Zakup Filtra R-O

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

criment76
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2006, 15:58
Lokalizacja: Koszalin

Zakup Filtra R-O

Post autor: criment76 » 23 lut 2007, 17:39

Witam.

Zamierzam kupic R-O. Może mi doradzicie czym się kierować przy kupnie, ewntualnie polecicie kogoś kto tym się zajmuje. Oczywiście w rozsądnych cenach.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 23 lut 2007, 17:47

Jaka to dla Ciebie rozsądna cena ? Mam do sprzedania filtr RO 100 GPD (używany - mambrama ma prawie rok) w cenie 150 zł + koszt przesyłki z małym udoskonaleniem (zaworki do pobierania wody zza prefiltrów - kupione za 40 zł). Nowe prefiltry wsadzone 2 tygodnie temu ...

criment76
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2006, 15:58
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: criment76 » 23 lut 2007, 17:59

No ta rozsądna cena to do 250zł.
Ile jeszcze na takiej membranie pociągnę.
Własnie oglądałem na allegro

http://www.allegro.pl/item166647796_osm ... atis_.html

http://www.allegro.pl/item167452447_fil ... klady.html

i tak myślę, że może któryś z tych.
Co Wy na to?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 23 lut 2007, 18:22

Każdy z nich będzie ok. Membrama w zależności od ilości wody, którą bedziesz pobierał wystarczy na kilka lat.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 lut 2007, 18:31

Może uprzedzę kolegę - zdjełano w jusa - pod tym hasłem na allegro sprzedają większość filtrów czy w to wierzyć - kupiłem amerykański filtr RO reklamowany jako najlepszy z serii RO
nie będę przytaczać opisów jaki to on jest amerykański bo ameryka to jakość . W moim odczuciu to raczej jakoś to będzie . Zrzut ekranu rozwiewa wątpliwości jednak chiny . Na amerykańskich stronach ma więcej lepszych recenzji niż amerykańskie wyroby . Kiedyś za małej wydajności filtr płaciłem 999 zł teraz to tyle ile miesięcznie na papierosy wydaje . Przestałem wierzyć w napisy ale - w Tajlandi mając do wyboru malborasy z napisem uwaga mogą spowodować impotencję lub że mogą być przyczyną raka kupuję te drugie .
Trudno jest odpowiedzieć na pytanie czy warte są polecenia czy nie . Decyzja należy do Ciebie . Jak okażą się dobre jakościowo to się nadają - nikt z forum nie zagwarantuje Tobie że trafisz na dobry wyrób czy wyrób który daje dobry zysk .
Nasz kraj jest zalewany przez chinską tandetę nie dlatego że tam tylko takie coś jest tylko produkowane ale dlatego że nasi handlowcy mają największą przebitkę . Mam sprzęt wyprodukowany w chinach a kosztował nieraz więcej niż europejski odpowiednik i nikt nie przekona mnie że te renomowane odpowiedniki to nie coś taniej w azji zrobione .
Kto nie był w azji ten myśli że tam bambusowe parasolki to największy hit - prawda jest zupełnie inna - najwyższa technologia o jakiem mogą tylko śnić nasze fabryki .
Tylko co taka fabryka ma zrobić jak klient zażyczy sobie produkt o najniższych parametrach bo ważna jest cena - zrobią i ............ winni są żółtki bo oni robią tandetę .
Podobnie z rybami - są takie za 2 $ a 10 cm i za 40 $ podobne - różnica jest tylko że hodowca z azji wie że one już nie urosną wiele i to odrzut . Nasi importerzy też o tym wiedzą ale porozmawiamy o tym po moim powrocie z Malezji .
Załączniki
ScreenHunter_8.jpg
ScreenHunter_8.jpg (41.46 KiB) Przejrzano 6804 razy

criment76
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2006, 15:58
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: criment76 » 23 lut 2007, 18:40

Dzięki Cocoloco za odpowiedź. Wybór więc dalej nie jest łatwy :lol:

A tak na marginesie to ile ty palisz paczek dziennie, że tyle wydajesz na fajki :lol:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 23 lut 2007, 18:44

criment76 pisze: A tak na marginesie to ile ty palisz paczek dziennie, że tyle wydajesz na fajki :lol:
Pali tyle co każdy z nas ... tylko, że może fajki sprowadza indywidualnie :lol:

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 lut 2007, 19:05

podziel filtr przez 6,80 zł to zobaczysz że w lutym starczy a w marcu to już muszę lecieć tam gdzie taniej ;)

Awatar użytkownika
F@rmer
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 08 sty 2007, 17:24
Lokalizacja: Krosno
Kontaktowanie:

Post autor: F@rmer » 23 lut 2007, 19:19

criment76
Moim zdaniem najlepszym pierwszym krokiem byłoby sprawdzenie jakie masz ciśnienie w kranie a potem dopasować Filtr.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 lut 2007, 19:26

jakie masz ciśnienie w kranie a potem dopasować Filtr.
to chyba niemożliwe - wszystkie są produkowane w oparciu o te same standarty . to że u nas ciśnienie wody jest poniżej standartów nie spowodowało wypuszczenia filtra tylko dla polaków

Awatar użytkownika
F@rmer
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 08 sty 2007, 17:24
Lokalizacja: Krosno
Kontaktowanie:

Post autor: F@rmer » 23 lut 2007, 19:33

Alek ale może mieć ciśnienie takie że wode nie przepchnie przez membrane i czysciutkiej wody nie będzie tylko sam odpad.
W nikturych miejscowościach woda to ledwo kapie a już nie mówie o zakładaniu RO. To jest takie moje zdanie ;]

kafarski
senior
senior
Posty: 184
Rejestracja: 28 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: Belgia

Post autor: kafarski » 23 lut 2007, 19:40

zawsze można robić wodę RO sposobem z XX wieku - akwarium 100l z torfem -dobrze zamieszać i po kilku dniach jest czyściutka woda.

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 27 lut 2007, 23:44

Zakupiłem filtr Ro u tego sprzedawcy w zeszłym roku , jestem bardzo zaadowolony z formy współpracy ze sprzedającym. Moim celem nie jest reklama jakiegoś konkretnego rodzaju filtra, dobry jest każdy rodzaj. Kwestia tylko wygody w eksploatacji użądzenia. Ja mam RO6 z baniakiem i sobie chwalę, zapłaciłem prawie 600 zeta i jestem bardzo zadowolony. Profesjonalne podejście do klienta, sprzedający był zainteresowany nawet rodzajem zaworu jaki posiadałem do podłączenia zestawu, przysłał już pasujący do mojej instalacji. Polecam i pozdrawiam.
http://www.allegro.pl/item167452447_fil ... klady.html

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 28 lut 2007, 09:40

Jeden z postów kolegi Kafarskiego w tym wątku został usunięty. Był postem podwójnym. Sytuacja zaistniała w wyniku zsynchronizowanego działania moderatorów. Właściciela postu proszę ponowne zabranie głosu w dyskusji.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lut 2007, 10:21

Ja wyciąłem jeden (ten drugi) kiedy były dwa. Możliwe, że w tym samym czasie inny moderator wyciął z kolei ten pierwszy bo też widział dwa. Zbieg okoliczności.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości