Zanieczyszczona WODA!!!

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
Lenar
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:38
Imie i Nazwisko: Tomasz Pala
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dartford
Lokalizacja: Dartford

Zanieczyszczona WODA!!!

Post autor: Lenar » 02 paź 2009, 20:01

Na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić powniewaz jest to mój pierwszy post na tym forum,ale do rzeczy,
od jakiegoś czasu w moim akwarium nie moge sobie poradzić z tym aby woda była krystalicznie czysta,pływają w niej jakieś białe drobinki i inne zanieczyszczenia nie wiem o co chodzi,dodam tylko ze woda nie jest mętna tylko wygląda poprostu na zanieczyszczoną tak jak by filtr wewnetrzny nie dawał rady???

Baniak: 260l
filtr biologiczny tetratec ex 1200
filtr mechaniczny(wewnetrzny) fluval U3
Obsada:
6 dysków
4 skalary
14 neonków
2 kiryski
1 glonojad

dodam jeszcze tylko ze w którymś z postów przeczytałem ze moze to być wywołane zbyt duzym ruchem wody,więc skręciłem biologiczny o połowe na wylocie ale nic nie pomaga,podmianki 2 razy w tygodniu po 15% wody (3/4RO i 1/4Kran) + odmulanie dna,raz w tygodniu czyszcze wkłady z wewnetrznego oczywiście w wodzie z akwarium,moze za mały ten wewnętrzny??? zamienić go na drugi kubeł??? Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
tadeoMa
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2009, 12:29
Imie i Nazwisko: Tadeusz Pałyska
Lokalizacja: Garwolin

Re: Zanieczyszczona WODA!!!

Post autor: tadeoMa » 02 paź 2009, 21:45

Nie wiem jakiej wielkości są ryby w twoim baniaczku ale wydaje mi sie że jest rybek zbyt dużo . Nie musi to być przyczyną kłopotów z wodą.

Awatar użytkownika
Lenar
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:38
Imie i Nazwisko: Tomasz Pala
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dartford
Lokalizacja: Dartford

Re: Zanieczyszczona WODA!!!

Post autor: Lenar » 02 paź 2009, 21:54

Dyski mają około 12-13cm,to samo skalary,fakt-sumiki robią troche zamieszania na dnie ale nie sądze zeby to była przyczyna poza tym wydaje mi sie woda i tak powinna być przefiltrowywana lepiej?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Zanieczyszczona WODA!!!

Post autor: TURYSTA » 05 paź 2009, 07:29

1 odmul dno
2 wyczyść filtr
3 na wlot filtra biologicznego załóż prefiltr z waty perlonowej lub filzeliny.
Co 2 dzień ją wyczyść.
lub filtr wewnętrzny i na nim flizeline lub wata.

Awatar użytkownika
Lenar
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:38
Imie i Nazwisko: Tomasz Pala
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dartford
Lokalizacja: Dartford

Re: Zanieczyszczona WODA!!!

Post autor: Lenar » 05 paź 2009, 19:26

Dzięki Turysto za rade, tak też zrobie,mam teraz prefiltr na wlocie do filtra biologicznego ale ze zwykłej bąbki,a tak nawiasem uwazasz ze ten mój wewnetrzny filtr jest wystarczający czy powinienam go wymienić na drugi kubeł?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Zanieczyszczona WODA!!!

Post autor: TURYSTA » 05 paź 2009, 20:15

Ja mam tak
Od akwarium ziarnista gąbka jako prefiltr i woda leci do tetra tec 1200 . W tetrze mam biobale+gabka,gabka+cermiak+gabka,keramzyt+gabka,gabka+keramzyt+drobna gąbka.
Woda przelatuje do filtra eheim 23 34 i tam od dołu gabka+kermazyt + gabki roznej gramatury.
Tetra słuzy jako przelew i nie jest napędzany. Co jakiś tydzień czyszczę prefilt jak spada mi wydajność a jak już całkiem spada co zdarzyło sie tylko raz czyszczę wkłady z tetry pierwsze dwa kosze od dołu.
Spadek przepływu wody może się właśnie objawić pływającymi drobinkami, jeśli dobrze zrobisz kroki 1 i 2 to po 24 h powinieneś mieć krysztalicznie czystą wodę.

Jeśli uznasz to za mało funkcjonalne możesz użyć turbiny z flizelina a najlepszym rozwiązaniem do ściągania zanieczyszczeń mechaniczny jest też filtr kaskadowy.

I najważniejsze co 2 kubły to nie jeden. Mechaniczny czyścisz co jakiś czas gdy widzisz zanieczyszczenia i niech działa na maxa a biolog niech sobie śmiga z prefiltrm . Akurat filtry biologiczne aby prawidłowo działały muszą mieć umiarkowany przepływ wody o czym wielu zapomina.

Awatar użytkownika
Lenar
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:38
Imie i Nazwisko: Tomasz Pala
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dartford
Lokalizacja: Dartford

Re: Zanieczyszczona WODA!!!

Post autor: Lenar » 05 paź 2009, 20:19

Oki,dzięki wielkie,to zaczynam działać!

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Zanieczyszczona WODA!!!

Post autor: _TOM_ » 06 paź 2009, 13:52

ja mam inną opcję w 450 litrowym baniaku, chodza dwal kubełki Jbl i w pierwszym jest wypełnienie od dołu do góry: gąbka, gąbka, gąbka, gąbka drobniutkie oka, filc, a w drugim dla odmiany :) jest: gąbka, gąbka, gąbka, gąbka drobniutkie oka, filc.
czyszczę 1 miesięcznie, czyli każdy co 2 miesiace wychodzi :)
i działa filtracja bez zarzutu, a co to pierwotniaki czy NO2 nei mam pojęcia :) woda klarowna :)
oczywiscie jak nie uniosę z dna wszytkiego co tam zalego od meisięcy wielu ... ale nawet jeśli to 2 kubełki to wyklarują w pół godziny :)

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości