Keramzyt

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

krzysztof
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2005, 22:35
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Keramzyt

Post autor: krzysztof » 20 lut 2005, 23:26

Witam wszystkich na tej stronce :D Wiem że żwir keramzytowy sluży do podłoża. :) Mozna go stosować samego lub mieszać z innym żwirem :D Tak naprawdę do czego on sluży , :( co powoduje,czy nnadaje się do roślin :( Mam go w akwa zmieszany z podłożem :( :( :D Proszę o objaśnienie :D Pozdr.

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 20 lut 2005, 23:54

:cry: :cry: :cry:

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 21 lut 2005, 00:06

Witaj.Keramzyt służy do uprawy hydroponicznej roślin.Jako podłoże do akwarium jest za lekki. Część "kamyczków" może pływać na powierzchni wody.Poza tym łatwo dostają się do odmulacza.Jeśli jest elektryczny ,to zatrzymuje się wirnik silniczka.Pozdrowienia.Beata Jarka

Witkacy
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 26 gru 2004, 23:31
Imie i Nazwisko: Witold Romanek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: Witkacy » 22 lut 2005, 07:12

Do podłoża :?: :?: :?:.
Ja z powdzeniem stosuję go w filtrze.

Awatar użytkownika
Maciek
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 08 gru 2004, 00:17
Lokalizacja: Koluszki
Kontaktowanie:

Post autor: Maciek » 22 lut 2005, 15:29

Witam

garnek a 5 litrow - taki od bigosu
woda a 2 litry - taka z kranu
keramzyt a 1 litr - taki z ogrodniczego
no i moja lapa - prawa

troche zakrecilem i woda zrobila sie mleczna, czemu - nie wiem, wiem natomiast ze keramzyt zmienil kubel :wink:

krzysztof
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2005, 22:35
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Post autor: krzysztof » 22 lut 2005, 23:28

Dzieki za objaśnienia :D Masz rację że cześć plywa po powierzchni i jest lekki :D jakoś się z tym uporam. :( Co do stosowania w filtrze to nie wiem, czy to dobry pomysł :( Czytałem o stosowaniu jako podłoza do roslin . Kupno keramzytu w ogrodniczym :( :( :( daje wiele do myślenia :shock: Ja kupilem w sklepie Zoo, po 3-krotnym przeplukaniu dalem do akwa jest O.K :D :D /Pozdr/

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 23 lut 2005, 01:35

Witam,

Dwa dni temu "wrzuciłem" do tego wątku trzy smutne buźki. Miałem nadzieję, że ktoś może załapie dowcip i poprawi małe co nieco. Niestety życie jest brutalne i nikt mnie nie zauważył.

Dlatego teraz "wrzucę" trzy usmiechnięte buźki :lol: :lol: :lol: i całość postaram się zamienić w żart obarczony puentą. Niestety trochę płytką ale tylko na taką mnie stać ...

Jeżeli kiedyś komuś będzie smutno ( a post nie zostanie do tego czasu usuniety ) to proszę tu zaglądnąć w celu poprawienia humoru.

Zły będzie tylko Alek bo wygląda na to, że są lepsi od niego w szaradach i łamigłowkach. Jesteście ciekawi dlaczego ? Proszę bardzo, poczytajcie ...

Kermazt czyli tajemnica szyfru marabuta

Witam wszystkich na tej stronce
Witam również.
Wiem że żwir keramzytowy sluży do podłoża.
To dobrze, że wiesz i jeszcze lepiej, że chciałeś podzielić się to wiedzą. Bo to prawda, że służy do podloża. Niezupełnie do podłoża w akwarium. Ale jednak do podłoża. Fakt.
Mozna go stosować samego lub mieszać z innym żwirem
Zgadzam się w stu procentach. Prawie wszystko można stosować samo lub zmieszane z innym składnikiem.
Tak naprawdę do czego on sluży ,
( chyba zdanie pytające)

Nie rozumiem ? Z tego co napisałeś to służy do następujących zastosowań:
- do podłoża
- do mieszania z innym żwirem
co powoduje,czy nnadaje się do roślin
nic nie powoduje czy nadaje się do roślin ( w domyśle: tych roślin w akwarium bo do innych to całkiem, całkiem )
Mam go w akwa zmieszany z podłożem
I bardzo dobrze. Przecież sam w poprzednich zdaniach uświadomiłeś nam, że służy właśnie do podłoża oraz do mieszania. Wiec chyba jako autor tych stwierdzeń powinienieś zamienić teorię w praktykę i zmieszać w podłożu.
Proszę o objaśnienie
To ja poproszę o objaśnienia. Co chcesz żeby Ci objaśnić ? Przecież to Ty sam wszystkim objaśniłeś co należy zrobić z kermazytem. Zresztą na dowód swojego stwierdzenia zrobiłeś to w praktyce.
troche zakrecilem i woda zrobila sie mleczna, czemu - nie wiem,
Takie czary mary ale ja wiem. Pewnie kermazyt był biały.
wiem natomiast ze keramzyt zmienil kubel
W co kermazyt zmienił kubeł ? W latający dywan ? W wielbłąda ?
Masz rację że cześć plywa po powierzchni i jest lekki jakoś się z tym uporam
Bardzo jestem ciekaw jak się uporasz. Dodasz do każdego ziarenka ciężarek ? Dwa dni temu jak wpisywałeś pierwszy post to nie był lekki ? Przecież pisałeś, że wiesz, że się nadaje ....
Co do stosowania w filtrze to nie wiem, czy to dobry pomysł
To jest najlepszy pomysł w tym wątku.
Czytałem o stosowaniu jako podłoza do roslin
To dobrze, że czytałeś tylko, że może nie zwróciłeś uwagi na tytuł książki.
Co to było ? Uprawy hydroponiczne ? Rosliny doniczkowe ? Było chociaż jedno słowo o akwarium ? Jak widzę jesteś niereformowalny. Sam spróbowałeś. Sam napisałeś, że jest nie najlepiej. Ale jednak nadal uparcie twierdzisz, że gdzieś czytałeś i w związku z tym to musi być prawda.
Kupno keramzytu w ogrodniczym daje wiele do myślenia
Raczej do niesienia a nie do myślenia. Idziesz, kupjesz, przynosisz do domu. Gdzie tu myślenie ? Ja znajduję tylko jeden moment gdy wydawana jest reszta z pieniędzy. Trzeba pomysleć czy została dobrze wydana.
Ja kupilem w sklepie Zoo, po 3-krotnym przeplukaniu dalem do akwa jest O.K
A jednak. Ten sam post. Cztery zdania dalej i okazuje się znowu być dobry. Zapewne w ciągu pisania postu przestał pływać i jest OK.

W zasadzie możemy wrócić do drugiego cytatu:
Wiem że żwir keramzytowy sluży do podłoża.
i zacząć lekturę od nowa ...

I tu jest zgadka szyfru:

czy
1. autor chciał nam powiedzieć, że kermazyt jest doskonały do podłoża w akwarium
2. autor chciał nam powiedzieć , że kermazyt nie nadaje się do podłoża w akwarium
3. autor chciał nam powiedzieć, że kermazyt nie nadaje się do podłoża w akwarium ale jednocześnie jest do tego celu doskonały

* podobnie jak w testach na prawo jazdy dopuszczalna jest więcej niz jedna odpowiedź prawidłowa

Morał:

Pewnie będziesz wściekły po przeczytaniu tego co powyżej. Ale pomyśl. Sam sobie na to zasłużyłeś.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą.
a na potrzeby Forum:
Jak Cię czytają, tak Cię poważają.

Jeżeli komuś nie chce się sklecić dwóch zdań tak żeby miały ręce i nogi bo uważa, że z jakiegoś powodu nie ma takiej potrzeby. To musi się liczyć z tym, że nie zdobędzie poważania osób, które go czytają. Co niestety wiąże się z tym, że odpowiedź może być taka jak pytanie. Również lekceważąca. Pomyśl, że w niedawne powstanie tego Forum wiele osób włożyło bardzo wiele pracy, wysiłku a nawet pieniędzy ( niestety mnie wśród nich nie było ). Nie lekceważ ich takimi wątkami pisanymi byle jak na kolanie. Nie zasłużyli sobie na to. Rozglądnij się po stronie PKMD i popatrz ile rzeczy powstało w tak krótkim czasie. Jaką ci ludzie mają ogromną pasję i chęć żeby coś zrobić. Ci ludzie spotykają sie na Forum. Często zostają przyjaciółmi. Czasem ostrzej podyskutują ale jeden sie uczy od drugiego. Jak ktoś ma problem to prosi o pomoc. Jak ktoś dowiedział się czegoś nowego to dzieli sie tą wiedzą. Starają się coś zrobić. I nie lekceważą nikogo. Nawet takich, którzy jeszcze mało wiedzą.
Dlatego proszę żebyś Ty też ich nie lekceważył. Nie zasłużyli sobie na to.

Jest przyczyna i jest skutek. A w życiu tak jak w akwarystyce: jest problem to walcz z przyczyną a nie ze skutkiem. Musisz się liczyć z tym, że Forum jest miejscem publicznym. Wiele osób to czyta i ma prawo oceniać. Zlikwiduj przyczynę tzn. napisz następny wątek lub post taki żeby nie było się do czego przyczepić.

A jeszcze lepiej napisz taki żeby rzucił mnie na kolana.
Czego Tobie i wszytkim czytającym serdecznie życzę.

Mislavo

PS.
Pomieszałem wątki dwóch autorów z dwóch powodów:
1. chciałem żeby było śmieszniej
2. wiem, że Maciek jako "stary forumowicz" i tak się na mnie nie obrazi

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 lut 2005, 10:06

Moim skromnym zdaniem można dodać taką małą uwagę .
forum jak forum każdy ma prawo cokolwiek napisać ale najważniejsze zawsze jest to aby odsiać ziarno od plew . Mnie w tym wszystkim uderzyło jedno zdanie .
Kupno keramzytu w ogrodniczym daje wiele do myślenia
Patrząc na to inaczej podobnie do myślenia daje zakup kwasu 6-8% w sklepie ZOO pod jakąś super nazwą , przykładów można podawać sporo . Akwarystyka to jednak myślenie to taka mini zabawa w Boga . Jesteś Panem życia i śmierci . Ty decydujesz jaki gatunek skazujesz na śmierć a jaki będzie "narodem wybranym" .
Wracając do postu który faktycznie trudno określić czy to pytanie czy rada dla innych czy też potwierdzenie własnego toku myślenia . Ja myślę :D ( nieraz mi też sie to zdarza ) że kolega potrzebuje alibi na swoje postępowanie . Treść postu i jego układ wskazuje że :
dałem bo jest dobry i ............... proszę o oklaski .
Ja na temat keramzytu się nie wypowiadam - nigdy go nie wrzucałem do akwarium ani do filtra mam go w ogrodzie kilka ton ale przecież to nie dowód że moje paletki są tym faktem zachwycone . Poproszę kolegę aby za kilka miesięcy wrócił do tego postu i próbował napisać go nie tylko na zasadzie powiedziała baba babie ale opisał doświadczenia na własnej skórze dorzucił parę fotek . Może podzieli post na dwie części - wady - zalety .
To da mi dużo do myślenia .
Nie napiszę koledze Mislavo co mi się nie podoba w jego poście zacytuje tylko kawałek i myśle że on to zmieni ;)
( niestety mnie wśród nich nie było ).

krzysztof
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2005, 22:35
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Post autor: krzysztof » 24 lut 2005, 00:02

Forum dyskusyjne powstalo po to,aby zadawać na nim pytania odnośnie okreslonego profilu, jakim jest PKMD :D Takie pytania zadaja ludzie,ktorzy zaczynają przygodę z paletami :lol: :lol: Ja jestem jednym z nich 8) 8) A nie, odczytywanie czyich mieszanych uczuć aby go rozweselić. To nie jest > Cyrk < Mislavo <to jest Forum :( :( Wypowiedzi winne być krotkie i zwięzłe a nie pisanie 14- księgi Pana Tadeusz ,komu chce się czytać :D :D nie zabieraj miejsca innym na ich mysli. :wink: tych zasad trzeba się trzymać - Myslavo- :lol: :P :wink: :( CZUWAJ-nad swym akwa co noc : :wink: :wink: =Pozdr.

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Post autor: fomalhaut » 24 lut 2005, 00:14

Niestety! A ja się nie zgadzam z przedmówcą...
Nie powiem, że jestem miłośnikiem Wojtka :), ale wolę czytać poprawną polszczyznę, niż niewiadomo co... A, że długie? Ja podziwiam, że mu się chce... Podziwiam, bo po przeczytaniu tego tematu, po prostu nie chciało mi się na niego odpowiedzieć - a stosuję keramzyt... to chyba dużo mówi....
Nie mniej: pozdrawiam i życzę takiej precyzji słowa, jaką posiada Wojtek, czy Alek!

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 24 lut 2005, 22:14

fomalhaut pisze: A, że długie? Ja podziwiam, że mu się chce... Podziwiam, bo po przeczytaniu tego tematu, po prostu nie chciało mi się na niego odpowiedzieć - a stosuję keramzyt... to chyba dużo mówi....
Witam serdecznie,

Pozwolisz Wojtku, że zwrócę się do Ciebie bo może w ten sposób, treść i sens szybciej dotrze do właściwego adresata...

Chciało mi się, bo chyba jestem niepoprawnym optymistą. Myślałem, że może wyglądać to następująco: Wiadoma osoba przeczyta, pomyśli i odpisze. Na przykład coś w tym stylu:

" Sorry, faktycznie pisałem trochę w pośpiechu ale już spieszę wyjaśnić całą sprawę. Za namową znajomych dodałem do podłoża w akwarium kermazyt. Jednak nie jestem pewny czy dobrze zrobiłem ponieważ kermazyt okazuje się być za lekki. Nie wiem też czy ma jakiś wpływ na wzrost roślin, parametry wody etc. etc . Czy ktoś z Forumowiczów ma może doświadczenie w tej kwesti zechciałby się nim ze mną podzielić ? Będę wdzięczny za wszystkie uwagi. Pozdrawiam"

Albo coś w tym stylu.

I wtedy Wojtku, Ty jako osoba, która od dawna używa kermazytu odpisujesz i dzielisz się doświadczeniami. Pewnie inne osoby na Forum też by się znalazły ...

Proste jak drut.

Potem prosimy, któregoś z Moderatorów żeby usunął wszystkie posty nie związane z tematem wątku i jest po sprawie. Za np. rok, ktoś szuka informacji o kermazycie , trafia na wątek i ma wszystko podane jak na tacy.

Można tylko dodać, że cała historia ma dobre zakończenie: "... i żyli długo i było im zielono".

Ale niestety tak nie jest. Nie podejmę Krzysztofie dalszej dyskusji ponieważ powiedziałem już wszytko co miałem do powiedzienia. Nie ma sensu udowadniać słoniowi, że jest słoniem nawet w sytuacji kiedy ten ostatni uparcie twierdzi, że jest mrówką. Tym bardziej, że Twoja wypowiedź znów jest bardzo "rzeczowa". Zresztą użycie nieprzyzwoicie dużej ilości emotikonów utwierdza mnie w przekonaniu, że faktycznie masz trudności w komunikowaniu sie za pomocą słów i wolisz pismo obrazkowe .

Jeżeli pozwolicie to wtrącę odrobinę prywaty.
W całym zamieszaniu brał też udział Maciek. Wczoraj długo rozmawialiśmy na GG ( nie tylko o kermazyie :wink: ) i muszę Maćka bardzo pochwalić. Pamiętam jeszcze posty z poczatku ubiegłego roku i mówiąc delikatnie, to różnie to wyglądało. A teraz. Maciek " urósł", zmężniał i mimo młodego jeszcze wieku potrafi zachować się jak dorosły mężczyzna. Potrafi bez niepotrzebnych kompleksów być poważnym partnerem do rozmów. Barwo Maćku ! Tak trzymaj ! Moje gratulacje !

Pozdrawiam

Mislavo

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Post autor: fomalhaut » 24 lut 2005, 23:58

Krótko i nie dla tego, że mi się nie chce :)))) : nic dodać, nic ująć!
Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
imhoteps
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 12 gru 2004, 12:32
Lokalizacja: Wałcz&Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Post autor: imhoteps » 25 lut 2005, 17:12

A ja myślę, że nikt na takie śmieszne zapytania równoznaczne z odpowiedzią nie powinien się "spuszczać" Jak kolega Krzysztof sam napisał forum jest, żeby odpowiadać i zadawać pytania, ale bez przesady, ( wiem że to, ale po co i dlaczego i czy jednak dobrze) po to są książki i własne lub czyjeś doświadczenia. Nikt nie będzie pisał z tego żadnych recenzji kilkustronicowych.
A najlepiej jest, jak mówi fomalhaut "KRÓTKO"
I tyle miałem do powiedzenia O. :shock:

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 25 lut 2005, 22:19

Witam,

Narobię sobie wrogów ale co mi tam. Jak już zacząłem czegoś bronić to nie poddam się tak łatwo. No chyba, że okaże się, iż to tylko "moja walka" a reszta Forumowiczów chce czegoś zupełnie innego. Wtedy oczywiście dalsze upieranie się przy swoim stanowisku nie będzie miało żadnego sensu ....

Wątek już dawno zmienił się i w zasadzie powinien też zmienić się tytuł. Bardziej na miejscu byłby tytuł " Jak chciałbym, żeby wyglądało Forum".
Myślę, że jak już dyskusja rozgorzała to warto temat wyjaśnić do końca. Potem wątek można usunąć żeby " nie zaśmiecał" i mieć nadzieję, że wnioski pozostaną w głowach.

Jak chciałbym, żeby wyglądało forum ?
nie powinien się "spuszczać"
Chciałbym, żeby takie "klasyki" rodem z więzienia albo koszar wojskowych nie miały tu miejsca. Ponieważ na forum są kobiety i osoby bardzo młode. Mój ojciec zawsze mi powtarzał: " Zachowuj się synu. Byle jak ale się zachowuj." Chyba miał rację ...

forum jest, żeby odpowiadać i zadawać pytania, ale bez przesady, ..... po to są książki i własne lub czyjeś doświadczenia.
Moja Pani Profesor od języka polskiego mówiła o takich zdaniach: " zdania z podmiotem wielokrotnie ukrytym"
Czy mógłbyś z łaski swojej dołączyć jakąś instrukcję jak to czytać ? Bo ja próbuję czytać od początku, od końca, od połowy i za każdym razem jakies bzdury mi wychodzą. Prawdopodobnie jest tak:

Książki i własne lub czyjeś doświadczenia.
Są po to.
Żeby odpowiadać i zadawać pytania.
Na forum.
Ale bez przesady.

Ostatnio takie bzdury czytałem w piśmie z ZUS-u. Informowali mnie w jakimś dziwnym języku, że mam nadpłatę 2 grosze za pierwsze półrocze roku 2002 i w związku z tym zostanę w najbliższy weekend prawdopodobnie powieszony. Tzn. powieszony zostanę napewno tylko jeszcze nie wiem czy za szyję czy za "ziobro".
Nikt nie będzie pisał z tego żadnych recenzji kilkustronicowych.
A szkoda. Ja właśnie chciałbym żeby tak było. Miło się czyta jak J-23 "walnie" chemiczny wykład ? Można się coś z tego nauczyć ?

Chciałbym żeby takie wielostronicowe opracowania pojawiały się coraz częściej na Forum. Chciałbym żeby poprzeczka była ustawiana coraz wyżej. Chciałbym na tym skorzystać. Chciałbym żebyśmy byli lepsi od innych. Ale niestety żeby to uzyskać trzeba ostro zareagować na wszelkie próby "zaśmiecienia". Napisałeś w profilu, że jesteś żołnierzem. Więc sam wiesz jak to jest: raz popuścisz to potem Ci wejdą na głowę. Brutalne ale prawdziwe. Niestety.
A najlepiej jest ... "KRÓTKO"
Oczywiście. Oto przykład jak można krótko odpowiadać na krótkie zapytania:

Kowalski:
Hi. Chciałbym hodować paletki.
Nowak:
Spox stary. Hoduj.
Kowalski:
Ok. Thx. Full wypas stary. Pzdr
Nowak:
Ale moc stary.
Kowalski:
Kupiłem ale wszystkie zdechły stary.
Nowak:
W sklepie są nowe stary. Takie fajne podłużne. Odmiana deep black cover.
Kowalski:
Thx. Kupie z dziesięć stary. Pozdr ziom.
Nowak:
:-))))))))

I tyle miałem do powiedzenia O
Bez komentarza stary.

Mislavo

PS.
Nie podejmuję już naprawdę żadnych dalszych polemik na ten temat. Wyczerpałem temat i powiedziałem naprawdę wszystko co w tej kwestii mogłem powiedzieć. Jeżeli moja wizja Forum wydaje się zbyt idealistyczna to nie będę walczył przeciw większości. Nie ma sensu nikogo uszczęśliwać na siłę. Po prostu zacisnę zęby i będę udawał, że nie widzę.
W żadnym z moich postów w tym wątku nie chciałem nikogo urazić. Jeżeli jednak tak się stało i ktoś poczuł sie osobiście dotknięty moimi wypowiedziami to jest mi bardzo przykro.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 25 lut 2005, 23:41

Mislavo pisze: Nie podejmę Krzysztofie dalszej dyskusji ponieważ powiedziałem już wszytko co miałem do powiedzienia. Nie ma sensu udowadniać słoniowi, że jest słoniem nawet w sytuacji kiedy ten ostatni uparcie twierdzi, że jest mrówką. T .
Pozdrawiam
Mislavo
Nie podejmuję już naprawdę żadnych dalszych polemik na ten temat. Wyczerpałem temat i powiedziałem naprawdę wszystko co w tej kwestii mogłem powiedzieć. Jeżeli moja wizja Forum wydaje się zbyt idealistyczna to nie będę walczył przeciw większości. Nie ma sensu nikogo uszczęśliwać na siłę. Po prostu zacisnę zęby i będę udawał, że nie widzę.
Zastanawiam się w którym momencie sobie odpuścisz.
Tematu, którego wątek dotyczy nikt nie opisuje a Ty się produkujesz.
Nie wydaje Ci się że jest to przerost formy nad treścią ??
Bardzo podobał mi się temat NO3 dla cierpliwych , ale to co tutaj prezentujesz , rozczarowało mnie.
Chciałbym żeby takie wielostronicowe opracowania pojawiały się coraz częściej na Forum. Chciałbym żeby poprzeczka była ustawiana coraz wyżej. Chciałbym na tym skorzystać. Chciałbym żebyśmy byli lepsi od innych. Ale niestety żeby to uzyskać trzeba ostro zareagować na wszelkie próby "zaśmiecienia".
A ja chciałbym , aby wielostronicowe elaboraty pojawiały się na forum i dotyczyły tematów konkretnych a nie wysmiewania się z wypowiedzi poprzedników. Nie każdy kończył studia polonistyczne. Zgadzam się z Tobą, żebyśmy byli lepsi od innych, ale czy w ten sposób ??
Ale niestety żeby to uzyskać trzeba ostro zareagować na wszelkie próby "zaśmiecienia".
No więc właśnie reaguję.
Wiesz : w moich stronach się mówi ; ta krowa co dużo ryczy mało mleka daje.
Mamy jednego "Stańczyka" na forum i to wystarczy I tak mu nikt nie dorówna Jeżeli masz coś konkretnego do powiedzenia, to mów i nie czepiaj się ludzi.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości