Sekretny przepis?

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Sekretny przepis?

Post autor: Hypno » 29 sie 2007, 20:11

Chciałem się z Wami podzielić pewnym spostrzeżeniem. Ostatnio zrobiłem kolejną porcję papu dla swoich ryb na bazie oczywiście serca wołowego. NIc w tym specjalnego i dziwnego ale.... zauważyłem że młodziaki z ostatniego tarła w osttanich dniach zaczęły skubać starszych kumpli zupełnie tak jakby były narybkiem karmionym przez rodzicó. Zacząłem się bliżej przyglądać dużym rybom i zauważam na nich takie właśnie połyskujące na złoto mikro kuleczki na skórze pomiędzy łuskami właśnie takie jak widać na rodzicach podczas karmienia. Zastanawiam się co też spowodowało coś takiego. Może ktoś zauważył i u swoich ryb podobne reakcje?
Mój przepis na papu to:
1 szt. serca wołowego obranego z tłuszczu i żyłek,
1 szt. banan,
opakowanie (400g) mrożonego rozdrobnionego szpinaku,
3 torebki Vibowitu Junior,
1/2 szklanki krewetek koktajlowych.
1/2 szklanki płatków Tropical z witaminą E.
Oczywiście wszystko zmielone dokładnie i wymieszane równie dokładnie.

Wcześniej karmiłem także podobnymi miksturami (pojawiały się w nich jeszcze różne inne produkty) ale dla moich ryb dodatek banana i Vibowitu jest czymś nowym teraz. Ciekawe czy to właśnie to spowodowało taki efekt. Tak czy siak mam 3 pary składające ikrę i będę chciał od nich przychówek otrzymać więc ową miksturę stosować będę nadal.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości