Astaksantyna czy warto wyprobowac?

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
kriskros
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2005, 19:44
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontaktowanie:

Astaksantyna czy warto wyprobowac?

Post autor: kriskros » 06 lut 2005, 18:35

Witam,

Ostatnio wpadlo mi w rece czasopismo AQUA FORUM nr8 sierpien/pazdziernik 2003 , artykol p.t. "Wlasciwy pokarm dla okazow hodowlanych"- pisza tam o podawaniu astaksantyny do zmieszania z papka mleczna i podania tego doniczkowcom- tak nakarmione robaczki serwuje sie paletkom.Ponoc fantastyczny naturalny barwnik wybarwiajacy paletki. Ponoc hodowcy pstragow i ryb lososiowatych maja dostep do tego srodka i jest on b.drogi.
Czy moze ktos z was to stosowal? Gdzie mozna to zdobyc i czy warto wyprobowac? Ponoc jest tez cos takiego jak Superfisch 100+ ktory dodaje sie do granulatow -rowniez do wybarwienia paletek-czy kktos to stosowal? Dziekuje z gory za wszystkie opinie na ten temat i odpowiedzi.Pozdrawiam.

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 06 lut 2005, 20:41

witamy na forum!!! odesle cie do linka ,gdzie juz troszke na ten tamat pisalam. Zycze milej lektory.
http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... topic&t=29

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 06 lut 2005, 21:53

tak jest bardzo drogi ale ............
worek a 25 kg kosztuje 75000 zł jednak w przeliczeniu na gramy to już schodzimy z nieba na ziemię zwłaszcza że stosuje się tego max 4 gramy na kilogram karmy .
więc za 12 zł mamy tego na rok ;)

Awatar użytkownika
kriskros
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2005, 19:44
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontaktowanie:

pytanie

Post autor: kriskros » 06 lut 2005, 22:01

OK- a gdzie mozna to kupic w kraju i pod jaka nazwa ? Lara przedstawila szeroka game dodatkow na poprawienie wybarwienia ale te produktu sa glownie u naszych zachodnich sasiadow.Czytalem w czsopismie (jak wczesniej wymienilem nazwe) ze dobrze podawac doniczkowce nakarmione mleczna papka z astaksantyna (ponoc to naturalny srodek wybarwiajacy) -podaja go prawdopodobnie hodowcy pstragow i lososi na wybarwienie miesa tych ryb.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 06 lut 2005, 22:23

W naszym kraju można go nabyć w opakowaniach a 25 kg pod nazwą LUCANTIN i LUCAROTIN - producent BASF .
opakowanie worek aluminiowy a 25 kg cena około 17500 Euro
a na poważnie to w każdej mieszalni pasz która stosuje go jako wybarwiacz do żółtek czyli każda wytwórnia pasz specyjalizujaca się w paszy dla niosek .
Jest też kilku producentów paszy dla pstrągów ale nie mogę ich z czystym sumieniem polecić gdyż jakość paszy opiera się na zasadzie jakoś to będzie . Pewnie nawet drogi wybarwiacz zastapili szatkowaną marchwią ;)
Jakie są efekty zapytaj Xardasa lub Klosa bo oni to testowali .
Trochę teori i testów tu .
http://www.basf-korea.co.kr/02_products ... le=red.pdf

Awatar użytkownika
kriskros
junior
junior
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2005, 19:44
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontaktowanie:

c.d.

Post autor: kriskros » 06 lut 2005, 22:43

:shock: No ladnie to i kury sie tym karmi?
Mam kumpla co ma ksywke FARMER - poniewaz hoduje na farmie kurczaki ,zapytam moze bedzie to znal i uda sie z lyzeczke do herbaty zalatwic:).A moze ktos zna inne krajowe srodki do pokarmow wlasnej roboty na wybarwienie ( cos na czerwone oraz cos na niebieskie wypuklenie barwy?) , a-ha (moze ktos kojarzy z nazwa zespolu norweskiego) :) -ta cena za 25kg :shock: !!! no gdybym nmial farme hodowlana paletek to moze bym kupil:).Jako ciekawostka :Kiedys pisalem do Theo goscia z Azji -to ci farmerzy paletkowi daja na wybarwienie hormony , ale rybki wyglodaja ladnie coz kiedy potem traca barwy. Dzieki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 06 lut 2005, 23:00

wątpie - kaczkarz to pewnie nawet nie wie co to jest ale może Xardas ma jeszcze trochę w zanadrzu bo ja resztki posłałem tym co farbować chcieli. Xardas dostał najwięcej a ostatnio był blady więc pewnie sam na sobie nie próbował ;). Jak mnie lenistwo minie to może znów trochę dostarczę .
Możesz równie dobrze iść do apteki i kupić beta karoten ( baby to kupują aby się szybciej opalić oraz aby nie świecić bladymi pośladkami ) działa podobnie .

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 07 lut 2005, 17:15

Z uwagi na słuszną uwagę Siwego że lubię przesadzać prostuję to co spieprzyłem
otóż :
tak jest bardzo drogi ale ............
worek a 25 kg kosztuje 75000 zł jednak w przeliczeniu na gramy to już schodzimy z nieba na ziemię zwłaszcza że stosuje się tego max 4 gramy na kilogram karmy .
więc za 12 zł mamy tego na rok
a producent pisze że stosujemy max 80 ppm czyli 80 cząstek w milionie czyli 80 gram na tonę paszy !!
przeliczając to na ludzki język wychodzi pewnie 80 mg/kg co dalej dzieląc i mnożąc wychodzi nam że ten turbo wybarwiacz kosztuje śmieszne pieniądze .
Kupując 1 gram mamy go na 12 kg karmy do paletek więc stanowczo za dużo .
Proponuje kupić za 5 groszy i na jakiś czas starczy ;)
Dziękuje za zwróconą uwagę

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 10 lut 2005, 23:34

Czy ktoś ma pomysł,jak nauczyć paletki,aby odmiany czerwone jadły karmę barwiącą na czerwono ,a błękitne na niebiesko?

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 11 lut 2005, 00:04

Z tego co ja się orietuję nie ma nic co barwi na niebiesko ale podobno denaturat potrafi ( nie próbowałem ;) ) . Reklama producenta że ten jest dla czerwonych a ten dla niebieskich opiera się na tym że dla tych niebieskich nie dali astaksantyny .
Kiedys jak jedna amerykańska firma opracowała nową technologię obróbki ryb że wychodziła biała reklamowała ją jako ryba nie farbowana co mogli robic też producenci rózowej produkcji . Pewnie niedługo w sklepach doczekam się napisów podobnej treści .

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Post autor: fomalhaut » 11 lut 2005, 01:24

Zasłyszane: nie ma naturalnych barwników niebieskich - tylko chemiczne... To dotyczyło technologii żywienia... więc... jeśli lubicie chemię.... :)

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 12 lut 2005, 00:13

To moje głupie pytanie było żartem :mrgreen:

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 12 lut 2005, 00:30

a tak powaznie to bardzo bagaty w ten skladnik jest "Cyclop eeze"
zobacz http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... opic&t=122
eugen

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 13 lut 2005, 12:44

Stosowałem ten specyfik ,chyba firmy ARGENTE .Musze przyzac ,ze skutecznosc tego pokarmu jest bardzo dobra ,a Tarlaki trą sie jak oszalałe .Ta sama firma ma jeszcze bardzo dobry pokarm w duzej puszczce Krill ,wyglądem przypomina Krilla w galarecie .
Tylko ta cena 450 g kosztuje 260 zł.Zapomniałem dodać to cena hurtowa.
Pozdrawiam DARIUSZ z CHEŁMA

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość