Wielki brat ... i siostra :)

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
krjon
junior
junior
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2007, 06:19
Imie i Nazwisko: Krzysztof Jonasz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stalowa Wola
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: krjon » 01 lis 2007, 15:56

deptak pisze:
krjon pisze:
deptak pisze: Zarowno hodowcy jak i weterynarz niech otworza jakakolwiek ksiazke z farmakologii potem niech sie wypowiadaja. Wlej 10ml/100l levamisolu do wody o ph bliskiemu 7 to sie wtedy przekonasz czy nie podraznia.

pozdrawiam
Mam rozumieć, że jesteś wielkim fanem capifosu i stawiasz go ponad levamisol?
Nie mówiłem o dziesięciu mg na sto litrów tylko o 1,65.
Oj cos mi sie zdaje ze piszesz o srodkach o ktorych nie masz nawet bladego pojecia. Levamisol ma b. waskie spektrum dzialania Capifos przeciwnie. Dawke ktora podales (1,65 ml /100l ) to co najwyzej mozesz stymulowac uklad immunologiczny ryby a nie wybijac nicienie. Mechanizm dzialania obydwu tych srodkow polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowego zarowno u robaka jak i ryby. Cala tajemnica tkwi w roznicy dawki ktora powoduje ten efekt u ryby oraz robaka !

pozdrawiam
Wybacz, że będę się upierał, ale capifos kojarzy mi się z moim dziadkiem, kąpielami ryb w soli albo w formalinie. I stwierdzeniem, że w akwarium jak w naturze: „przeżyją tylko silni”.
Postaw się na miejscu kogoś, kto pierwszy lub drugi raz dochował się narybku i z bliżej
niewyjaśnionych przyczyn narybek ten zaczyna mu odchodzić na tamten świat. Powiedz czy zdecydowałbyś się na kurację levamisolem, czy capifosem, a jeżeli capifosem to, w jaki sposób podszedłbyś do sprawy?

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 01 lis 2007, 21:24

krjon pisze: Wybacz, że będę się upierał, ale capifos kojarzy mi się z moim dziadkiem, kąpielami ryb w soli albo w formalinie. I stwierdzeniem, że w akwarium jak w naturze: „przeżyją tylko silni”.
Postaw się na miejscu kogoś, kto pierwszy lub drugi raz dochował się narybku i z bliżej
niewyjaśnionych przyczyn narybek ten zaczyna mu odchodzić na tamten świat. Powiedz czy zdecydowałbyś się na kurację levamisolem, czy capifosem, a jeżeli capifosem to, w jaki sposób podszedłbyś do sprawy?
Mnie sie podobnie kojarzy. Co do kuracji to zawsze podchodze zdroworozsadkowo :wink: Najpierw staram sie ustalic przyczyne dopiero potem zabieram sie za leczenie. Na 99% kladzenie sie narybku na dnie po czym nastepuje zgon ( niektore osobniki przezywaja ale co co za zycie :-) ) spowodowane jest inwazja wiciowcow.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 06 lis 2007, 23:11

Marcin,zauważyłem że masz zanurzoną uv-ke -jak długo ci to tak pracuje ?Czy zanim włożysz rękę robisz pomiar probówką ? ;)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 07 lis 2007, 18:20

Staszku lampę UV mam wpiętą w obieg ale od narodzin małych nie została ona włączona ani razu. Jest tam, bo robiłem z nią testy na etapie ikry, a poza tym jest na wypadek plagi pierwotniaków (już raz to przerabiałem). Tak więc woda przez nią przepływa, ale lampa jest wypięta z sieci. Nie aktualizuję chwilowo wątku bo nie mam czasu ... dzisiaj urodziła mi się córka więc to chyba wiele tłumaczy :D

P.S.
A co się stało z profilem ? Brak imienia i nazwiska. Ban nad Tobą wisi.

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 07 lis 2007, 23:18

dzisiaj urodziła mi się córka więc to chyba wiele tłumaczy
BARDZO !!!!! GRATULUJE !!!!zazdroszcze ci.......córka to moje marzenie od jakiegoś czasu.....
co się stało z profilem ? Brak imienia i nazwiska. Ban nad Tobą wisi.
ja mam wszystko uzupełnione dobrze,i nie jest to działanie celowe !!!!sam wiesz że jako jeden z pierwszych walczyłem o pełny profil !!!!!-to musi być coś nie tak "u was" bo często nie mogę pisać postów ani stosować innych czcionek,zresztą u mnie było tak od samego początku,kiedyś Ewa to naprawiła ale cóż.....

jeszcze raz gratulacje !!!! hej

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 08 lis 2007, 01:21

krjon pisze: Nie mówiłem o dziesięciu mg na sto litrów tylko o 1,65.
A ja jestem ciekaw co sie stanie jak wlejesz 1.63 ml albo 1.71.. albo jak trafisz w 1.65 ale w akwa nie bedzie 100l wody tylko 96 :).
J-23
PS. Jak odmierzasz owe 1.65?
Btw dawka dosc dla mnie nowa, poprzednio spotkalem bodaj 2.23 albo cos w tym guscie ;).

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 08 lis 2007, 16:13

J-23 pisze:[Btw dawka dosc dla mnie nowa, poprzednio spotkalem bodaj 2.23 albo cos w tym guscie ;).
:lol: Dokladnie 2.27 ! :wink:

pozdrawiam

Awatar użytkownika
krjon
junior
junior
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2007, 06:19
Imie i Nazwisko: Krzysztof Jonasz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stalowa Wola
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: krjon » 08 lis 2007, 22:25

Czytam wasze posty od dawna i czasem komuś uda się z was coś ciekawego wydusić, albo podpuścić do konkretnej odpowiedzi. Ja widocznie nie jestem w tym najlepszy.
Podajcie może swoje dokładne przepisy w przypadku wykrycia u narybku (mikroskop) wiciowców, odrębne w przypadku nicieni. Nie tylko ja, ale i wiele innych osób na pewno na to czeka.
No chyba, że tak naprawdę zdjęcia zamieszczone przy waszych opisach i podany wiek, są danymi waszych ojców a wy macie po trzynaście lat, (o czym mogą świadczyć np. emotikony rodem z gadu-gadu dla dzieciaków) i zamiast odrabiać lekcje bawicie się internetem po wypaleniu z kolegami skręta przy trzepaku.

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 08 lis 2007, 23:10

krjon pisze: zamiast odrabiać lekcje bawicie się internetem po wypaleniu z kolegami skręta przy trzepaku.
Nie wiem jak Kloss ale ja tam wole polska wodke z ziemniakow.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 09 lis 2007, 07:37

Ja mam 13 lat. Jak widać na zdjęciu zresztą. Strasznie mnie rozbawił Twój post. Proszę o więcej.

Awatar użytkownika
jociak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 337
Rejestracja: 23 kwie 2007, 06:48
Imie i Nazwisko: Paweł Joć
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontaktowanie:

Post autor: jociak » 09 lis 2007, 08:18

Czytam wasze posty od dawna i czasem komuś uda się z was coś ciekawego wydusić, albo podpuścić do konkretnej odpowiedzi.
To musisz jeszcze zacząć myśleć. Pewnie twoje neurony nie są w stanie udźwignąć takiej ilości informacji i zdechły gdzieś przy zakręcie drugiego zwoju. Teraz patrzysz jak kura ze zdziwieniem i klepiesz eseje niesłychane po naszym forum.
Ja widocznie nie jestem w tym najlepszy.
Zgadzam się. Czytaj więc i nie siej fermentu to może kiedyś będziesz mógł wstawić coś takiego: :wink: bo na razie mamy to: :x
Podajcie może swoje dokładne przepisy
... dawno już są podane tylko wertować ci się nie chce bo ty się przecież nie bawisz netem ...
No chyba, że tak naprawdę zdjęcia zamieszczone przy waszych opisach i podany wiek, są danymi waszych ojców a wy macie po trzynaście lat
:D
bawicie się internetem po wypaleniu z kolegami skręta przy trzepaku.
Ja podobnie jak Adam wolę bimberek tylko, że przyrządzam go z cukru i drożdży. Z pierwszego gonienia to i 72 wolty wychodzą. Działa lepiej niż twoja trawa.

PS Sorry Marcin, że zaśmiecam Twój temat, ale musiałem skarcić młokosa. Więcej nie będę :wink:

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 09 lis 2007, 21:08

Póki jeszcze mam coś do powiedzenia w temacie wątku to napiszę, że zdechło mi (lub zlikwidowałem jak kto woli) 30 sztuk młodych. Kolejne 17 sztuk pojechało dzisiaj do sklepu zoologicznego z wadami płetw grzbietowych - niektóre naprawdę były nieźle wypasione ... ale cóż, wada jest wadą. Nie wiem ile mi zostało - jutro policzę.
Karmię rybki ok. 10-ciu razy dziennie różnymi pokarmami, ale tylko wszelkiej maści płatki są zjadane do zera. Mięso wrzucam w kawałkach, ryby je rozrywają na strzępy i wtedy im odchodzi ochota i mięso zaczyna się psuć.
Codziennie robię podmiany w ilości 20% na czystą kranówkę, czyszczę filtr i zbieram odchody oraz resztki mięska z dna. PH ok. 6,5.
W niedzielę wstawię też zdjęcia. W galerii pokaże też swoje akwa ogólne ... dzisiaj je robiłem 4 godziny.

Awatar użytkownika
krjon
junior
junior
Posty: 66
Rejestracja: 04 paź 2007, 06:19
Imie i Nazwisko: Krzysztof Jonasz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stalowa Wola
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: krjon » 10 lis 2007, 01:51

Przepraszam cię Marcinie, że trochę nabruździłem w twoim wątku. Śledzę go od początku. Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia.
Pragnę też podziękować Adamowi Deptała za wypowiedzi trafnie naprowadzające na rozwiązanie problemu. Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak wiele razy twoje posty pomogły i mi i wielu innym odwiedzającym to forum.
Nie mogę oczywiście zapomnieć o Jociaku Entuzjaście. Tobie także pragnę podziękować za wszystko, co uczyniłeś dla ludzkości. Twoje wypowiedzi są równie pomocne i inteligentne, jak i twoja twarz.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 10 lis 2007, 21:00

Młode mają 1,5 miesiąca. Coś tam pstryknąłem. Pozbyłem się ok. 47 sztuk (w wyniku wszelkiej maści segregacji) i tyle samo mi zostało. Liczyłem ... na oko między 45 a 50 sztuk. Oto zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 20 lis 2007, 18:30

Marcin, niczego nowego nie piszesz w tym temacie - tak jesteś zajęty, czy wszystko jest w porządku?
A tak przy okazji, żeby nie otwierać nowego wątku...
Mam młode rybki, trochę młodsze od tych Birdasa i z jego opisów wnioskuję, że mam podobny problem jaki On miał, czyli rybki prawdopodobnie mają przywry skrzelowe. Chciałem kupić dzisisj Capifos lub Flubenol, ale ich nie dostałem. Polecono mi Tremazol i Omnipur - oba Sery, czy ktoś je stosował i jakie macie o nich zdanie, czy można któryś z nich podać takim ok. 6 tygodniowym maluchom, czy pomogą i przede wszystkim nie zaszkodzą!?

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości