Pokolenie F1

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 06 kwie 2007, 08:19

Marcin, pomogę Ci :mrgreen: .
Wklej im i po kłopocie :wink: .
Załączniki
ikra dla Marcina.JPG
ikra dla Marcina.JPG (34.87 KiB) Przejrzano 5187 razy

tomaszekz
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 01 lut 2007, 10:37
Lokalizacja: dolnośląskie, okolice Lubina

Post autor: tomaszekz » 06 kwie 2007, 08:23

Marcin, pamiętasz jak było z moimi??? chyba ponad 2 miesiące pływały i mnie wpieniały w tarliskowym!!! jak złożyły raz, tak już teraz cały czas to robią (mowa o tarliskowym), nawet jak czyszcze ogólene i przekładam je tam na jakiś czas to sładają pomimo, że tłok i miejsca nie ma. robie kwarantane to tez słkadają. śmieje się, że jak bym je do wiadra wsadził to też by się zabaiwały!

w moim przypadku, wydaje mi się, że pomogło zmniejszenie natężenia światła! tzn, dałem ze 2 pływające paprotki, które po 2 tyg zarosły praktycznie całe akwa! one lubią taki cień, no i zabarwiłem wode szyszkami! Daj im czas, no chyba, że nie masz pewnosci, ze to parka

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 06 kwie 2007, 09:07

Tak - pamiętam jak było u Ciebie. Dawaliśmy Ci wszelakie rady - taka podstawka pod akwa, takie tło, taki silikon, taka woda itp.
Jeśli chodzi o mój przypadek to nie wiem czy to jest parka (nigdy nie było larw) i nie jestem pewien czy aby nie pomyliłem rybek przy przeławianiu. Żona mówi, że nie (ja jedną odławiałem, a ona w tym czasie patrzyła na tę drugą i później jak wróciłem z pustą siatką to pokazała mi która to niby jest).

tomaszekz
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 01 lut 2007, 10:37
Lokalizacja: dolnośląskie, okolice Lubina

Post autor: tomaszekz » 06 kwie 2007, 10:00

no to cierpliwości życze i powodzenia :):) ciekaw jestem jak to się skończy u Ciebie. z tego co pamietam ostatnie tarła nie wyszły z powodu pasozytów! potem odrobaczywiałeś, ja też ale chyba wiciowce się za nie wzięły!!! jak nie urok to ...! zostało mi 10 wątłych sztu. p.s. oddam z dopłatą :):)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 06 kwie 2007, 10:51

Tak, leczyłem na etapie przenoszenia do nowego akwa. Rybki są na pewno zdrowe, tylko czy będą chciały (lub mogły) się rozmnażać ? Jak nie wyjdzie to pod koniec miesiąca wrócą do ogólnego i tam będą się bawiły :) Teraz przez 4 dni będą żyły bez światła więc może to coś da ... zobaczymy.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 24 kwie 2007, 21:28

Temat zamknięty. Ponad 3 tygodnie je kisiłem w akwa tarliskowym i nic. Nie wytrzymałem, przerzuciłem 3 dni temu do akwa ogólnego i właśnie złożyły ikrę. Wydaje mi się, że to mogą być 2 samice. Na razie dzielnie pilnowały ikry, przepędzały bocje i ... poszły spać.

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 24 kwie 2007, 21:31

birdas pisze: Nie wytrzymałem, przerzuciłem 3 dni temu do akwa ogólnego i właśnie złożyły ikrę..
Gdybyś tak był z panienką na bezludnej wyspie to też czas by zrobił swoje :wink:
Adam

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 24 kwie 2007, 21:37

Adaś aleś się ostatnio zrobił filozoficzny. ;)
Na tej bezludnej wyspie rybki miały właśnie to robić, a nie umierać z tęsknoty kiedy wreszcie wrócą do domu ... do swojego zarośniętego akwa :D

josetsu
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 15 kwie 2007, 14:36
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Post autor: josetsu » 25 kwie 2007, 06:44

z tego co sie orientuje F1 to tak samo jak w przypadku malwi czy tropheusow u ktorych najczesciej sie to oznacza ze to pierwsze pokolenie po dzikusach a nie ze to pokolenie po rodzenstwie!!

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 25 kwie 2007, 08:07

josetsu pisze: ze to pierwsze pokolenie po dzikusach a nie ze to pokolenie po rodzenstwie!!
Na pierwszych stronach wątku była na ten temat dyskusja. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, mimo, że wiele osób uważa podobnie jak Ty.

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 25 kwie 2007, 09:58

birdas pisze: ... są wesolutkie i na mój widok wachlują płetwami :)
Uważaj, bo faktycznie mogą byc' to same panienki ;)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 25 kwie 2007, 12:12

Bo wachlują do mnie płetwami ? Jest to możliwe. ;)
Wczoraj się przyglądałem jak składają ikrę i różnic między nimi nie dostrzegłem. Pokładełka jakieś takie identyczne. Zapomniałem dzisiaj rano sprawdzić czy ikra jeszcze jest. Wcześniej zawsze zjadały. Ale co tam, brak ikry = brak problemów :D

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 25 kwie 2007, 12:31

Pokładełka podobne, ale leci z nich co innego, więc obserwować musisz dalej, aż zobaczysz co trzeba.
Rybki masz młode, stąd może to być para, a nie 2 panienki, a larw mimo to nie będzie w ogólnym.
Z czasem jednak jeśli samiec ma :mrgreen: to będą i larwy. Wtedy dopiero daj je do tarliskowego.
Najlepiej zaraz po tym jak będą miały ikrę je przekładaj, niech ikra se zostanie w ogólnym, przynajmniej nie pomylisz ryb
przy odławianiu.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 25 kwie 2007, 12:43

_TOM_ pisze: Pokładełka podobne, ale leci z nich co innego, więc obserwować musisz dalej, aż zobaczysz co trzeba.
Obserwacja jest utrudniona bo jest to na bocznej szybie, od zewnątrz się nie da, a przez przednią szybę niewiele widać.
Rybki masz młode, stąd może to być para, a nie 2 panienki, a larw mimo to nie będzie w ogólnym.
Rybki mają prawie 15 miesięcy :D
Z czasem jednak jeśli samiec ma :mrgreen: to będą i larwy. Wtedy dopiero daj je do tarliskowego.
Wtedy już nie będę miał takich mozliwości. Teraz była ostatnia szansa.
Najlepiej zaraz po tym jak będą miały ikrę je przekładaj, niech ikra se zostanie w ogólnym, przynajmniej nie pomylisz ryb
przy odławianiu.
Tak robiłem. Jedną capnałem na 100% właściwą, a drugą nie wiem ... niby żona mówi, że druga też jest ta co powinna ale mam wątpliwości biorąc pod uwagę brak postępów w tarliskowym i jakieś takie ganiania się czego nie było w akwa ogólnym. W ogólnym pływają razem, a w tarliskowym się ganiały i tłukły.

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 25 kwie 2007, 18:59

birdas pisze: Jedną capnałem na 100% właściwą, a drugą nie wiem ...
Dobra rada jak ktoś nie może SAM sobie rozpoznać kilku ryb:
przed odłowem naszkicować przykładowo rysunek na pokrywie skrzelowej z prawej (lewej) strony, pod (nad ) okiem. Wtedy na 100% nie pomylimy się co złapać.
Adam

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości