Tylko suchy...

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Tylko suchy...

Post autor: mak » 28 lut 2005, 12:56

Hej,

czy ktoś ma może sytuację podobną do mojej? Mianowicie moje dyskowce ani myślą jeść coś innego niż mielone serduszka albo kluseczki własnej roboty. Ostatnio próbowałem nie podawać im nic innego jak tylko suchy pokarm. Przez tydzień. Skończyło się to tak, że nie mogąc patrzeć na ich protest głodowy wrzuciłem serca.

Próbowałem różnych pokarmów: Tropical, Hikari, Sera, Tetra. Nic nie skutkuje, moje dyski jedzą to co im sam przygotuję.

booster$
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 31 sty 2005, 20:04

Post autor: booster$ » 28 lut 2005, 14:22

u mnie moje paletki jedza suchy,serce itd,mysle ze dlatego jedza bo je karmilem suchym od malego na zmiane z sercem i mrozonkami (artemia itd) i sie do niego przyzwyczajły,zrób im głodówke jakis czas i po tym zacznij je karmic suchym pokarmem jak zgłodnieją to myśle że powinny pomału jeść go.A jescze chyba zrobiles błąd w linku http://kowalcy.net/gallery/ nie powinno tam być kowalscy??bo mi ten link nie działa.Pozdro.

Awatar użytkownika
siwy
junior
junior
Posty: 72
Rejestracja: 14 gru 2004, 14:38
Lokalizacja: Sianów koło Koszalina
Kontaktowanie:

Post autor: siwy » 28 lut 2005, 14:29

jak przystało na królowe i księżniczki- rzecz normalna że kapryszą :D, stosowanie samego suchego na dłuższą metę myślę, że doprowadziło by do tego, że owe podopieczne określone mogły by zostać na podobieństwo ww pokarmu, a mianowicie, że rybki ładne tylko suche :? :)

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Post autor: mak » 28 lut 2005, 14:57

booster$ pisze:u mnie moje paletki jedza suchy,serce itd,mysle ze dlatego jedza bo je karmilem suchym od malego na zmiane z sercem i mrozonkami (artemia itd) i sie do niego przyzwyczajły,zrób im głodówke jakis czas i po tym zacznij je karmic suchym pokarmem jak zgłodnieją to myśle że powinny pomału jeść go.
No własnie myślałem tak samo, ale po tygodniu głodówki (a raczej karmienia tylko suchym) nic im się nie odmieniło. Jak po tygodniu tej "głodówki" wrzuciłem im serca, to się wir w akwarium zrobił. Ale suchego nie jadły skubane... ;)
booster$ pisze:A jescze chyba zrobiles błąd w linku http://kowalcy.net/gallery/ nie powinno tam być kowalscy??bo mi ten link nie działa.
W linku oczywiście był błąd - dzieki! :)

Awatar użytkownika
mak
senior
senior
Posty: 113
Rejestracja: 01 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Kontaktowanie:

Post autor: mak » 28 lut 2005, 15:03

siwy pisze:jak przystało na królowe i księżniczki- rzecz normalna że kapryszą :D, stosowanie samego suchego na dłuższą metę myślę, że doprowadziło by do tego, że owe podopieczne określone mogły by zostać na podobieństwo ww pokarmu, a mianowicie, że rybki ładne tylko suche :? :)
Na dłuższą tak - ale nie sugeruj się tutułem ;). Chciałem karmić suchym od czasu do czasu. Ale widzę, że chyba za bardzo je rozpuściłem... :)

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości