Paletki a brzanki denisona

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
alien1971
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2010, 08:39
Imie i Nazwisko: Robert Korpalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: warszawa

Paletki a brzanki denisona

Post autor: alien1971 » 29 wrz 2012, 17:09

Witajcie , stało się ha ha ha ...przyznam się że po wielu latach trzymania paletek coś mi odbiło i jakiś czas temu chcąc mięć piękny baniak roślinny zrobiłem zmianę obsady. Nie powiem efekt odpowiedniego oświetlenia nawożenia i Co2 był bardzo ładny ale .....to nie to samo co dyskowce , piękne i majestatyczne.......Więc powracam do korzeni i przygotowuje zbiornik do przyjęcia paletek.
W większości pozbyłem się roślin które wiem że nie poradzą sobie z temperaturą to raz a dwa wolę by ryby miały więcej wody do pływania....podobnie z rybami pozostawiłem sobie bocje , kirysy i ....tu jest pytanie do was dochowałem się pięknych i już dużych brzanek denisona...czy paletki i owe brzanki mogą wspólnie egzystować w jednym zbiorniku...bo wcześniej z paletami brzanek nie trzymałem..pozdrawiam....

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: Paletki a brzanki denisona

Post autor: Alenquer » 01 paź 2012, 01:10

Dla brzanek denisona paletkowa temperatura będzie trochę za wysoka.

Awatar użytkownika
alien1971
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2010, 08:39
Imie i Nazwisko: Robert Korpalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: warszawa

Re: Paletki a brzanki denisona

Post autor: alien1971 » 02 paź 2012, 20:52

No właśnie ta temperatura :) to jedno a coś mi się wydaje że są trochę za bystre dla dysków , śmigają po akwarium dość szybko i paleciom by pewnie nie pasowały....

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Paletki a brzanki denisona

Post autor: dylus » 03 paź 2012, 07:15

Alenquer pisze:Dla brzanek denisona paletkowa temperatura będzie trochę za wysoka.
Wcale nie prawda .Miałem stadko 6 szt brzanek i spokojnie egzystowały z paletkami .Przeżyły też kuracje temperaturową .
http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.p ... 9&start=30

Awatar użytkownika
alien1971
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2010, 08:39
Imie i Nazwisko: Robert Korpalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: warszawa

Re: Paletki a brzanki denisona

Post autor: alien1971 » 03 paź 2012, 09:20

dylus , piszesz że miałeś denisony z paletkami....znaczy że już ich nie masz ? czemu ..? powiedz mi czy brzanki nie płoszyły dysków swoim dość szybkim pływaniem po akwarium ? jak z karmieniem dysków bo denisony zawsze są pierwsze przy korycie ha ha ha....

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Paletki a brzanki denisona

Post autor: dylus » 03 paź 2012, 12:55

alien1971 pisze:dylus , piszesz że miałeś denisony z paletkami....znaczy że już ich nie masz ? czemu ..? powiedz mi czy brzanki nie płoszyły dysków swoim dość szybkim pływaniem po akwarium ? jak z karmieniem dysków bo denisony zawsze są pierwsze przy korycie ha ha ha....
Wydałem denisony bo pozbywałem się drobnej ryby ,chciałem więcej paletek a drobnica też zabiera miejsce i wpływa na przerybienie zbiornika .Nie było problemu z karmieniem ryby jadły zgodnie ,miałem z nimi jeszcze bystrzyki kolumbijskie ,czerwonogłowki,neony,i masę innej drobnicy .Najbardziej w kość paletkom dały ramirezki bo cięgle je szczypały .

Awatar użytkownika
alien1971
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2010, 08:39
Imie i Nazwisko: Robert Korpalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: warszawa

Re: Paletki a brzanki denisona

Post autor: alien1971 » 03 paź 2012, 13:09

no to trochę mnie uspokoiłeś bo nie chciałbym się pozbywać brzanek bo są pięknie wybarwione i wyrośnięte .....jaką temperaturę miałeś w zbiorniku jak trzymałeś palecie z brzankami ....

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Paletki a brzanki denisona

Post autor: dylus » 03 paź 2012, 13:27

alien1971 pisze:no to trochę mnie uspokoiłeś bo nie chciałbym się pozbywać brzanek bo są pięknie wybarwione i wyrośnięte .....jaką temperaturę miałeś w zbiorniku jak trzymałeś palecie z brzankami ....


28 -30 stopni i spoko żyły z paletkami .

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Paletki a brzanki denisona

Post autor: _TOM_ » 03 paź 2012, 14:10

ja swoich palet tak nie grzeję ... zazwyczaj 27 stopni w akwariach z dyskami mam :)

Awatar użytkownika
alien1971
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2010, 08:39
Imie i Nazwisko: Robert Korpalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: warszawa

Re: Paletki a brzanki denisona

Post autor: alien1971 » 03 paź 2012, 15:04

I karmisz je mięskiem ? podobno przy karmieniu mięsem lepsza do trawienia przez rybcie jest wyższa temperatura ? jeśli 27 wystarcza to dobrze ...bo to lepsze dla reszty obsady że o roślinach nie wspomnę ha ha ha

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Paletki a brzanki denisona

Post autor: _TOM_ » 04 paź 2012, 08:27

roślin nie mam, więc nie o nie mi chodzi, karmię mięsem, owszem i to głównie nim, trawią bez problemu, mam dorosłe ryby więc czemu miałbym przyśpieszać trawienie im temperaturą, (to się robi raczej przy małych dyskach) przecież my też jak zjemy ciężki obiad nie chodzimy do sauny by się nam szybciej strawiło ???
dziwne podejście przy dorosłych dyskach, podnosić temperaturę by lepiej trawiły, jak by w 27 nie mogły ??? wyższa temperatura to lepsze warunki dla wszelkich pasożytów i bakterii, bo to one najbardziej lubią ciepełko i się wtedy doskonale rozwijają do tego zdecydowanie szybciej.
dyski doskonale sie czują w kwaśnej wodzie z temperaturą 27-28 stopni, kto ma wyżej ma jakieś powody zapewne, oby nie to nieszczęsne szybsze trawienie jednak było tego przyczyną, bo ludzie co mają szybką przemianę materii są chuderlakami, a ja lubię odwrotnie czyli wielkie i tłuste dyskowce :)

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Paletki a brzanki denisona

Post autor: dylus » 04 paź 2012, 12:15

_TOM_ pisze:roślin nie mam, więc nie o nie mi chodzi, karmię mięsem, owszem i to głównie nim, trawią bez problemu, mam dorosłe ryby więc czemu miałbym przyśpieszać trawienie im temperaturą, (to się robi raczej przy małych dyskach) przecież my też jak zjemy ciężki obiad nie chodzimy do sauny by się nam szybciej strawiło ???
dziwne podejście przy dorosłych dyskach, podnosić temperaturę by lepiej trawiły, jak by w 27 nie mogły ??? wyższa temperatura to lepsze warunki dla wszelkich pasożytów i bakterii, bo to one najbardziej lubią ciepełko i się wtedy doskonale rozwijają do tego zdecydowanie szybciej.
dyski doskonale sie czują w kwaśnej wodzie z temperaturą 27-28 stopni, kto ma wyżej ma jakieś powody zapewne, oby nie to nieszczęsne szybsze trawienie jednak było tego przyczyną, bo ludzie co mają szybką przemianę materii są chuderlakami, a ja lubię odwrotnie czyli wielkie i tłuste dyskowce :)
Tomku mam taką temperaturę bo zbiornik oświetlają 4 rury t5 54w i to one tak podnoszą temperaturę wody .Nie mam zamiaru bawić się w chłodziarki .

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości