Moje akwarim - Małe ale zawsze coś :)

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 08 maja 2007, 21:10

No własnie :) Spoko :) Dobrze znac kogoś kto doradzi , poratuje :) Jutro kupuje testy gH- two i kH tww . Napisze coś więcej o mojej wodzie... wiem ze nie bedzie ona idealna ale będzie jaśniejszy temat , będzie coś wiadomo.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 08 maja 2007, 22:40

Dawid, len jesteś śmirdzący, nawet nie chciało Ci się poczytać forum, tylko na "hura" zrobiłeś sobie akwa z paletkami, mówienie że zacząłeś od d... strony to i tak łagodne określenie. Piszesz, że jesteś na utrzymaniu rodziców, cóż... drożej Cię wyniesie brak wiedzy, doświadczenia i chęci zgłębienia wiedzy niż Ci się wydaje, a zakładanie, że uczymy się na błędach... ach ta młodzież, na błędach to my się uczyliśmy, więc po jaką cholerę je powtarzasz??!! Nudzisz się, szukasz wrażeń??
Wodą z RO chcesz zbijać pH, może napisz nam jak ten proces przebiega, bo może i my się tutaj jakiś nowości nauczymy... Wybacz, ale forum jest i ma być kopalnią wiedzy i doświadczenia, ale nie toleruje leniuchów, przekonasz się o tym szybko.
Co by nie pisać życzę powodzenia i chyba masz WIELKIE szczęście, że masz tę wiedzę pod ręką, mam nadzieję, że starczy "wiedzy" cierpliwości, pozdrawiam

compi
senior
senior
Posty: 100
Rejestracja: 15 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontaktowanie:

Post autor: compi » 08 maja 2007, 22:53

Każdy kiedyś był młody :) i zaczynał pewnie tak samo. Tak czy inaczej pierwsze dyski pójdą "na zmarnowanie" - koszty nauki i wychowania. Nie ma co krytykować obyś był konsekwentny i dobrze opiekował się rybami. Witamy i życzymy uważnej lektury :).

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 08 maja 2007, 22:56

Nie chodzi o to czy jest młody czy nie, nie musi popełniać błędów, które już my przetestowaliśmy na wszystkie strony i mówienie, że będzie się uczył na błędach jest totalną bzdurą. Skoro zaczyna i ma taką wiedzę przed oczami to trzeba być ślepym by jej nie zauważyć, pozdrawiam

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 09 maja 2007, 06:02

Młody głowa do góry :wink: nie zrażaj się tekstami, lecz bież za czytanie jak radzą inni, nie musisz zadawać podstawowych pytań, to było opisywane wiele razy więc czytaj, czytaj, czytaj. Ja od siebie dodam, nikt ideałem sie nie urodził, do wszystkiego trzeba dążyć, a by coś osiągnąć i coś mieć, trzeba nocno tego chcieć (samo to tylko się zes.. zdychnąć może). Wierzę w Twoje nawrócenie (więc nie daj ciała :wink: ) a na koniec tekst dla wszystkich - nikto neje neomylny (powiedział jeż złażąc ze szczotki drucianej)

michal.p1
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 18 mar 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal.p1 » 09 maja 2007, 06:24

Łatwo dawać dobre rady,bo to nic nie kosztuje,cięzej pomóc.
ciekawe ilu z Was zaczynało od 400 litrowych zbiorników i wiedzy którą macie teraz?powoli i do celu,nie od razu świat zbudowano.
już taka nasza natura że uczymy się na błędach ,tak było, jest i bedzie.
a uczymy sie przez całe życie.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 09 maja 2007, 06:48

michal.p1 pisze:Łatwo dawać dobre rady,bo to nic nie kosztuje,cięzej pomóc.
Zgadzam się, choć nie do końca.
michal.p1 pisze:ciekawe ilu z Was zaczynało od 400 litrowych zbiorników i wiedzy którą macie teraz?.
Przyznaję bez bicia - nie liczyłem
michal.p1 pisze:już taka nasza natura że uczymy się na błędach ,tak było, jest i bedzie. a uczymy sie przez całe życie.
Przecież napisałem - "o jeżu" :wink:

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 09 maja 2007, 11:46

A mnie nurtują te doniczki. Wydaje mi się , czy są gliniane?Sprawdź! Jeśli tak, to skontroluj czy nie wchodzą w reakcję z kwasem. Jeśli wchodzą , to je musisz usunąć, wówczas zbijanie ph, psu na buty. Codziennie będziesz sprawdzał i codziennie korygował aż nastąpi katastrofa. Uważaj proszę na te doniczki. W moim akwarium miałem taki sam przypadek, tylko że nie z doniczkami, a z imitacją korzenia - groty.
I nie zrażaj się tekstami wspólforumowiczów. Przejdzie im.

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 09 maja 2007, 14:07

Mądruje się jak nie wiem co . ? Takich mądrych to na pęczki , myśli ze coś wie to moze krytykować i przeklinać ! Ja szukam ludzi od których moge sie czegoś dowiedziec , pogadac na spokojnie... a nie wysłuchiwac jak sie coś komuś nie podoba . I dziekuje wszystkim za słowa otuchy , ok sprawdze jeszcze dzisiaj te doniczki bo to moze byc to... :) Własnie bede robic testy GH i KH . Wyniki dodam :) Pozdrawiam :)

Ps. to jak sie zaczyna od początku ?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 09 maja 2007, 14:45

Ps. to jak sie zaczyna od początku ?
Od lektur obowiązkowych.
Czytania i zdobywania wiedzy.
Potem od przynajmniej 200 litrowego akwarium dla palet, przynajmniej 80 litrowego leczniczo - kwarantannowego.
Potem cały osprzęt do obu baniaków włącznie z testami, filtrami, grzałkami, itd.
Potem woda i jej parametry.
Jak to opanujesz i będzie wszystko na zadawalającym poziomie dopiero ryby.
Ryby na końcu, a Ty chyba przeskoczyłeś kilka etapów.
Kilkanaście lat temu zrobiło podobnie do Ciebie wielu z tego forum, ale nie mieli możliwości takich jak masz Ty obecnie,
czyli zdobyć wiedzę bez popełniania błędów. Nie było gdzie i czego czytać o dyskach, ani takiego sprzętu w sklepach jaki jest dostępny obecnie.
Ty mogłeś sporo zrobić lepiej na starcie, choćby taki drobiazg jak testy czy te doniczki sprawdzić.
Stąd nie dziw się, nie gniewaj, że niektórzy podchodzą ostro do Ciebie, wymagający belfer chce być lekturę przeczytaną miał na zajęciach, ale też nauczy, może nawet więcej niż pobłażliwy.

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 09 maja 2007, 15:08

No ok. Ja rozumiem i cieszę sie z tego ze dostaje rady . Ale ja nie mam mozliwości miec np. 2 zbiorników , nie mam także miejsca na wstawienie większego więc jestem skazany na to co mam i bede chciał zadbac o to jak najlepiej. Wiem ze mam mozliwości i z nich kożystam , z kazdym pytaniem dzwonie , pisze... Doniczki nie podnoszą mi ph tylko tez zwirek którym mam podsypaną tapetę na tyle okwarium , nie mam go wiele ale jednak... Bede kombinować jak się go wyzbyć , poprubuje siatką do łapania rybek... Testy powoli kupuje , karmie ryby różnymi pokarmami , bo ktoś tam kiedyś coś pisał... Ale wolę męczyć sie z paletkami niż byc jak to ktoś na forum napisał " posiadaczem gupika" . nie trzymam ryb po to aby pokazywać je na wystawach tylko aby miec je dla własnej przyjemności :) Bo mi się bardzo podobaja paletki ( jak każdemu zapewne z tego Forum :) ) .

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 09 maja 2007, 15:52

Najlepszym sposobem usuwania żwiru z akwarium jest odpowiedniej grubości wąż - nie usuwamy od razu wszystkiego ale przeprowadzamy to na zasadzie żwir w czasie podmiany wody . Mniej zamulisz zbiornik niż metodą na siatkę .

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 09 maja 2007, 16:25

Młody1919 pisze:Mądruje się jak nie wiem co . ? Takich mądrych to na pęczki , myśli ze coś wie to moze krytykować i przeklinać !..
dawid ja nie zauważyłem by ktos tu przeklinał. Raczej dobre rady Ci dają (SAM masz NIC Młody1919 - to chyba nie data urodzenia)
Co do "mądrych na pęczki" to musisz trochę inwencji twórczej wykazać i z tego warzywniaka wybrać rady bez mszyc.
Młody1919 pisze:...zwirek którym mam podsypaną tapetę na tyle okwarium ..
Rozumiem, ze masz tapetę w akwa i ona jest w środku. Jeśli tak to skąd takie cosik wytrzasnąłęś, że ją do środka wstawiłeś.
Adam

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 09 maja 2007, 17:32

Tapeta akwaryjna , taka foliowa co się ją do środka wkleja :) Do kupienia w zoologicznym. Nieszkodliwa w 100% . Nie 1919 to nie moja data urodzenia :) Juz by mnie tu nie było :) cocoloco , ja mam inną metode na wydobycie tego świństwa z akwarium , w 100% skuteczna tylko dla rybek zapewne mało komfortowa. Żwirek będe kupował za poradą :) i nareszcie będzie dobrze :) Doniczki nie pieniły się po kontakcie z kwasem , ale żwirek tak... Teraz wiem skąd takie wysokie Ph... Zrobie wszystko tak jak powinno byc w sobote , przy okazji podmianę zrobie jeszcze ( 30 %) odczekam kilka dni i zrobie Ph , GH i KH i zaraz po tem je napisze.

Ps.Przepraszam za ewentualne błędy w pisowni . Doniczek nie będzie.

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 09 maja 2007, 17:45

Młody1919 pisze: taka foliowa co się ją do środka wkleja.... Nieszkodliwa w 100% .
No chyba jej nie wklejałeś do środka tylko włożyłeś i zalałeś wodą :?: Co do 100% to nie wiem skąd Ci takie brednie ktoś powiedział. Już było wielu na FORUM co mieli jak ty i potem coś im się działo bez przyczyny. Wiesz jak wygląda wypławek :?: Jeśli nie to go wpierw poznasz dokładnie w akwa. Tapetę daj z tyłu za akwa.
Adam

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości