240 i ... Brown?

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Mariusz86
senior
senior
Posty: 106
Rejestracja: 18 lut 2007, 14:08
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

240 i ... Brown?

Post autor: Mariusz86 » 06 lut 2008, 11:19

Witam Wszystkich! Mój zbiorniczek jak w opisie, czyli 240 litrów, funkcjonuje od 16 stycznia.. Filtracja zewnętrzna JBL Cristal Profi 250, wewnętrzna Turbo Filter 650 Aquaela.. Grzałeczka jedna Jager Eheim 150w, oświetlenie 4x 30w o barwie 840, zamontowane Planum.. Obsada to jak narazie 12 czarnych neonów.. Co tu więcej pisać? Proszę o opinie...

Obrazek

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 06 lut 2008, 11:43

przednia szyba prosta czy profilowana? I co to za żabienica ta za korzeniem z długimi liśćmi ?Ogólnie jak dla mnie fajne, a można na 100% ocenić jak sie samemu widzi , bo rzadko kiedy aparat oddaje całe piękno zbiorniczka...

Awatar użytkownika
Mariusz86
senior
senior
Posty: 106
Rejestracja: 18 lut 2007, 14:08
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Post autor: Mariusz86 » 06 lut 2008, 12:10

Szyba oczywiście prosta, profil tylko zniekształca i zabiera litraż.. Co do Żabienicy jest to ta najbardziej popularna czyli Amazońska... Dodam, że zdjęcie robione Telefonem..

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 06 lut 2008, 12:16

Wiesz ja mam profilowaną... Oj to lecę do sklepu zoologicznego bo moja amazonka twojej nie przypomina :/ Pytasz co jeszcze można powiedzieć hmm... : Podłoże, woda, planowane ryby, zielsko, ogólnie wszystko co robiłeś lub masz opisz...

Awatar użytkownika
Mariusz86
senior
senior
Posty: 106
Rejestracja: 18 lut 2007, 14:08
Lokalizacja: Kutno
Kontaktowanie:

Post autor: Mariusz86 » 06 lut 2008, 12:53

Podłoże jak widać piasek kwarcowy.. ile nie wiem, tyle go dokupowałem, że straciłem rachubę... Woda o parametrach pH 6.6, kH 7-8 no i nieszczęsne gH 15-16, oczywiście jeszcze wszystko będzie korygowane.. Rośliny to tak jak wspomniałem już czyli: Żabienica Amazońska, dużo Kabomby Karolińskiej, Cryptocoryny, Lotosy 3 sztuki - dwa zielone i jeden czerwony, nieokreślona ilość Nurzańca, Microsorum, Mchy w odmianach: Taiwan, Christmass, Flame i wiele innych, które widać - nie widać w tle neonków.. Hmm.. Krewetki w liczbie około 40 sztuk odmian: Red Sherry, Babaulti, White Pearl, Biena.. Na dnie liście Ketapangu, szyszki olchy, korzenie dwa duże afrykańskie i kilka sztuk polskiej preparowanej wiśni, na której rosną mchy.. Nie posiadam Co2, jako nawóz wyłacznie Symfonia Złota.. Planuję wpuścić 6 sztuk Paletek odmiany Brown (młode wielkości 5-6cm), ale dopiero wtedy, gdy zacznie działać Plenum i parametry wody ustabilizuje..

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 06 lut 2008, 14:07

Korzeń wiśni może puszczać żywicę, lepiej było olchy, wierzby a najlepiej dębu poszukać.

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 06 lut 2008, 21:42

Parametry jak na kranówkę przystało. No Browny są śliczne , bynajmniej w moim prywatnym TOP10 zajmują 2 miejsce , pierwsze to oczywiście Pigeony :D Moje akwa dojrzewa, a nie chce pokazywać go w stanie niedokończonym , pisałem dlaczego :] Spytam profilaktycznie , skąd masz szyszki Olchy ? I co zrobiłeś z nimi przed włożeniem ich do akwa?

King
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 15 sie 2007, 15:31
Imie i Nazwisko: Marek Król
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: King » 06 lut 2008, 22:09

Mariusz, akwarium bardzo ładne, ale to:
Mariusz86 pisze:Woda o parametrach pH 6.6, kH 7-8
z całym szacunkiem niemożliwe, może gdybyś miał CO2 to dociągnął byś do tej wartości, ale już bez ryb :cry: .

Polecam lekturze tabelę w załączonym linku: http://www.dennerle.de/HG07UG07.htm
przedstawia prostą zależność pomiędzy Tww, zawartością CO2 w wodzie i Ph. Żeby przy Kh 7-8 osiągnąć Ph 6,6 musiałbyś tak gazować CO2 , aż by furczało.

Pewnie, że dobrze było by gdyby Ph było poniżej neutralnego, ale coś mi się zdaje, że musisz zmienić testy, bo odczyn Ph w zbiorniku masz raczej o stopień wyższy, niż opisany, co z resztą dość dobrze wpisuje się w jakość polskiej kranówki.

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 06 lut 2008, 23:05

King pisze:Mariusz, akwarium bardzo ładne, ale to:
Mariusz86 pisze:Woda o parametrach pH 6.6, kH 7-8
z całym szacunkiem niemożliwe, może gdybyś miał CO2 to dociągnął byś do tej wartości, ale już bez ryb :cry: .
Prawda..

pozdr

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości