jak stosować kwas siarkowy do obniżenia ph

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

marcin230680
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2010, 22:01
Imie i Nazwisko: Chmielecki Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: chełmno
Lokalizacja: chełmno

Re: jak stosować kwas siarkowy do obniżenia ph

Post autor: marcin230680 » 28 cze 2011, 22:36

WITAM.Stary woda z osmozy ma ok 0 tww.pokarm w szczególności mięcho i odchody ryb mają odczyn kwaśny co powoduje powolny spadek ph.Dlatego dodaje się troszkę kranówki aby ph było stabilne.Jeżeli będziesz lal samą osmozę ph będzie leciało ,w ten sposób wykluczysz kwas z użytku i dopasujesz ph do swoich potrzeb.Ja karnie palety 1na dzień miechem ph stabilne na poziomie 6.8 .Kiedyś karmiłem 3-5 razy młode ph leciało strasznie poniżej 5. pozdrawiam.

bongos78
junior
junior
Posty: 71
Rejestracja: 21 mar 2010, 15:18
Imie i Nazwisko: Artur Janik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontaktowanie:

Re: jak stosować kwas siarkowy do obniżenia ph

Post autor: bongos78 » 29 cze 2011, 13:06

No zgadza się , ale ja mięchem nie karmie, a wode do podmian robie taka jak w akwa, Ph mam stałe dlatego nie widzę żadnego problemu. Ty zakwaszaj mięchem ja będe kwasem. Wydałem na to całe 25 zł, a na ile to mi wystarczy to już pisałem. Pozdro.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: jak stosować kwas siarkowy do obniżenia ph

Post autor: nobleKoziol » 22 lip 2011, 08:48

Takie pytanie czemu bawisz sie kwasem 90% :shock: jak mozna kupic w akwarystycznym 13.5% bez zadnego problemu, i bezpieczniej przedewszystkim.
podaje nazwe: NUTRAFIN PH AD JUST :D 100 ML KOSZTOWALO MNIE 30 ZL A DODAJE SIE 30 KROPEL NA 100L

bongos78
junior
junior
Posty: 71
Rejestracja: 21 mar 2010, 15:18
Imie i Nazwisko: Artur Janik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontaktowanie:

Re: jak stosować kwas siarkowy do obniżenia ph

Post autor: bongos78 » 24 lip 2011, 14:41

Kwas rozcieńczam wodą z ro 0.5l kwasu i 4.5l wody. Na jedna podmianę zużywam 5ml roztworu, a za 1l kwasu dałem 25 zł.policz sobie ile zrobię z tego podmian to będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: jak stosować kwas siarkowy do obniżenia ph

Post autor: nobleKoziol » 27 lip 2011, 20:24

Widzialem posty i niemusze liczyc. Aczkolwiek nadal twierdze ze wydanie 10 zl wiecej i masz roztwor na ok rok, zalezy od podmian, jest duzo bezpieczniejsze, mala buteleczka mozna ja dobrze ukryc, poniewaz nadal to kwas. :D Ja mam male dziecko w domu, po za tym nie mial bym ochoty spalic skury przez przypadek :roll:


PS. BEZ OBRAZY :wink: ZYCZE POWODZENIA POZDRO

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: jak stosować kwas siarkowy do obniżenia ph

Post autor: _TOM_ » 31 lip 2011, 19:29

spławik pisze:
_TOM_ pisze: PH 7 masz z osmozy? Jesteś pewien? Ja powątpiewam, ale to nieważne.
Dlaczego nieważne?
Ja jestem ciekawy jakie Ty masz pH z osmozy, jeśli nie 7.
Oczywiście mam na myśli taką wodę po filtrze ro, któa nadaje się do wlania do akwa, czyli napowietrzoną ( jak wiemy woda po ro w 99,9% pozbawiona jest wszelkich rozpuszczonych w niej pierwiastków, w tym także tlenu).

Co trzeba zrobić wtedy, gdy np potrzebuję wody do akwarium sterylnego gdzie podmieniam wodę codziennie (brak biologii)?
Co proponujecie zamiast kwasu?
Nieważne, dlatego że tłumaczyć trzeba by długo, do tego ile razy można pisać to samo od kilku lat kolejnym akwarystom, co i tak póki sami się nie sparzą wiedzą lepiej i nie posłuchają dobrych rad?
Jeśli jedyna droga do nauki, że kwasu z wodą z RO i oby nie jeszcze dozowanie CO2 dla roślinek, że NIE WOLNO stosować łącznie tych metod to nauka na własnych błędach, to róbcie te błędy, uczcie się, szkoda ryb tylko, bo one ucierpią prędzej czy później tam gdzie te metody ktoś łączy.
Ja nie potrafię zrozumieć po co ktoś kto ma RO i małe litraże baniaków używa kwasu czy tego typu preparatów? Jedyne zastosowanie kwasu widzę przy ogromnych litrażach, gdzie wody z RO nie można narobić dostatecznej ilości.
Cały czas zamiast kwasu proponuję wodę z RO!!! Niezmiennie od lat. Ewentualnie w domowych baniakach żywe dno, z masą życia w piasku, wtedy nawet kranówka z twardą wodą jest zmiękczana przez taki biotop składający się z naszych ryb i żywego dna. Obie metody są bez chemii, bez ryzyka dla ryb, zapobiegają dużemu zaglonieniu akwarium z czasem, jakie czeka każdy baniak w którym stosuje się preparaty obniżające PH.

spławik
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 16 cze 2011, 21:17
Imie i Nazwisko: Sławek Kus
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: Londyn

Re: jak stosować kwas siarkowy do obniżenia ph

Post autor: spławik » 31 lip 2011, 22:54

Ale ja wcale nie twierdzę że do czystej osmozy trzeba wlewać kwas.
Osmoza ulega zakwaszeniu jak jeden z moich otosków puszcza bąka, ale w akwarium nie mam czystej osmozy.
Zakwaszam mix kranówy i osmozy bo potrzebuję mieć w wodzie trochę minerałów, jeśli paletom nie są potrzebne to przynajmniej roślinom.
I niech nikt mi nie mówi o zakwaszeniu wody dzięki karmieniu mięsęm itp, ja mam mało ryb w akwarium, a dno ze szkła.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: jak stosować kwas siarkowy do obniżenia ph

Post autor: nobleKoziol » 13 gru 2011, 00:34

_TOM_ pisze:
spławik pisze:
_TOM_ pisze: PH 7 masz z osmozy? Jesteś pewien? Ja powątpiewam, ale to nieważne.
Dlaczego nieważne?
Ja jestem ciekawy jakie Ty masz pH z osmozy, jeśli nie 7.
Oczywiście mam na myśli taką wodę po filtrze ro, któa nadaje się do wlania do akwa, czyli napowietrzoną ( jak wiemy woda po ro w 99,9% pozbawiona jest wszelkich rozpuszczonych w niej pierwiastków, w tym także tlenu).

Co trzeba zrobić wtedy, gdy np potrzebuję wody do akwarium sterylnego gdzie podmieniam wodę codziennie (brak biologii)?
Co proponujecie zamiast kwasu?
Nieważne, dlatego że tłumaczyć trzeba by długo, do tego ile razy można pisać to samo od kilku lat kolejnym akwarystom, co i tak póki sami się nie sparzą wiedzą lepiej i nie posłuchają dobrych rad?
Jeśli jedyna droga do nauki, że kwasu z wodą z RO i oby nie jeszcze dozowanie CO2 dla roślinek, że NIE WOLNO stosować łącznie tych metod to nauka na własnych błędach, to róbcie te błędy, uczcie się, szkoda ryb tylko, bo one ucierpią prędzej czy później tam gdzie te metody ktoś łączy.
Ja nie potrafię zrozumieć po co ktoś kto ma RO i małe litraże baniaków używa kwasu czy tego typu preparatów? Jedyne zastosowanie kwasu widzę przy ogromnych litrażach, gdzie wody z RO nie można narobić dostatecznej ilości.
Cały czas zamiast kwasu proponuję wodę z RO!!! Niezmiennie od lat. Ewentualnie w domowych baniakach żywe dno, z masą życia w piasku, wtedy nawet kranówka z twardą wodą jest zmiękczana przez taki biotop składający się z naszych ryb i żywego dna. Obie metody są bez chemii, bez ryzyka dla ryb, zapobiegają dużemu zaglonieniu akwarium z czasem, jakie czeka każdy baniak w którym stosuje się preparaty obniżające PH.
W PELNI ZGADZAM SIE Z TOMKIEM. A CO DO 7PH Z RO TO JEST MOZLIWE JESLI FILTR JEST USZKODZONY. ALBO KIEPSKI TESTER PH
NO I JESLI LEJE ZASADE DO ZBIORNIKA UJECIA WODY HAHAHAH :D

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości