Zwardi - 216l

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Zwardi
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2008, 15:03
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie

Zwardi - 216l

Post autor: Zwardi » 04 maja 2008, 10:24

Witam wszystkich, chciałbym zaprezentować swoje akwarium:
Zbiornik:
- 216l
Filtracja:
- filtr kubełkowy JBL 250
- filtr wew. Aqua Szut coś tam 1000
-grzałka 200W + oczywiście osobna instalacja termostatu
- kilka roślin( Echinodorus barthii, E. ocelot, Microsorium pteropus, jakaś amazonka z której zostały strzępy) jeden duży korzeń, podłoże drobny żwir + drobno skruszony granit
Woda:
-pH 6.5 (już stabilne)
-NO2 - 0
-NO3 - ok 10mg/l
-GH - 7
- KH ok. 6
- podmiany - 15% co tydzień
Karmienie:
-serce wołowe+ szpinak
-spirulina
- Moje Dyski nawet nie chcą pochylić się nad suchą karmą (Hikari Tropical)

Obsada:
- ekipa sprzątająca (2 kiryski, 3 kosiarki)
- 10 x Neon Inessa
- Palety: 6 sztuk, 2x Cobalt Blue, 4x Yellow czy też Pigeon...i tu mam problem bo nie wiem co to za odmiany :D


Ryby oswajały się ponad dwa tygodnie po czym płochliwość ustała, pobierały pokarm od drugiego dnia pobytu. Dzięki radom na forum uporałem się z pasożytami, aktualnie moje dyski są na etapie "ustalania" hierarchii 8)
Załączniki
fotka1.jpg
fotka1.jpg (50.38 KiB) Przejrzano 5032 razy
fotka2.jpg
fotka2.jpg (39.94 KiB) Przejrzano 5032 razy
fotka6.jpg
W planach zmiana tła na granatowe, poza tym jeśli ktoś ma miejsce niech kupuje jak największy baniak bo mi mój już się za mały wydaje :wink:
fotka6.jpg (51.46 KiB) Przejrzano 5032 razy

jareks
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 13 kwie 2007, 10:51
Imie i Nazwisko: Jarosław Sieczka
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: jareks » 04 maja 2008, 16:35

Wyciągnij te kamienie.To nie jest dobry pomysł do akwarium z paletkami.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 04 maja 2008, 18:05

Coś małe te podmiany kolega robi, chyba że ja z liczeniem na bakier jestem.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 04 maja 2008, 18:59

Coś małe te podmiany kolega robi, chyba że ja z liczeniem na bakier jestem.

Piotrek .Mój kolega Zwardi dopiero się uczy przygody z dyskowcami .Tak więc co nieco trzeba mu wybaczyć .Tak czy inaczej baniak do pierwszych palet przygotowywał skrupulatnie i długo .Myślę że z wystrojem akwa też po czasie dojdzie do wprawy .Darek , przydało by się jeszcze zrobić kilka fotek z przodu oświetlonego akwa ,bez lampy błyskowej i w ciemnym pokoju .Tym sposobem podkreślisz walory akwa


niki 28

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 04 maja 2008, 20:39

niki 28 pisze: Piotrek .Mój kolega Zwardi dopiero się uczy przygody z dyskowcami .Tak więc co nieco trzeba mu wybaczyć .
niki 28
Jak sam widzisz nie ganię tylko podpowiadam, a że trzeba samemu trochę pomyśleć czego ten kudłaty stanpiter chce to już inna bajka :wink:
Cóż począć życie ciężkie jest, ze swojej jednak strony powodzenia życzę i trzymam kciuki

Awatar użytkownika
Zwardi
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2008, 15:03
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie

Post autor: Zwardi » 05 maja 2008, 10:34

niki 28 pisze:
Tak czy inaczej baniak do pierwszych palet przygotowywał skrupulatnie i długo

niki 28 pisze:
Darek , przydało by się jeszcze zrobić kilka fotek z przodu oświetlonego akwa ,bez lampy błyskowej i w ciemnym pokoju .
niki 28
Zgadza się, ponad 3 miesiące minęły zanim zawitały w nim Palety,
jak znajdę chwilkę czasu to pstryknę i zamieszczę conieco, kamienie dziś wywaliłem, w sumie racja - zajmują miejsce i chociaż to czerwony granit, to nie one mają ozdabiać to akwa. Stanpiter, też się nad tym zastanawiałem, chociaż wodę mam "uspokojoną" :) Poza tym wszystkie rady mile widziane, chociaż akwarystyką zajmuję sie wiele lat dopiero od niedawna zacząłem przygodę z Dyskowcami 8)

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 05 maja 2008, 11:06

Największe zagrożenie i kłopot przy dyskach w 200 litrowym ozdobnym stanowi woda.
Ty nie napisałeś jaką masz w kranie i jak urabiasz wodę do podmian, ale już po efekcie końcowym PH niby 6.5 a TWW niby 6 nie pasuje nijak, albo masz inne PH albo inne TWW, ewentualnie testy do kitu.
Jak dojdziesz z tym do ładu, to połowa sukcesu i z czasem testy będą Ci zbędne, używane od święta lub gdy coś w zachowaniu ryb Ci się nie spodoba.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 05 maja 2008, 20:38

Przy takim KH pH nigdy nie będzie stabilne, to tylko kwestia czasu, Tomek ma rację, popatrz co robisz źle.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zwardi
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2008, 15:03
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie

Post autor: Zwardi » 05 maja 2008, 22:44

moja woda w kranie ma parametry:
pH - 7.5
Two - 7
Tww - 6
Woda przed podmianą jest odstana 7 dni i zakwaszona kwasem solnym do pH 6.5, nic więcej z wodą nie robię. Zauważyłem jednak, że pH w moim akwarium ma tendencję do lekkiego wzrostu (woda w mojej okolicy jest z ujęć głębinowych) . Testy - JBL paski (pierwszy i ostatni raz), plus kropelki do mierzenia pH, ryby widać czują się dobrze więc coś mam na obecną chwilę zmienić ? (oprócz testów) 8)

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 06 maja 2008, 09:33

Skoro woda z kranu ma PH 7.5 przy TWW 6 to nie ma możliwości byś w akwarium miał PH 6.5 a TWW nadal było 6.
Kwas solny najpierw zbija TWW do 0 / 1 lekko jedynie wpływając na obniżenie PH, a gdy TWW jest zerowe lub bliskie 1 dopiero zbija PH w sposób zdecydowany, czasem gwałtowny.
Kup test na TWW, skoro na PH masz kropelkowy i wskazuje 6.5 to wypada to potwierdzić sprawdzając TWW wynikiem w przedziale 0-2, ale z pewnością nie 6!
Jak TWW jest niskie nic nie zmieniaj, PH 6.5 dla dysków jest całkiem dobre, tak trzymaj i się ucz pielęgnacji dysków.

Awatar użytkownika
Zwardi
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2008, 15:03
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie

Post autor: Zwardi » 07 maja 2008, 08:34

Oki, dzięki za wszelkie rady- będę się ich "trzymać"

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości