ratunku składaja ikre!!!!!

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 08 gru 2005, 10:15

Nie jest jeszcze za późno aby przykryć ikrę siatką. Zrób to natychmiast a nie zjedzą larw. Siatkę zdejmiesz dobiero wówczas gdy bedą wykluwać sie młode które przejdą przez oczka. To działa.
Jeśli nie masz siatki to możesz również odłowić już rodzica kanibala i też uratujesz tarło.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 08 gru 2005, 22:34

Nie zdązyłem zjadły ikre:-(. Nie wiem dlaczego. Sa same w 200l + 2 rośliny+gliniana doniczka. Jzajonz a co jest z tymi larwami czy one niepospadaja z donicy. Wcześniej samica jak spadały podnosiła i wypluwała na doniczke, no ale sytuacja byla inna doniczka plastikowa na dodatek jej boki tworzyły z podłożem kąt ostry... Naprawde tak wąskie akwa sie nadaje??Chyba jakies błedy popełniałem bo jak zostawiłem je w nim strasznie sie stresowały chowały po kątach nie przyjmowały pokarmu.. . Nastepnym przykryć ikre zaraz po złożeniu?? pozdrawiam i dzieki za rady

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 09 gru 2005, 00:47

Każdy zbiornik jest wystarczająco dobry. I co z tego że larwy spadają? tak ma być i będzie w kazdych warunkach. Pokarmu też nie potrzebują bo mają co innego w głowie. Zabezpiecz ikrę i bedzie OK

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 09 gru 2005, 15:53

Serdecznie dziekuje... Chyba wybiore sie jednak po ta zywice do elektrociepłowni jak to Hypno radził...Jak juz poswiece tyle czasu na wyprowadzenie mlodych( o ile sie w końcu uda)zeby włściwie rosły... to chciałbym zeby było ich troche więcej niz np 30 sztuk.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 11 gru 2005, 00:07

No i teraz mam problem dobrała sie druga parka:-) złozyła ikre... ale nie to mnie martwii cobalty(tak mi sie wydaje ze to cobalty)znowu równiez złozyły... . Samica mało je, w przeciwieństwie do samca. Z dnia na dzień wydaje mi sie mniejsz od niego. Poza tym czy składanie ikry co 3 dzień to troche nie za często? Co zrobić zeby wyluzowały. Rozdzielić je na jakiś czas?? Nie mam jeszcze sprzetu do zmiękczania,parametry nie te, czasu brak:-( ah... siedza pawiany i wahluja śmiesznie to wyglada takie napuszone

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości