Wazonkowce prośba

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lut 2007, 18:37

To dobrze ... chociaż z drugiej strony szkoda ... już prawie załatwiłem, że większe ilości browarka mogę kupować ;)

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Post autor: teo » 28 lut 2007, 18:57

Zawsze możesz hodować wazonkowce i węgorki. Żonie możesz powiedzieć, że doniczkowce dla dużych a węgorki dla małych paletek z kolei piwem się podzielicie.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 05 mar 2007, 17:43

Właśnie uruchomiłem hodowlę :) 18 torebek wazonkowca poszło na hodowlę, 2 torebki do akwa i jeszcze 5 mam w lodówce. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 08 mar 2007, 10:46

czarnymp pisze:
yoyi pisze:Czy można by prosić o taką cząstkę robaczków do zaczecia hodowli. :oops:
mój meil: czarnymp@wp.pl. prześlij dane adresowe, a ja napewno zorganizuję przesyłkę. mamy zimę więc robyle się nie ugotują w słońcu. tylko wcześniej przygotuj doniczkę balkonową od kwiatów i szybę do nakrycia ziemi w doniczce. ziemi wsyp z pół doniczki. temp hodowli od 14 do 18 stopni. piszę jak mam ja a nie jak wygląda wzorcowa hodowla, ale przy dwóch doniczkach mogę karmić około 50 ryb co 2-3 dni do syta.

Dzięki wielkie jeszcze raz. Robaczki już wcinają płatki. Mam nadzieję, że za 1-2 miesiące będzie już co do akwa wrzucić.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 08 mar 2007, 12:47

A u mnie nie widać żadnych zmian. Porobiłem małe dziurki w ziemi, powkładałem robaczki, na nie położyłem mokry chleb, przykryłem szybą i co ? - 3 dni mija i nic. Oczywiście ziemia wilgotna itp. - wszystko zgodnie z opisami. Żadnej różnicy - może już zdechły ?

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 08 mar 2007, 12:58

Spokojnie.Daj im się zadomowić.W sumie na początku w ogóle nie jedzą tego co im podamy.Żywią się tym co zawiera w sobie sama ziemia.Początki zawsze są trudne... :)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 08 mar 2007, 13:41

W jednej dziurce już następnego dnia zauważyłem, że robaki wyparowały. Czyżby zakopały się w ziemi ? W innych było bez zmian. Dzisiaj je odwiedzę :D

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 09 mar 2007, 07:47

vega1 pisze:Spokojnie.Daj im się zadomowić.W sumie na początku w ogóle nie jedzą tego co im podamy.Żywią się tym co zawiera w sobie sama ziemia.Początki zawsze są trudne... :)
Co racja to racja ! Te początki mogą "trwac' " nawet kilka miesięcy !!!!
Kiedyś, po ponad 2 miesiącach "nic nie mania" zdecydowałem się wyrzucic' całą skrzynkę. Coś mnie jednak tknęło i wysypałem tylko ziemię - niźle się zdziwiłem ilością robaczków pochowanych w dolnych warstwach podłoża oraz .......... ilością "ściągniętego" w te warstwy żarcia :) Powtórnie więc "załadowałem" wszystko do skrzynki i jeszcze przez kilka sezonów miałem z niej niezłe plony. :)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 09 mar 2007, 08:42

Ok - to będę czekał cierpliwie. Już myślałem, że coś jest nie tak.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość