Pseudo-sterylno-tarliskowe

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Pseudo-sterylno-tarliskowe

Post autor: fomalhaut » 12 cze 2005, 22:25

Co Wy na to:
- akwa sterylne, aczkolwiek: żwir na dnie i nic więcej?
Zakładam - ale tutaj prośba o ew. zweryfikowanie - iż żwir będzie "robił" za dodatkowy filtr bilogiczny....
Piotr (Baneman) trzyma dyski w takim właśnie akwa i ma wodę kryształową... a jak twierdził, przed dodaniem żwiru takowej nie miał...
Myślę, czy nie zrobić takowego akwa jako tarliskowego...
Co W na to :roll:
Pozdrowienia
Wojtek

Awatar użytkownika
Maciek
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 08 gru 2004, 00:17
Lokalizacja: Koluszki
Kontaktowanie:

Post autor: Maciek » 12 cze 2005, 22:51

Wojtku kiedyś moja para wycierała się w ogólnym właśnie ze żwirem, kończyło się na tym ze młode, kiedy wylęgały się spadały w żwir, a wszystkie próby rodziców - wyjęcia (wydmuchnięcia) ich ze żwiru kończyły się lawina i nawet GOPR im już wtedy nie pomógł :wink:

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 13 cze 2005, 05:09

W żadnym przypadku żwir nie jest wskazany w tarliskowym i wydaje mi się że jest to tylko dodatkowy kłopot. Mając gołe dno żawsze możesz zauważyć więcej. Mam tu na myśli chociażby pierwszą padniętą rybkę. Co więcej przy żwirze nigdy nie dostosujesz właściwej dawki pokarmu do ilości młodych i zawsze coś tam zostanie na dnie a to już krok do następnego kłopotu. Przy intensywnym karmieniu (a takie musi być) nie rokuję że będziesz miał kryształową wodę. Udaje się to jedynie przy dostosowaniu podmian do litrażu i dbaniu o czystość dna. No chyba że będziesz odmulał codziennie a na to potrzeba trochę więcej czasu.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości