Pokarmy z Allegro. Warto?

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 26 lis 2007, 21:36

Możesz mieszać suche pokarmy ze sobą, byle wilgoć sie nie dostawała.

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 26 lis 2007, 21:45

Dzięki za odpowiedź, teraz będę spał spokojnie sypiąc mix pokarmowy do karmnika, a jak będę w domciu dogadzał będę pokarmami DIY ;)

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 27 lis 2007, 11:10

Ja podaję każdy pokarm osobno i tak samo go przechowuję. Mam karmnik z 29-cioma przegródkami i w każdej wsypują jeden rodzaj pokarmu. Ale oczywiście możesz wszystko ze sobą wymieszać i podawać mix'a płatkowego :)

Awatar użytkownika
Sylwek
członek PKMD
Posty: 188
Rejestracja: 02 lut 2007, 16:56
Imie i Nazwisko: Sylwester Dawidowicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kędzierzyn-Koźle
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontaktowanie:

Post autor: Sylwek » 27 lis 2007, 19:26

Ja również kupuję regularnie w BLACKMORE, lub w SKLEPIE MALAWI [ ta sama firma] i przez te lata jeszcze nie miałem powodu do niezadowolenia!!! Ja trzymam je w osobnych pojemnikach, ale kiedyś trzymałem w jednym i nie było w związku z tym jakichś niepożądanych skutków.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 27 lis 2007, 20:23

Ja też kupiłem kiedyś pokarmy na allegro, i to co dostałem jako pokarm uzupełniający (taki co z wielkich opakowań na mniejsze rozdzielają) było wysłane w workach foliowych szczelnie zamkniętych, ma to pakowanie jednak swoją wadę, po dostarczeniu przez pocztę było tak zmięte, że nadawało się do karmienia młodzieży, starsze ryby nie chciały sobie taką drobnicą głowy zawracać. Wniosek - kupuj oryginalnie zapakowane płatki, lub granulat

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 27 lis 2007, 20:30

Piotrze ... przesadzasz. Zakładam, że otrzymałeś pokarm w kopercie bombelkowej. Jeśli tak, to wystarczyło poprosić (i dopłacić 2-3 zł) o wysłanie pokarmów w kartonie. Wczoraj zakupiłem pokarmów na kwotę 100 zł (D-50, D-ALLIO, spirulina, Vegetable, Vegetable color). Pewnie przyjdzie w kartoniku ... bo taka ilość się nie zmieści do koperty. :D
Różnica w cenie między uzupełnieniami, a oryginalnymi pakowanymi pokarmami (w pudełęczkach) jest na tyle duża, że po prostu nie warto.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 27 lis 2007, 20:45

birdas pisze:Piotrze ... przesadzasz.
A czy na tym kartoniku sprzedawca bije date terminu ważności :wink: oczywiście żartuję i pewnie przesadzam, moja przesyłka dotarła właśnie w kartoniku tyle że trochę zjechanym pewnie przez pocztę, mogłem się poskarżyć, ale komu babuni?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 28 lis 2007, 09:54

Sprzedawcy którzy sprzedają pokarmy na "tony" na pewno nie mają go przeterminowanego. Data ważności jest długa ... nie jest to miesiąc, czy rok tylko kilka lat. A nawet jak sie przeterminuje to co ? - ryby nie zjedzą ? Zachorują ?
Dziwi mnie jak można zmaltretować jedzenie dla ryb z kartonika ? No chyba, że ktoś po nim skakał. :lol:
Zawsze przysługuje Ci złożenie reklamacji na poczcie. :D

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 28 lis 2007, 21:14

birdas pisze:Zawsze przysługuje Ci złożenie reklamacji na poczcie. :D
Tak moi drodzy Birdas ma zawsze rację :wink: :D

Piszę przecież że przesadzam :wink: .
Kto kupi o otworzy paczkę będzie dokładnie widział co otrzymał. Mam głęboko w ....e przekonywanie kogoś czy warto czy nie, napisałem tylko co otrzymałem, a co do reklamacji wydawało mi się śmieszne reklamować
rozdrobnienie pokarmu wartego 50zł.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 29 lis 2007, 10:36

Ja też jestem daleki od przekonywania kogokolwiek do zakupów przez internet. Jedno wiem na pewno: ja już zawsze będę w ten sposób kupował pokarmy bo to się opłaca.

Mirek27
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2006, 18:09
Imie i Nazwisko: Mirosław Hajduk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Georgenberg
Lokalizacja: georgenberg

Post autor: Mirek27 » 29 lis 2007, 12:04

stanpiter pisze:
birdas pisze:Zawsze przysługuje Ci złożenie reklamacji na poczcie. :D
Tak moi drodzy Birdas ma zawsze rację :wink: :D

Piszę przecież że przesadzam :wink: .
Kto kupi o otworzy paczkę będzie dokładnie widział co otrzymał. Mam głęboko w ....e przekonywanie kogoś czy warto czy nie, napisałem tylko co otrzymałem, a co do reklamacji wydawało mi się śmieszne reklamować
rozdrobnienie pokarmu wartego 50zł.
Bo w tym przypadku poczta raczej nie zawiniła. Załapałeś się chyba na jakąś resztówkę z większego wiadra i dlatego tak to wyglądało. Zamawiam tylko przez internet i tylko z opakowań uzupełniających i czasem faktycznie pokarm płatkowany jest w dość złym stanie, znaczy pomięty, pomimo tego że do mnie zawsze ze względu na ilość przychodzi w twardych opakowaniach. Raz również wydaje mi się że dostałem to czego akurat nie zamawiałem. Chyba że TROPICAL wypuścił jakiś blady ASTACOLOR. Reklamacji jednak nie składałem ze względu na małą kasę za ten akurat pokarm, a ryby i tak toto zeżarły. Analizując jednak wszystkie za i przeciw to jednak dalej zamierzam kupować przez internet, choć nie wiem czy ostatnio jednak trochę nie przesadzają z tym pakowniem. Wydaje mi się że sypią nieco zamało do tych woreczków, przynajmniej czasem. Dlatego właśnie coraz bardziej się zastanawiam nad kupowaniem całych wiader i ewentualnym podziałem na kilku paletkowiczów. W razie jakby co to jestem chętny na taką operację :D

krewetka
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 12 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: krewetka » 12 sie 2008, 19:34

Ja ostatnio tylko na allegro kupuję pokarmy. Po pierwsze są tańsze i czasami takie się trafiają jakich nie ma w sklepach w moim mieście.

Awatar użytkownika
adam1977
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 296
Rejestracja: 10 sty 2012, 16:06
Imie i Nazwisko: Adam Koza
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pajęczno
Lokalizacja: Pajęczno
Kontaktowanie:

Re: Pokarmy z Allegro. Warto?

Post autor: adam1977 » 10 maja 2012, 17:07

Panie i Panowie :)
wiem, że odgrzewam starego kotleta, ale przymierzam się do zakupu jakiejś większej ilości pokarmu (jak można mówić o większej jak się ma 5 młodych paleciątek)
z racji tego chciałem się spytać o aktualnie dobrego sprzedawcę pokarmów dla palet w necie
w sklepie malawi dość mały wybór :( http://www.sklepmalawi.pl/Dla_dyskowcow_c70.html

Awatar użytkownika
maciek71
członek PKMD
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2005, 16:09
Imie i Nazwisko: Maciej Macniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: North of Poland
Lokalizacja: 54°42′N 18°24′E

Re: Pokarmy z Allegro. Warto?

Post autor: maciek71 » 10 maja 2012, 19:30

Poszperaj na Allegro w uzupełnieniach pokarmów.Wychodzi znacznie taniej.

Awatar użytkownika
adam1977
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 296
Rejestracja: 10 sty 2012, 16:06
Imie i Nazwisko: Adam Koza
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pajęczno
Lokalizacja: Pajęczno
Kontaktowanie:

Re: Pokarmy z Allegro. Warto?

Post autor: adam1977 » 10 maja 2012, 19:56

maciek71 pisze:Poszperaj na Allegro w uzupełnieniach pokarmów.Wychodzi znacznie taniej.
Tak wiem, że uzupełnienie mam kupić tylko chodzi mi o sprzedawcę :)

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości