Bocje

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
daro1820
senior
senior
Posty: 161
Rejestracja: 20 cze 2006, 18:27
Imie i Nazwisko: Darek Lewko
Miejsce zamieszkania/miasto/: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo
Kontaktowanie:

Bocje

Post autor: daro1820 » 01 mar 2008, 12:00

kafarski pisze:Bocje są bardzo podatne na ospę, no i to ryby z odłowu więc mogą zarazić paletki.
I właśnie chciałem się dowiedzieć o kwestie bocji. Otóż byłem ostatnio u weterynarza, rozmawialiśmy trochę o rybkach. Powiedział mi, ze był ostatnio u niego jakiś face i mówił że udało mu się rozmnożyć bocje, nie wiem jakiego gatunku trochę byłem zdziwiony bo nie słyszałem żeby ktoś rozmnożył je w niewoli. A wy macie jakieś informacje na ten temat???

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 01 mar 2008, 12:15

Botia macracantha (Bocja wspaniała)
"...Tarła w akwarium, które zdążają się od czasu do czasu(zwykle przypadkowo) , nie zostały dokładnie opisane..."

John A Dawes "Ryby akwariowe"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bocja_wspania%C5%82a

http://www.akwa.aip.pl/bocja.html

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 01 mar 2008, 16:09

I niekoniecznie z odłowu, bocje poza naturą stymulowane są jakimś hormonem, czy czymś podobnym i też im wychodzi.
Oczywiście akwariowe przypadki to przypadki ;)

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 01 mar 2008, 16:44

Bocje wspaniałą można rozmnożyć ale niestety jeszcze nie wiadomo jak. Zdarzają się przypadki że bocje(ogólnie wszystkie gatunki) składają ikrę w akwarium ale nic z tego nie wychodzi. Tak Amorphis są szprycowane hormonami pobudzającymi do tarła. Sam kiedyś miałem przypadek (3 bocje wspaniałe, 2 siatkowane,2kubotai) że znalazłem czerwonawa ikrę walającą się niedaleko groty. Wtedy w akwarium były skalary. Do tej pory nie wiem co to była za ikrą :shock: Ktoś mi podrzucił pomysł że to mogły być bocje siatkowane i że czasem zdarza się że składają ikrę i ją zjadają lub po prostu porzucają

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości