jak mieszac osmoze + kran

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
jasiu
senior
senior
Posty: 120
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:20
Imie i Nazwisko: Maciej Jachowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Malbork
Lokalizacja: MALBORK
Kontaktowanie:

jak mieszac osmoze + kran

Post autor: jasiu » 22 lut 2007, 23:55

Witam potrzebuje jakis kalkulator do wody u mnie w miescie woda jest ph-8 tww18 two-8 tww jest wysze od two mam osmoze tww-0 two-0 ph-7 jak zmieszac zeby bylo tww-0 two-3-6 ph-6 mam z tym problem ph- obnizam kwasem ortofosforowym .

michal.f
członek PKMD
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2005, 13:47
Imie i Nazwisko: Michał Fleta
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: michal.f » 23 lut 2007, 01:19


Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 23 lut 2007, 07:47

Jasiu czegoś nie rozumiesz chyba. TwW nie może być wyższe od TwO z definicji....

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 lut 2007, 12:37

Możesz spróbować takiego samego wzoru jak z zadania domowego dla gimnazjalisów
W wannie jest 70 litrów wody o temperaturze 45 stopni - ile należy dodać wody o temperaturze 14 stopni aby uzyskać wodę do kąpieli 38 stopni .
Tego kalkulatora nie kupuj ;) ma tam co prawda klawisz MRC ale na 100% nie chodzi o mikroelementy . Właściwie to w głowie policzysz lepiej a później i tak skorygujesz bo wynik nie będzie zgodny oczekiwaniami .
Tww nie może być wyższa niż TwO
- po przejściu przez mój domowy filtr - testy pokazują Two - 3 , TwW - 20 jednak to wina jonów Na które wpływają na testy - Klos dał mi wykład ale nie uważałem bo na giełdzie pojawiła się dziewczyna o dużych oczach ;)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 23 lut 2007, 17:11

cocoloco pisze: Po przejściu przez mój domowy filtr - testy pokazują Two - 3 , TwW - 20 jednak to wina jonów na które wpływają na testy - Klos dał mi wykład [...]
W ciągu 10-ciu dni po raz drugi natknąłem się na taką opinię. Na discus.org takich problemów nie było - jak ktoś podał TWO mniejsze niż TWW to pisaliśmy, że źle zmierzył lub testy do bani. Poprosiłbym o streszczenie tego wykładu na forum.
ale nie uważałem bo na giełdzie pojawiła się dziewczyna o dużych oczach ;)
Kurcze ... Kloss powinien też dostosować się do zmiany warunków otoczenia - no chyba, że nie dostrzegł. Jak tak było to osobiście miałbym pretensje do Ciebie, że nie zwróciłeś Kloss'owi na to uwagi :)

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 lut 2007, 17:20

Akwarystyczne testy na twardość węglanową tak naprawdę mierzą zawartość węglanów i wodorowęglanów. W typowej wodzie są one najczęściej związane z jonami powodującymi twardość i wynik pomiaru faktycznie najczęściej odpowiada twardości węglanowej. W niektórych wodach (np. jez. Tanganika) może występować sporo wodorowęglanów związanych z innymi kationami (np. sodu). W takim przypadku używając tego typu testu odczytamy twardość węglanową wyższą od ogólnej (Tww > Two), co jest oczywiście nie prawdą. W takiej sytuacji należy przyjmować, że twardość węglanowa jest równa ogólnej (Tww = Two). Różnicę stanowią najprawdopodobniej wodorowęglany związane z innymi kationami. Z taką sytuacją możemy spotkać się dosyć często jeżeli stosujemy w akwarium np. sodę oczyszczoną.
zerżnięte z http://www.demo.un.pl/solniczka/artykuly/twardosc1.htm

Klosowi nie zawracam głowy takimi rzeczami i nie będę ryzykować bo ostatnio jak u niego byłem to żona mi herbatę zrobiła . Uważam że z Kloss potrafi zrobić dobrą wodę ale wątpię czy kawę bo takowej nie pije ;) .
Więc niech zostanie w starej wersji , ślepiami będę wodził ja ;)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 23 lut 2007, 17:42

cocoloco pisze: Więc niech zostanie w starej wersji , ślepiami będę wodził ja ;)
Ujmę to tak: E G O I S T A !! Ja miałbym pretensje gdybyś mi nie pokazał na co patrzysz :)

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 23 lut 2007, 19:48

Jasiu, zmieszaj RO z karnówką 1:1 i zrób pomiar po kilku godzinach, obniżą się wszystkie parametry wody w stosunku do kranówki, podwyższą w porównaniu do RO.
Dopiero wtedy dodawaj kwas i zrób pomiar po dobie, obniży się PH i TWW.
W zależności od wyników takiej próby możesz skorygować ilość kranówki i RO i kwasu w kolejnych podmianach tak by osiągnąć to co sobie życzysz.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 lut 2007, 21:31

Tom to nic nie da - matematyka jest jedna - Ty nie załapałeś co Michał chciał napisać - kup uszkodzony kalkulator na allegro . Czyli to niemożliwe .
jak można otrzymać wodę o Tww - 0 mieszając z inną która ma więcej niż zero , a wynik ma być zero !!
Każda domieszka takiej wody powoduje podniesienie z twardości węglanowej.
Dodatkowo widać że woda ma odwrócone parametry a taka woda moim zdaniem nie może być brana pod uwagę przy zrobieniu wody o parametrach żadanych .
Pozostaje więc użycie RO i doprowadzenie jej do parametrów za pomocą soli a nie kalkulator gdzie w dodawaniu do zera potraktuje to jak dzielenie przez zero .

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 23 lut 2007, 23:27

jak można otrzymać wodę o Tww - 0 mieszając z inną która ma więcej niż zero , a wynik ma być zero !!
Kwasik

Awatar użytkownika
jasiu
senior
senior
Posty: 120
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:20
Imie i Nazwisko: Maciej Jachowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Malbork
Lokalizacja: MALBORK
Kontaktowanie:

Post autor: jasiu » 23 lut 2007, 23:35

Witam dzis mierzylem wode z kranu i zdecydowanie tww jest wysze od two 22 krople Tetry kh i dopiero zabarwilo sie na zolto ja bym panowie was prosil kakretnie o jakas podpowiedz Tomek pisal zeby zrobic 1:1 jutro sprobuje zrobic tak zobaczymy co z tego wyjdzie

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 23 lut 2007, 23:49

ph- obnizam kwasem ortofosforowym
Jasiu, akurat tego kwasu ja nie używam, mam solny CZDA.
Jednak użycie każdego kwasu obniża nie tylko PH, ale jednocześnie obniża też TWW.
jutro sprobuje zrobic tak zobaczymy co z tego wyjdzie
To najlepsza metoda, próby.

Awatar użytkownika
jasiu
senior
senior
Posty: 120
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:20
Imie i Nazwisko: Maciej Jachowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Malbork
Lokalizacja: MALBORK
Kontaktowanie:

Post autor: jasiu » 24 lut 2007, 00:06

z cztery godziny walczylem dzis z woda wszystko mialem zero ph 7 dodalem troche kwasu i ph spadlo na 4,5 wlalem kranowy 2l podskoczylo gdzies w granicach 6,8 do 7 nie moge zrobic ph 6 jutro znowu bede walczyl zbiornik do podmian mam 20l

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 24 lut 2007, 00:21

spokojnie - jak mi żona marudziła że w basenie jest za duże pH to wlałem 2 litry kwasu - spadło do 6,8 - na drugi dzień okazało się że woda ma pH 2,7 !!! już miałem w uszach tekst "kochanie ty mnie rozpuszczasz" . Po zakwaszeniu woda musi odstać minimum 12 godzin ale to nie gwarantuje że się przegryzło wszystko optimum to dobę . Zakwaś odczekaj zmierz bo inaczej fioła dostaniesz a nie wodę o parametrach .

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 24 lut 2007, 10:30

Jasiu, zmieszaj RO z karnówką 1:1 i zrób pomiar po kilku godzinach
Dopiero wtedy dodawaj kwas i zrób pomiar po dobie
Jasiu, nie czytasz uważnie i zbyt się spieszysz.
Na pierwsze zabawy z preparowaniem wody do podmian RO+kran+kwas musisz dac sobie więcej czasu i robić to wolno.
Potem jak nabierzesz już wprawy to bedziesz bez testów robił wodę raz dwa i na oko ... lub jak mówią okuliści na wyczucie.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości