mrożonki dla paletek

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

jucha
junior
junior
Posty: 85
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Bytom
Kontaktowanie:

Post autor: jucha » 26 maja 2006, 14:41

a czy ktoś robi mieszanki np. z serca indyczego i czy ryby to zjadają? bo u mnie woły w mięsnym nie występoują :wink: :roll:

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 26 maja 2006, 15:08

Ja zrobilem mieszanke z indyczego,ale niestety nie chca jesc.Wołowe natomiast połykają w okropnych ilościach.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 26 maja 2006, 22:52

moje wsuwaja indycze ze szpinakiem i papryką aż im się płetwy trzęsą, to dobry pokarm

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 29 maja 2006, 10:24

vega1 pisze:Ja zrobilem mieszanke z indyczego,ale niestety nie chca jesc.Wołowe natomiast połykają w okropnych ilościach.
Moje zaś wolą mieszankę na bazie indyczego - nie wiem od czego to zależy.
A jeżeli chodzi o dodatkowy plus dodatni (jak mawiał nasz Były), to łatwiej i szybciej przygotowac' mix z serca indyczego, bo mniej czyszczenia ;) :)

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 29 maja 2006, 10:32

Michcio pisze:moje wsuwaja indycze ze szpinakiem i papryką aż im się płetwy trzęsą, to dobry pokarm
Ja dodaję mrożoną artemię, kryla, spirulinę (moje palety, w przeciwieństwie do mnie, wolą ją od szpinaku), ciupinkę czosnku i nieco witamek. I rybki jedzą to rzucając się na papu z siłą średniej wielkości żarłacza :)

arek1
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2007, 21:31

Post autor: arek1 » 22 lut 2007, 15:30

chciał bym dostać jakiś dobry przepis na mixa z sercem wołowym i jak tym karmić ile razy w tygodniu i czym po za tym można karmić paletki -chodzi mi o suchy pokarm

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 22 lut 2007, 15:46

chciał bym dostać jakiś dobry przepis na mixa z sercem wołowym
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/s_kk.html

jak tam nic nie znajdziesz to podam jeszcze kilka innych stron zagranicznych w których proponują inną wersję - to jak z zupą trochę tego trochę tego - tu zmienimy to dodamy .

arek1
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2007, 21:31

Post autor: arek1 » 22 lut 2007, 19:27

Bardzo proszę może mi ktoś podać dobry przepis na mixa z sercem wołowym i jak często tym karmić i co jeszcze oprócz tego można podawac chodzi mi głównie o suchy pokarm . Z góru dziękuje

jotka
senior
senior
Posty: 112
Rejestracja: 20 cze 2005, 20:55
Imie i Nazwisko: JERZY KRAWCEWICZ
Miejsce zamieszkania/miasto/: JAROCIN
Lokalizacja: Cielcza k/Jarocina

Post autor: jotka » 22 lut 2007, 19:44

kliknij na linka to znajdziesz przepisy - również dla siebie ;) jak karmić - tu pewnie opinii jest tyle ile osób na forum - ja podaję 2 razy w tygodniu mięsko 2 razy artemię mrożoną 2 x suchy granulat - tetra hikari tropical sera - oraz raz w tygodniu wazonkowca który najlepiej paletki lubią .
mój przepis
60 % serca
20% krewetek suszonych
20% zielone - spirulina papryka szpinak
do smaku witaminy np vibovit i dwa ząbki czosnku

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 22 lut 2007, 20:48

Dodawanie do mixa krewetek, oczlika, wodzenia, solowca, wątroby ... straszliwie fajda wodę i nic z filtracją się nie zrobi. To już poczatek walki z wiatrakami.
MIX:
w przeliczeniu na kilo serca wołowego czytego bez farfocli:
- 1/2 serca indyczego;
- 1/2 ryby np: panga, morszczuk (mintaj śmierdzi);
- 1/2 mrożony szpinak;
- 1/2 kilo czerwonej papryki;
- 8 saszetek VIBOWITU zwykłego;
- tran na oko 20-30 kropli, vitamina E;
- czosnek krajowy 2-3 ząbki.
Całość zmielić na drobnym sitku i po wymieszaniu zamrozić w taflach.
Nie fajda wody.

Adam

jotka
senior
senior
Posty: 112
Rejestracja: 20 cze 2005, 20:55
Imie i Nazwisko: JERZY KRAWCEWICZ
Miejsce zamieszkania/miasto/: JAROCIN
Lokalizacja: Cielcza k/Jarocina

Post autor: jotka » 22 lut 2007, 20:57

Dodawanie do mixa krewetek, ... straszliwie fajda wodę i nic z filtracją się nie zrobi.
opowieści z krainy mchu i paproci ;)

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 23 lut 2007, 09:18

[quote="jotka]
opowieści z krainy mchu i paproci ;)[/quote]

W krainie mchu i paproci wszystki jest w zdodzie z naturą. Ale jak ktoś chce stosować UV lub inne tam takie to czemu nie. Niektórzy na FORACH nigdy nie widzieli klarownej wody w akwa to po co prowadzić dysputy w krainie mchu i paproci.
Rzeczywistość a to już inna kraina mchu dla niektórych jak widać.


Adam

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 lut 2007, 12:28

Mam mięcho od Jotki - i krystaliczną czystą wodę . Z mięsa nie robi się papka tylko długo przebywa na dnie (w jednym kawałku akwarium) skubane do ostatniego kęsa przez paletki .
Czyli UV jest zbędna bo mieszanka zachowuje się prawidłowo - kiedyś dodałem do mieszanki ikry łososia i okazało się że się zrobiła tak spoista że paletki musiały się natrudzić by urwać kawałek . Suszone krewetki też mają takie właściwości lepiące . Dlatego uważam że podając swój przepis nie próbowałeś nigdy użyć suszonych krewetek w pancerzykach. Może masz rację w stosunku do koktajlowych ale takich nikt w przepisach nie podaje - Krewetka w pancerzyku obowiazkowo . Tu mam pytanie do J-23 - w niektóych przepisach tych nowszych pojawia się :
1 tabletka ferrous fumarate i jedna tabletka calcium lactate - obie po 300 mg . Możesz przybliżyć co to jest .

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 23 lut 2007, 12:38

cocoloco pisze:Tu mam pytanie do J-23 - w niektóych przepisach tych nowszych pojawia się :
1 tabletka ferrous fumarate i jedna tabletka calcium lactate - obie po 300 mg . Możesz przybliżyć co to jest .
Wyręcze Klossa: fumaran żelaza i laktoglukonian wapnia - obydwa pierwiastki w formie łatwoprzyswajalnej dla organizmu. Tzn. łatwiej, niż rdza i trochę tynku - bo zwłaszcza po tym żelazie jest sporo sensacji ze strony kiszek. U ludzi, palety się jeszcze nie skarżyły.

Rafał

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 23 lut 2007, 15:48

cocoloco pisze:Mam mięcho od Jotki - i krystaliczną czystą wodę ......Może masz rację w stosunku do koktajlowych ale takich nikt w przepisach nie podaje
Zawsze w postach podaję skrajności z którymi się zetknałem. Co do koktailowych to wystarczy poszukać przepisy dla dysków w internecie lub .....
Alek wiem, że lubisz przegladać strony dlatego tez wklejam jedną:

http://www.akwarium.nyzio.com/DIY/diy_serce_cielece.htm

Adam

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości