rodzice zjadaja ikrę-pomocy!!

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

ahonen49
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2007, 23:10

rodzice zjadaja ikrę-pomocy!!

Post autor: ahonen49 » 08 mar 2007, 23:41

mam problem z odchowaniem ikry-pary składaja ikrę ok. raz w tygodniu,przenosze oczywiscie wcześniej do innego zbiornika i w drugim lub trzecim dniu te ikre zjadają.Prubowałem w ogólnym oddzielając siatką ale efekt ten sam .czy ktoś ma dla mnie jakąś rade??? prosze

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: rodzice zjadaja ikrę-pomocy!!

Post autor: stanpiter » 09 mar 2007, 07:10

ahonen49 pisze:mam problem z odchowaniem ikry-pary składaja ikrę ok. raz w tygodniu,przenosze oczywiscie wcześniej do innego zbiornika i w drugim lub trzecim dniu te ikre zjadają.Prubowałem w ogólnym oddzielając siatką ale efekt ten sam .czy ktoś ma dla mnie jakąś rade??? prosze
Mam problem z udzieleniem wyczerpującej odpowiedzi, a to za sprawą nieprecyzyjnie zadanego pytania. Jestem po kawie lecz ni cholery, nic wywróżyć z fusów nie mogę. Ile wieków ma para, jaka duża ta para, ile razy przystapiła do tarła, czemu nie oddzielisz ryb do tarliskowego by miały spokój od początku, jaka woda w akwa a jaka wóda w
barku:wink: itd.
Ja ryby do tarliskowego bym włożył, karmił dbał o parametry wody i nie wk.... ał rybek - cierpliwość się czasem opłaci.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 09 mar 2007, 10:20

A może to są dwie samiczki udające parę? Przyjrzyj się dokładnie pokładełkom w trakcie tarła i będziesz wiedział czy to para, czy też nie.

Basia Gajowa

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 09 mar 2007, 18:10

Dodam do Basi uwagi, żeby było jaśniej, że jeśli to są 2 samice to będą sobie zawsze nawzajem wyjadały ikrę.
A jeśli to młoda parka to potrzebuje pewnie czasu by do dzieci dorosnąć.
Jeśli stare ryby, to może konkurencja zadzaiała pozytywnie, czyli druga parka.

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 09 mar 2007, 19:40

Masz jeszcze jedno rozwiązanie, pilnuj kiedy złożą ikrę i osłoń ją siateczką ze stali nierdzewki siateczka gdzieś ok 0,5 cm od ikry

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 09 mar 2007, 20:50

slawol pisze:Masz jeszcze jedno rozwiązanie, pilnuj kiedy złożą ikrę i osłoń ją siateczką ze stali nierdzewki siateczka gdzieś ok 0,5 cm od ikry
Ja bym dał siatkę w zdecydowanie większej odległości. Jeżeli wylęgną się larwy, to jeżeli parka zjada ikrę to możesz być praktycznie pewny że larwy też zje. W odległości siatki ok. 0,5 cm od larw rodzice będą mogły bez najmniejszego problemu je zza niej wydmuchać.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 09 mar 2007, 23:11

Niech najpierw się upewni, że wogóle są z tego jakieś larwy, że ikra nie pleśnieje, jest zapłodniona, czyli, że to para jak natura nakazuje, a jak larwy zjedzą z powodu zbyt blisko danej siatki, to i tak szalony postęp będzie, następnym razem da 1cm odległość siatki, kolejny krok zrobiony ... małymi kroczkami też można ... dojść do celu.

My się produkujemy z podpowiedziami i radami, a ahonen49 na skoczni trenuje, naszego orła pewnie chciałby pokonać, lepiej na nasze pytania odpowiedzieć by mógł, dać sobie pomóc !

Awatar użytkownika
jasiu
senior
senior
Posty: 120
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:20
Imie i Nazwisko: Maciej Jachowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Malbork
Lokalizacja: MALBORK
Kontaktowanie:

Post autor: jasiu » 10 mar 2007, 11:01

U mnie po 10 razie ikra zostala zaplodniona mysle ze trzeba czsu i jeszcze raz czasu !

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości