Wątpliwości

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

jacul4
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:56
Imie i Nazwisko: Jacek Jędrzejczak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Otwock
Lokalizacja: Otwock

Wątpliwości

Post autor: jacul4 » 19 mar 2010, 22:43

Witam, niedawno zakończyłem przygodę z ziemiojadami, posiadam akwarium 375l, zafascynowały mnie paletki. Mam wątpliwości odnośnie wody, która została po byłych rybach, moje parametry to ph-7,6 NO3-10, kh-5, NO2-niewykrywalne, GH-10. W związku z chęcią rozpoczęcia przygody zakupiłem filtr RO, wylewam wodę z akwarium dolewając czystej wody RO i parametry się nie zmieniają, ph-cały czas jest 7,6. W akwarium pływa kilka spreparowanych korzeni drzewa wiśni, które mają stanowić wystrój zbiornika, na dnie zamierzam wysypać 0,5cm drobnego pisaku kwarcowego(z roślin tylko anubiasy). W związku z tym mam pytanie, czy samymi podmianami wody wpłynę na obniżenie ph do plus minus 6,5-6,8? Czy jest ryzykowne pozostawienie wody po ziemiojadach(ryby nigdy nie chorowały), pływało również kilka wzorów zbrojników L-...? Czy rozpoczynać od zera? Proszę o fachową poradę, serdecznie pozdrawiam wszystkich miłośników klubu.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3403
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Wątpliwości

Post autor: przynenta » 20 mar 2010, 00:31

Totalny restart zbiornika, dobrze odkaź i od nowa zabawa.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3277
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Wątpliwości

Post autor: stanpiter » 20 mar 2010, 19:21

przynenta pisze:Totalny restart zbiornika, dobrze odkaź i od nowa zabawa.
Jestem za

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Wątpliwości

Post autor: niki 28 » 20 mar 2010, 20:24

Posłuchaj kolegów.Za dużo roboty z restartem miał nie będziesz,a prawdopodobieństwo "przekazania" jakiegoś świństwa będzie nikłe.Poza tym ,zawsze akwa można sobie inaczej urządzić.Urządzenia filtrujące dobrze wypłucz w wodzie z "starego" akwa i zostaw w stanie suchym .Jak urządzisz ,i zalejesz akwa wykorzystaj te same wkłady filtrujące,szczególnie gąbki .Biologia szybciej Ci "ruszy".
Wskazany baktozym do filtra (w tabletkach).I nie spiesz się z za bardzo z wprowadzeniem dyskowców.Wszystko w swoim czasie.Co do składu wody ,to masz kh i gh masz nie złe ,zjedziesz tyko trochę z ph i będzie super .No2 i No3 zawsze uzależniaj od dobrej filtracji mechaniczno biologicznej

niki 28

jacul4
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:56
Imie i Nazwisko: Jacek Jędrzejczak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Otwock
Lokalizacja: Otwock

Re: Wątpliwości

Post autor: jacul4 » 21 mar 2010, 09:50

Dziękuję wszystkim za porady,dostosuję się do Waszych uwag ,aż tak bardzo mi się nie spieszy a nie chciałbym popełnić drastycznych błędów.Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości