Płatki i granulat

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Płatki i granulat

Post autor: bohen21 » 01 mar 2009, 23:21

Witam, staram się nauczyć moje paletki jeść płatki i granulat niestety z marnym skutkiem, i właśnie dlatego mam pytanko jakie płatki i granulat wasze paletki jedzą najchętniej?? ja już prubowałem z pokarmami tropikala, astakolor, d-50, d-allio, spirulina w płatkach, regular, i nic. nawet po 4 dniach głodówki gardzą płatkami

Gość

Post autor: Gość » 02 mar 2009, 08:39

Moje dyski zajadąją się wszystkimi wymienionymi przez Ciebie płatkami. Najchętniej d-50 plus. Może jakieś inne czynniki sprawiają, że nie mają apetytu?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 02 mar 2009, 08:55

Musisz je przekonać do tego. Może zrób mixa płatki + mięso. A z czasem dodawaj mniej mięsa więcej płatków.Jak zasmakują będzie z górki.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 02 mar 2009, 16:18

Tak jak radzi TURYSTA, powoli przyzwyczajaj swoje rybki do płatków. Prędzej czy później będą się rozkoszować w płatkach i granulkach :)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 02 mar 2009, 19:29

Najlepsze efekty daje wpuszczenie do akwa paletki, która je suche pokarmy. Jak inne to zobaczą to też zaczną jeść.

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: misiek_sw » 03 mar 2009, 16:10

birdas piszę abyś wpuśćił paletke która je już płatki to odniej się nauczą może tak jest? Ale jak znów nie będą rybcie czegoś jadły to co znów nową paletke będziesz wpuszczać która to lubi i tak w kólko?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 03 mar 2009, 18:06

Nie napisałem, żeby biegł kupować paletkę która je suchy pokarm, tylko że takie rozwiązanie jest najszybsze w pewnych sytuacjach. Może ma 2 lub więcej akwariów i tylko w jednym ryby nie jedzą suchego. Wówczas jest to zrobienia we wspomniany przeze mnie sposób. A jeśli nie (i pewnie nie) to jest to jakaś rada na przyszłość, może komuś innemu się przyda.

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: misiek_sw » 03 mar 2009, 19:55

Pewnie jakiś sposób to jest, moje ryby też za płatkami nie były, wogule na niego nie reagowały ale pomału pomału zaczęły je jeść na równi z innymi pokarmami.Wszystko zależy od tego czym były poprzednio karmione...ale spokojnie po jakimś czasie będą wszystkożerne

Tombo23
junior
junior
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, 14:10
Imie i Nazwisko: Tomasz Kucharski
Lokalizacja: Chocianów

Post autor: Tombo23 » 03 mar 2009, 23:38

U mnie jak nie jadły granulatu to zrobiłem tak, że dawałem granulat codziennie rano a po paru godzinach dopiero mix. wygłodzone po nocy i z rana znowu granulat i po paru godzinach jakieś płatki i teraz mam inny problem. Nie jedzą mi płatków tylko granulat i mix. Ale to mały problem, bo w granulacie jest sporo pokarmów i nie pływa po całym akwarium. A jak rybki zachorują to można granulat nasączyć lekarstwem a płatki nie.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości