karmienie maluchów

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
darex
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 11 gru 2004, 00:15
Imie i Nazwisko: Dariusz Jóźwiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Czechowice Dziedzice
Lokalizacja: czechowice dziedzice
Kontaktowanie:

karmienie maluchów

Post autor: darex » 04 sty 2005, 11:41

witam ...
mam akwa tarliskowe 160l, w którym jest mniej więcej 140l wody.
jest w nim para która ma młode, dzisiaj będzie dziewiąty dzień jak żerują na rodzicach, narazie widać że rosną ładnie i jest ich sporo.
Gdzieś wyczytałem że w 9-tym dniu powinno zacząć się je dokarmiać artemią z własnego wylęgu,więc założyłem chodowle i ok.
Odłowiłem rano troche solowca i po uprzednim przepłukaniu dodałem do akwa.t.
Niestety widze że młode wogóle się nim nie interesują cały czas pływają blisko rodziców nie odstępując ich na krok.
Czy może zbiornik jest za duży i pokarm się rozpływa i młode go nie zauważają?,
czy poprostu tak ma być?.
I jeszcze jedno, do tej pory nie podmieniałem wody, jedyną żeczą którą robiłem to czyszczenie dna wężykiem przez gęste sitko i woda z powrotem wracała do akwa.w jakich ilościach i kiedy zacząć ją podmieniać.
mam przygo towaną wode ro+aqua vital.
Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i życze szczęśliwego nowego roku.

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 04 sty 2005, 22:44

darex , mlode zaczynają pobierać inne pokarmy niż naskórek rodziców mniej więcej w 9 dniu , ale nie jest to regułą. Zazwyczaj widać jak zaczynają się powoli rozpływać w poszukiwaniu pokarmu. Możliwe jest też , że wrzuciłeś zbyt mało artemii i jej nie dostrzgają. Spróbuj podać jej więcej lub też skierować ją tak aby po wlaniu znalazła się blisko młodych. Jeśli to nie pomoże to bądź cierpliwy , za dzień lub dwa zainteresują się artemią.
Jeśli chodzi o podmianę wody to najwyższy czas ! Nic tak niekorzystnie nie wpływa na młode jak nadmiar zwiąków azotu. Z tego między innymi bierze się później wiele deformacji, które są uważane za wady genetyczne. Jeśli dysponujesz wodą o identycznych parametrach i temperaturze jak ta w zbiorniku tarliskowym to możesz zacząć podmieniać po około 1/4 do 1/3 objętości zbiornika dziennie.
Kiedy już odzdzielisz młode od rodziców mozesz(a w zasadzie nawet powinieneś) robić podmiany po połowie objętości zbiornika dziennie.
Życzę Ci powodzenia i sukcesów w hodowli !
Pozdrawiam , Przemek.

Awatar użytkownika
darex
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 11 gru 2004, 00:15
Imie i Nazwisko: Dariusz Jóźwiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Czechowice Dziedzice
Lokalizacja: czechowice dziedzice
Kontaktowanie:

Post autor: darex » 05 sty 2005, 20:08

dziękuje i pozdrawiam, małe zaczeły dzisiaj futrować artemie, woda jest podmieniana narazie odpukać zero strat. :)

Awatar użytkownika
darex
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 11 gru 2004, 00:15
Imie i Nazwisko: Dariusz Jóźwiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Czechowice Dziedzice
Lokalizacja: czechowice dziedzice
Kontaktowanie:

Post autor: darex » 23 sty 2005, 00:34

prosze ousunięcie tego tematu dziękuje darek

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość