Czarna larwa komara,karmic?

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

sharky70
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2007, 19:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Czarna larwa komara,karmic?

Post autor: sharky70 » 13 sie 2007, 12:40

W innym wątku wyczytalem ze niektórzy z forumowiczów nie mają zaufania do mrozonej czarnej larwy komara,moze zainteresowani napiszą cos więcej.Z góry dziękuje. Darek

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 13 sie 2007, 16:10

Po pierwsze tego rodzaju pokarm (jak i wszystkie mrożonki) jest niebezpieczny bo nie wiadomo ile razy na etapie transportu był rozmnażany. Po drugie świeżość tego pokarmu to z reguły wieeeele miesięcy. Po trzecie jest za drogi (w moim rejonie tabliczka ok. 4 zł), po czwarte moje rybki nie lubią takiego chłamu, gdzie 1/4 to szron, a pozostałe 3/4 to coś co jest rzekomo larwą komara.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 13 sie 2007, 16:21

Oprócz tego co Marcin powiedział dodałbym, że pokarm w postaci larw komara może być źródłem chorób paletek, może być źródem dostania się do akwarium pasożytów.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 13 sie 2007, 17:23

Jeśli chcesz mieć zdrowe rybki to nie kupuj sklepowych mrożonek. Możesz z całą pewnością stosować pokarmy liofilizowane Tropicala lub Tetry, do tego różne granulaty i płatki do dysków. Jak masz warunki mieszkaniowe to możesz hodować doniczkowca oraz artemię do dorosłej postaci.

lukaszx6
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 27 lut 2006, 22:19
Imie i Nazwisko: Łukasz Kulesza
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Post autor: lukaszx6 » 13 sie 2007, 17:58

Popieram wypowiedź Tomka.Dodam iż natknęłem się osobiście na pasożyty,które bytują w komarze.Jeżeli karmisz/łeś palety nie polanym wrzątkiem komarem(wrzątek zabija pasożyta) to napewno zauważyłeś w zbiorniku białe,cienkie robaki.To robale żyjące w ciele komara.. Mogą być one przyczyną różnego rodzaju wzdęć i zatruć pokarmowych u ryb.Jeżeli komar to tylko SPARZONY.

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 13 sie 2007, 22:54

Możesz spróbować wyhodować sobie sam larwę i wtedy jest to bardzo dobry i wartościowy pokarm

lukaszx6
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 27 lut 2006, 22:19
Imie i Nazwisko: Łukasz Kulesza
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Post autor: lukaszx6 » 14 sie 2007, 08:56

slawol owszem można wyhodować komara w beczce prawda,ale skąd mamy pewność,ze samice składające jaja do wody nie wylęgły się np. w cieku wodnym zamieszkanym przez płotki?Tym samym pewności,że komar jest ''czysty'' nikt nie ma,bo nie wie skąd są komary rodzicielskie.Ciekawe czy ktoś ma jakieś doświadczenia z hodowlą larw komarów w np. jakimś pomieszczeniu(zamkniętym) ? Chętnie bym się dowiedział czegoś na ten temat.

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 14 sie 2007, 09:39

lukaszx6 pisze: ale skąd mamy pewność,ze samice składające jaja do wody nie wylęgły się np. w cieku wodnym zamieszkanym przez płotki?
Coz to ma do rzeczy ?

pozdrawiam

lukaszx6
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 27 lut 2006, 22:19
Imie i Nazwisko: Łukasz Kulesza
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Post autor: lukaszx6 » 16 sie 2007, 08:39

To iż może taki komar przenieść jakieś paskudztwo z ryby rzecznej.. Oczywiście nikt tego nie potwierdzi.To tylko moje przemyślenia na ten temat.

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 16 sie 2007, 23:27

Do pytania autora wątku dodam jeszcze, aby nie ufał również tzw. "bezpiecznym" żywym pokarmom ze sklepu, typu doniczkowiec, artemia.

Jeden raz doznałem niedawno zaćmienia i podałem rybom żywego doniczkowca ze sklepu. To, co mi się potem pokazało w (sterylnym)zbiorniku, to istny zwierzyniec. I nie jestem odosobniony w tym temacie.
Woda, w której je sprzedają potrafi zawierać różności - od daktyla po wiciowce.

pozdr

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości