solowiec

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Iwek_22

solowiec

Post autor: Iwek_22 » 29 gru 2006, 20:25

Witam i z góry przepraszam jeśli zadaję banalne pytanie.
Forum to obserwuję od niedawna, od niedawna jestem też "posiadaczem" dyskowców. Ciągle szukam złotych środków, by rybki czuły się u mnie jak w raju. Póki co jest wszystko O.K.
W książce A. Sieniawskiego & R. Ratuszyńskiego "DYSKOWCE", wśród pokarmów podają autorzy solowiec. Moje pytanie brzmi: co to jest i dlaczego jest według autorów ww. książki niezbędny w pożywieniu ryb, jak często można (należy go podawać?
Dzięki za wyrozumiałość
To FORUM jest po prosu genialne

Iwek_22

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 29 gru 2006, 20:36

Iwek, witamy i... na początek rada. Temat "solowiec" lub "artemia" był przerabiany wielokrotnie i chyba już do znudzenia. Proponuję poszukać na forum tematów o nim. Celowo nie podaję linków do tych tematów zmuszając do wysiłku. Ot taka wprawka w poruszaniu się po naszym forum ;-)

Gorąco nakłaniam również do pełnego uzupełnienia swojego profilu.

Iwek_22

Do Hypno

Post autor: Iwek_22 » 29 gru 2006, 20:45

Dzięki za miłe przyjęcie, zaraz postaram się "dostosować" do zaleceń.
A przy okazji czy chodowca paletek z Nakła pod Bydgoszczą jest znany tak doświadczonemu miłośnikowi dyskowców? (zamówiłem u niego rybki)

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 29 gru 2006, 23:37

Solowiec faktycznie jest bardzo dobrym pokarmem.Po pierwsze jest bezpieczny,karmiąc nim ryby mamy małe prawdopodobieństwo przywleczenia czegoś do akwarium.Wynika to z tego iż solowiec jest słonowodny,więc środowisko w którym żyją nasze ryby jest calkowicie inne.Wiadomo więc że to samo się tyczy pasożytów.

Po drugie,to jego wartości odżywcze.Dokładnie nie pamiętam ile zawiera białka,ale moge to sprawdzić,jeśli Cię to interesuje.Dużą zaletą solowca jest niska zawartość tłuszczu co w przeciwieństwie do np.doniczkowca pozwala nam karmić ryby bardzo często,bez obawy o ich otłuszczenie.

Solowiec występuje najcześciej jako mrożony choć można też dostać żywy,co nie ukrywam sprawia rybkom największą radość!!!

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 30 gru 2006, 11:44

Ponieważ już po pierwszym swoim poście Krzysiek potraktował mnie jak potwora ;-) robię jeden wyjątek. Ja wpisując w wyszukiwarkę na naszym forum wyrazy "artemia solowiec" uzyskałem 35 wyników. Zajęło mi to jakieś ... 5 sekund.
Jednym z wyników jest odnośnik do artykułu http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... opic&t=149 chyba jednego z najciekawszych. Resztę polecam jednak szukać samemu. Tak wiem, że wyszukiwarka nie działa jak trzeba i z niej nie widać tekstów postó, ale widać działy i tytuły wątków, dzięki czemu odszukać można bez trudu szukany temat.
Wiadomo że okres jest świątecznyw i nawet zwierzaki mówią, więc i ja postanowiłem "po ludzku" podejść do nowicjusza :-)

Pozdrawiam Krzychu i witam w naszych bajtach, bo progach to bym chyba ciut skłamał :-)

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości