znikaja mlode

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

sioms
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2007, 15:52
Lokalizacja: boguszow

znikaja mlode

Post autor: sioms » 04 wrz 2007, 15:54

witam

po trzech latach doczekalem sie pary, moj problem polega na tym, ze plywajacy przy rodzicach narybek znika po mniej wiecej trzech dniach, niestety pracuje i nie mam zbytnio jak zaobserwowac dlaczego dzieje sie w ten sposob, male plywaja blisko ciala samca, czy mozliwe ze samica po prostu je zjada? co robic w tej sytuacji, prosze bardzo o rade

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 04 wrz 2007, 21:05

Cześć,

Zbyt mało informacji żeby cokolwiek podpowiedzieć. Opisz jak wygląda zbiornik w którym jest para i później młode. Gdzie jest umieszczony w Twoim mieszkaniu, czy pada na niego światło słoneczne, czy jest osłonięty, czy często obok niego ktoś chodzi. Czym karmisz rodziców jak często. Jakiej są wielkości, w jakim wieku i ile razy wcześniej się wycierały. Im więcej detali tym lepiej. Obawiam się, że niestety jeżeli sam nie zaobserujesz co się dzieje to my Ci w tym nie pomożemy. A podpowiedzieć dlaczego będziemy mogli wtedy kiedy będziemy wiedzieli co się dzieje. Im więcej napiszesz tym większe prawdopodobieństwo, że coś wymyślimy.

I jeszcze jedna prośba. Na forum używamy języka polskiego. Z ogonkami, kropkami, przecinkami i wielkimi literami. Proszę abyś i Ty do tego się dostosował.

sioms
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2007, 15:52
Lokalizacja: boguszow

Post autor: sioms » 23 paź 2007, 10:47

no i drodzy koledzy co się stało, bez zmiany warunków i ingerowania w "życie" mojej parki doczekałem się młodych!!! Około czterdziestu pięknych, młodych paletek pływa sobie z rodzicami, dziś mają 10 dni i rosną w bardzo szybko! Może rodzice musieli do tego dojrzeć, widok jest dla mnie przepiękny i życzę wszystkim miłośnikom paletek tego samego!

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości