Artemia - ograniczenia??

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
Karolina
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 03 mar 2007, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Artemia - ograniczenia??

Post autor: Karolina » 19 cze 2007, 17:06

Witam!
Zastanawiam się czy są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o częstotliwość podawania żywej atremii. Moje palecie bardzo ją lubią a przy tym nie bardzo gustują w suchym. Dostają codziennie miksy własnej roboty (dwie wersje do których m.in. są też wrzucone płatki: Dallio plus i Spirulina). Oprócz tego ubóstwiają doniczkowca i artemię. I na tym niestety koniec :( Mimo że wiem że artemia to pokarm bezpieczny to zastanawiam się czy można ją podawać codziennie, jako drugi posiłek? I czy można im ewentualnie dać mięso dwa razy dziennie? (ryby są młode, mają od 8-9 do 12cm). Podaję im w tej chwili po południu jakieś płatki (na zmianę: Dallio plus, Spirulinę, D-50, Regular i granulat Sery). Raczej skubią niż jedzą i większość z tych suchych pokarmów zjadają kiryski (które tak się na tym wikcie utuczyły że ledwo się ruszają :)) Wielkich głodówek im nie serwowałam bo uznałam że skoro to młode ryby to raczej niewskazane...
No i wobec tych tadków niejadków zastanawiam się czy codziennie podawana artemia nie byłaby przesadą?? (nie mogę znaleźć informacji na ten temat)
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi, K.

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 19 cze 2007, 17:14

Podałaś taki jadłospis ża codzienna artemia im na pewno nie zaszkodzi. Jedyne niebezpieczeństwo jakie im zagaża to fakt że upodobają sobie właśnie ten pokarm zamiast innych suchych które zejdą na dalszy plan

Awatar użytkownika
Karolina
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 03 mar 2007, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Karolina » 20 cze 2007, 12:32

Ok. Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Pozdrawiam, K.

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 21 cze 2007, 13:57

Karolinko - ja również nie słyszałem , aby duża ilośc' artemii zaszkodziła jakimś rybciom. Chyba, że wpuscisz jej na raz zbyt dużo, a że słodka woda im raczej nie służy, to częśc' po prostu zdechnie i może zanieczyścic' wodę a własciwie to filtry, bo z podłoża to pewnikiem "resztki" wymiecie służba sanitarna (krewetki, kiryski itp.- co tam masz).
Niedawno na Forum była dyskusja, z której wynikało, że w sytuacji, kiedy rybcie niechętnie jedzą suchy pokarm to lepiej podawac' go "na czczo".

Awatar użytkownika
Karolina
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 03 mar 2007, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Karolina » 21 cze 2007, 16:32

Bardzo mnie to cieszy że mogę im podawać codziennie artemię i nie patrzeć na ich zawiedzione facjaty jak orientują się że podałam im suche :). One po prostu stoją dalej przy powierzchni wody i czekają na dalszy ciąg nie zwracając większej uwagi na ten opadający suchy pokarm. jeśli chodzi o artemię czy doniczkowca, to zjadają bardzo szybko każdorazową dawkę (daję ilość mniej więcej taką jak w 2-3 torebkach, artemia jest własnej hodowli więc zawsze pod ręką) i nie ma mowy o tym żeby coś dostało się kiryskom (zostawało gdy podawałam mrożoną). No a poza tym, co pewnie normalne, każda jedna ryba ma jakieś swoje upodobania. Na przykład widoczny na emblemacie osobnik (Blue cobalt ??) nie tknie ani mrożonej artemii ani dajmy na to Dallio Plus ale już widoczna w tle pomarańczowa paletka oba te pokarmy wcina aż jej się uszy trzęsą (a już granulatu Sery, ktory jje wspomniana niebieska paletka, ta pomarańczowa nie zje). Łatwiej więc i wygodniej podawać im coś co lubią wszystkie bez wyjątku niż kombinować jak koń pod górę :)
Jeszcze raz dziękuję za rozwianie moich wątpliwości, Karolina

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 21 cze 2007, 18:58

Karolina pisze: ... jeśli chodzi o artemię czy doniczkowca, to zjadają bardzo szybko każdorazową dawkę ....
Ale pamiętaj, że doniczkowce jak fast food'y, może i dla niektórych smaczne, ale cholernie tuczące !!!

Awatar użytkownika
Karolina
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 03 mar 2007, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Karolina » 22 cze 2007, 10:19

Dlatego dostają je tylko raz w tygodniu :)

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 28 cze 2007, 15:04

Idź na całośc' - daj dwa razy ;)

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości