[450L] Roślinne + młode paletki

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 02 lis 2006, 12:52

MikołajCz pisze: Zasada jednak jest taka, że poziom N do P ma być 10:1 – i taką staram się utrzymywać. Na razie zdejmuję glony ręcznie i czekam do stabilizacji poziomu N:P.
Ekhm.. a co mierzysz, że znasz dokładnie poziom azotu i możesz ustalać dawki fosforu? Bo o ile ma to sens w przypadku akwa z samymi roślinami opartym na uzdatnianej wodzie z osmozy - to jeszcze jestem skłonny uwierzyć, że (pomijając masowe obumieranie roślin) wiesz, ile azotu wlata.. Ale w akwa z rybami? Nie plastikowymi??

Kwestię zasad pozostawię nietkniętą, to wątek o ładnym zbiorniku..

MikołajCz pisze: Od dwóch tygodni wprowadziłem RO i nie mogę się zdecydować czym uzdatniać wodę: PGClasic czy PGHydromineral.
PGClassic służy do nawożenia akwariów opartych na wodzie kranowej. PG Hydro Mineral to składnik systemu PGPro - i jeżeli myśli sie o "uzdatnianiu" wody RO na potrzeby roślin to niestety trzeba stosowac wszystkie elementy systemu (PG HM, PG Micro, PG Macro, PG Ferro), bo inaczej raczej nic z tego nie wyjdzie. Chyba,że znasz dokładny skład PG HM, w co wątpię, bo Bartek Lipczyński dwoi sie i troi, by skład nie wyszedł poza jego firmę..

A jak palety bez roślin - to żadnej..

Rafał

Awatar użytkownika
jaroslawp
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: jaroslawp » 02 lis 2006, 13:12

MikołajCz pisze:...podejrzewam, że forum „holenderskie” jest ci znane...
Jak nie, jak tak :)
...Od dwóch tygodni wprowadziłem RO i nie mogę się zdecydować czym uzdatniać wodę: PGClasic czy PGHydromineral...
Jeżeli lejesz samą osmozę to powinna wejść cała linia PG.
Ja nawożę na podstawie doświadczeń z mniejszego baniaka, w którym rośliny rosły na potegę i mimo wysokich poziomów NO3 i PO4 glonów nie było.
Na RO składam już pieniążki. Planuję lać 50:50 z kranówką.
...Moim zdaniem nie ma nic piękniejszego jak paletki w holenderskim – na razie walczę i czekam i inne podziwiam.
Fajne połączenie, ale wymaga sporo zachodu.

MikołajCz
senior
senior
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2006, 08:08
Imie i Nazwisko: Mikołaj Czernichowski
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: MikołajCz » 02 lis 2006, 14:25

Rafał masz rację co do PGClasic i PGHminaeral i tak ja dodaję , tylko nie chciałem niektórych czytających upewniać w to, czego dokładnie nie jestem pewny – wiesz, że na forum każdy ma swoje zdanie, mało tego , każdy ma rację.
Natomiast co do pomiaru N,P – sprawa jest prosta – jest przelicznik zw. chemicznych np.KNO3, czy KH2PO4 ile go użyć – nie chcę być tu zlinczowany – bowiem jeden pisze: azotany ma w granicach 3ppm i ma problem jak to zbić do zera – ja natomiast muszę podnieść od 5 do 10ppm bo wieczorem mam już zero /rośliny zeżarły/. Oczywiście składu chemicznego nie znam PGMacro czy Ferro /nie ten kierunek/ ale ze składników np.K2HPO4 dokładnie wiem ile wlać aby podnieść np. o 0,01ppm PO4.
Jarek obecnie leje RO + Kran + HCl tak, aby dopasować się do parametrów jak podałem wcześniej / TOM brawo :lol: / i cały dowcip w tym, że jak mieszam w stosunku 3:1, to też nie mam pewności czy używać PGHClacis i Mineral w tym samym stosunku – na razie obserwuję. :roll:

Awatar użytkownika
jaroslawp
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: jaroslawp » 15 gru 2006, 15:21

Uaktualnienie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 16 gru 2006, 00:04

Jarku Twoje akwarium jest super. Cieszy oko. Jak bedziesz robił sianokosy, daj znać

Basia Gajowa

Awatar użytkownika
mirek-gniezno
senior
senior
Posty: 112
Rejestracja: 20 paź 2006, 15:18
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: mirek-gniezno » 16 gru 2006, 00:13

Gajowa pisze:Jak bedziesz robił sianokosy, daj znać
Do mie też trochę zostaw tych wykoszonych chwastów :wink: :D !!!
Akwa super!!!

Awatar użytkownika
jaroslawp
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: jaroslawp » 16 gru 2006, 12:27

Miło mi, że się podoba.
Roślinki będą do wydania, ale dopiero po nowym roku. Teraz mam już dwie wycinki zamówione.

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 16 gru 2006, 16:47

fajoskie zawsze mi się podobały klimaty Paletki i roślinki sam robiłeś aranżacje czy z czyjąś pomocą ?

Awatar użytkownika
jaroslawp
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: jaroslawp » 18 gru 2006, 09:11

rafdisc pisze:... sam robiłeś aranżacje czy z czyjąś pomocą ?
Osobiście uważam, że nie mam żadnej aranżacji. Posadziłem roslinki i tyle. Z założenia baniak miał być tylko roślinny z małą ilością kąsaczowatych. Aranżacja miała zostać zrobiona po stabilizacji zbiornika wg zasad akwariów holenderskich, ale spodobały mi się dyski w czerwcu na Klimeckiego i tyle.
Ciężko mi przesadzać rosliny, bo w podłożu mam glinę. Po wyrwaniu żabienicy, przez dwa dni miałem biotop białych wód :) Ryb nie było widać. Nie chcąc im teraz życia utrudniać, przestałem przesadzać cokolwiek. Planuję tylko przemieścić tą dużą kryptokorynę gdzieś na tył, a w jej miejsce dać się rozwinąć nadwódce wielonasiennej.

Awatar użytkownika
jaroslawp
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Mały upload

Post autor: jaroslawp » 23 maja 2007, 09:09

Trochę, z braku czasu, zapuściłem baniak.
W najbliższym czasie palnuję zmienić częściowo obsadę roślinną - ryby spore, to i więcej miejsca potrzebują.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Mały upload

Post autor: stanpiter » 23 maja 2007, 09:31

jaroslawp pisze:Trochę, z braku czasu, zapuściłem baniak.
No tak, wejdzie sobie człowiek spokojnie na forum by się wyluzować, ale gdzie tam, zawsze musi się znaleźć ktoś (zaraza jakowaś), kto go zaraz wq... ładnym zbiornikiem, jeszcze napisze że "zapuścił".
Proponuję dać bana, bo to skandal iż. :wink:

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 maja 2007, 09:54

Za takie zapuszczenie zbiornika widzę tylko inną karę . Proponuję aby za skrajne przegięcie skazać go na urządzenie jednego zbiornika wystawowego - kara do odbycia na wystawie Kraków2008 .

Awatar użytkownika
jaroslawp
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Upload

Post autor: jaroslawp » 13 cze 2007, 21:30

Trzeba było rybom dać popływać. Zrobiłem ostre cięcie.
Obrazek

BTW. Z więlką chęcią pomogę w urządzaniu zbiornika za rok :)

bogmar
junior
junior
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2007, 22:04
Lokalizacja: Pułtusk
Kontaktowanie:

Post autor: bogmar » 13 cze 2007, 21:35

Ładne podoba mi się.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 13 cze 2007, 21:43

I tak niewiele miajsca mają :wink:
Byliśmy z Gajowym u Jarka (też było po przycince) i akwarium wyglądało przepięknie.
Popieram "karę" cocoloco. Jarek powinien yrządzić jeden zbiornik na mistrzostwach w Krakowie.
Może się skusi?

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości