Czy da się uratować

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

krisaga
junior
junior
Posty: 72
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Czy da się uratować

Post autor: krisaga » 22 wrz 2007, 21:47

Od kilku dni jedna para paletek składała ikrę. Mając niespecjalne wyniki w hodowaniu rybek nie przeszkadzałem w tym nie licząc na sukces tym bardziej, że to w ogólnym akwa, poza rutynowym dbaniu o baniak. Dziś ku mojemu zdziwieniu spostrzegłem gromadkę niesfornych maluszków przy rodzicach. Wiem, że to mało prawdopodobne abym utrzymał narybek ale chętnie bym spróbował coś im pomóc. Będę wdzięczny za każdą radę.

Pozdrawiam Krzysiek.

Mirek27
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2006, 18:09
Imie i Nazwisko: Mirosław Hajduk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Georgenberg
Lokalizacja: georgenberg

Post autor: Mirek27 » 22 wrz 2007, 23:17

możesz spróbować odizolować parę z młodymi od reszty akwa i towarzystwa innych ryb jakąś przegrodą. jeżeli akwa jest dostatecznie duże a ryb mało, np. 6-8 sztuk to jest szansa że dorosłe poradzą sobie same i zdołają ochronić młode. akwarium powinno być jednogatunkowe. nie piszesz jakie duże masz akwarium i jaka jest obsada? pozostaje również sprawa jakości wody, gdyż nie wystarczy że rybki przeżyją, pytanie co z nich wyrośnie. w niewłaściwych warunkach możesz się dochować ryb zdegenerowanych. no i ostatnia sprawa to absolutna pewność że nie ma w akwarium żadnych pasożytów, ale o tym się przekonasz mniej więcej za jakieś 7-10 dni. jeżeli oczywiście rybki do tego czasu przeżyją.

powodzenia

krisaga
junior
junior
Posty: 72
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: krisaga » 23 wrz 2007, 08:20

Moje akwa to ponad 300l baniak - długości 190 cm dlatego ryby same podzieliły je na strefy. W baniaku pływa 12 paletek i miało to być sterylne akwa w co szczerze wątpię Dzisiaj maluchy jeszcze żyją wiec tak zapobiegawczo chciałbym wiedzieć kiedy i czym ewentualnie je karmić.

Pozdrawiam Krzyssiek

Awatar użytkownika
kolejarz65
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 245
Rejestracja: 31 lip 2007, 11:17
Imie i Nazwisko: Adam Świeżak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kolejarz65 » 23 wrz 2007, 08:28

W czwartym dniu możesz zacząc dokarmiac artemią,ale nie kupuj tej w małych opakowaniach,polecam naszą firmy Tropical.

Awatar użytkownika
kolejarz65
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 245
Rejestracja: 31 lip 2007, 11:17
Imie i Nazwisko: Adam Świeżak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kolejarz65 » 23 wrz 2007, 08:30

Jak wyhodowac swoją artemię możesz poczytac na innych postach.

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości