Zakwit wody ??

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
Borys_szczecin
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 19 sie 2007, 20:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Borys_szczecin » 29 wrz 2007, 20:20

Dzięki chłopaki za pomoc w poniedziałek będę mieć już lampę pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 02 paź 2007, 05:42

Jak jest temat lampy to może ktoś mnie naprowadzi gdzie na alegro kupić tanio żarówkę do lampyUV 5w.

Awatar użytkownika
kolejarz65
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 245
Rejestracja: 31 lip 2007, 11:17
Imie i Nazwisko: Adam Świeżak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kolejarz65 » 02 paź 2007, 07:31

Dlamnie lampa UV jest zbyteczna wystarczy nie dopuszczac do tego aby No3 było tak wysokie u Ciebie wtedy było ok.20,wysarczyło podmienic wodę a nie wydawac krocie na lampę UV,ja kiedyś też popełniłem ten błąd kupując lampę,a teraz leży bezużyteczna.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 02 paź 2007, 08:30

kolejarz65 pisze: Dlamnie lampa UV jest zbyteczna wystarczy nie dopuszczac do tego aby No3 było tak wysokie u Ciebie wtedy było ok.20,
No3 na poziomie 20 to dla wielu szczyt marzeń, a Ty piszesz, że było wysokie. Ludzie miewają i po 40, 60, 80 a jednak woda jeśli chodzi o klarowność jest bardzo dobra.
Ja u siebie nigdy nie miałem wody zielonej, ale plagi pierwotniaków przerabiałem. W tarliskowym w którym codziennie podmianiałem wodę, codziennie czyściłem dno i szyby wymieniłem gabkę na nową nie wiedząc jeszcze wtedy o konieczności zaszczepienia bakterii. Powstało po prostu mleko. Nie pomogało dodawanie soli, nie pomagało dodawanie garbników - po prostu nic się nie dało zrobić. Przez 3 tygodnie z tym walczyłem i dopiero jak kupiłem lampę problem zniknął.
wysarczyło podmienic wodę a nie wydawac krocie na lampę UV
W przypadku pierwotniaków to właśnie podmiany wody powodują, że ich populacja nie spada.
ja kiedyś też popełniłem ten błąd kupując lampę,a teraz leży bezużyteczna.
Zawsze możesz ją sprzedać, skoro jest bezużyteczna. Na pewno komuś innemu się przyda.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości