BIMBROWNIA Czy nie zaszkodzi????????

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
Characidae
junior
junior
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2006, 23:56
Lokalizacja: Police
Kontaktowanie:

BIMBROWNIA Czy nie zaszkodzi????????

Post autor: Characidae » 23 mar 2007, 22:56

Tak jak w temacie czy C02 z bimbrownii nie zaszkodzi paletkom?

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 23 mar 2007, 23:16

Uważam, że jest to niebezpieczne, gdyż dawka nie jest równomierna, tylko tak jak to jest w procesie chemicznym na poczatku mniejsza, potem większa a na końcu znowu mniejsza. Bo jeśli chodzi Ci o dwutlenek pochodzacy z bimbrowni to jest to taki sam gaz jak z butli wysokocisnieniowej. Ważne żeby nie przedawkowac i zachowac wartosci wody/parametry/ a przy bimbrowni nie ustawisz optymalnej dawki tak jak możesz to zrobic przy butli z reduktorem.

Awatar użytkownika
Characidae
junior
junior
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2006, 23:56
Lokalizacja: Police
Kontaktowanie:

Post autor: Characidae » 24 mar 2007, 00:59

Ok dzięki wielkie, więc jednak lepiej zainwestuję w butlę z reduktorem, bo chyba bym się załamał gdybym kosztem CO2 pozbył się ryb.
Pozdrawiam

P.S kiedyś często bywałem w Legionowie , fajna mieścinka :lol:

kafarski
senior
senior
Posty: 184
Rejestracja: 28 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: Belgia

Post autor: kafarski » 24 mar 2007, 13:15

co do bimbrowni to (ze swego doświadczenia) nie można przedawkować CO2 z bimbrowni chyba że ma ona z 20 litrów pojemności. jeśli akwarium miałoby ze sto litrów i miało dwie trzy roślinki to może doprowadzić do spadku pH o ok jeden stopień. przy większej pojemności akwarium i dobrym oświetleniu będzie tego gazu za mało aby pomógł lub zaszkodził czemukolwiek w akwarium.

Awatar użytkownika
Characidae
junior
junior
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2006, 23:56
Lokalizacja: Police
Kontaktowanie:

Post autor: Characidae » 24 mar 2007, 13:25

Dzięki za odp. czyli nie mam się co martwić i mogę spokojnie do 200l baniaka podłączyć bimbrownie?, roślin jest mnóstwo.

kafarski
senior
senior
Posty: 184
Rejestracja: 28 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: Belgia

Post autor: kafarski » 24 mar 2007, 13:46

IMVHO do 200 litrów wydajność bimbrowni będzie za mała. postaw baniak 5 litrowy co najmniej.
oprócz tego pozostaje koszt bimbrowni , który obejmie cukier, drożdże no i czas jaki potrzeba na zamieszanie tego wszystkiego. bimbrownia też nie chodzi non-stop ,gdy się skończy fermentacja trzeba ją na nowo zalać a wtedy minie jakiś czas. no i ten zapaszek w domu :wink:
ogólnie odradzam bimbrownię ze wskazaniem na butlę z reduktorem i sterownikiem.

Awatar użytkownika
Characidae
junior
junior
Posty: 79
Rejestracja: 20 kwie 2006, 23:56
Lokalizacja: Police
Kontaktowanie:

Post autor: Characidae » 24 mar 2007, 13:49

ok dzięki

turbinka_997`
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2007, 13:28
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: turbinka_997` » 29 gru 2007, 13:32

ja mama akwarim 80 l czy bimbrownia nie zaszkodzi moim pupilom mam sporo roślin

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 29 gru 2007, 14:08

Jeśli te pupilki to chomiczki lub żółwiki to nie zaszkodzi, jeśli to rybki to może zaszkodzić, bo akwarium malutkie, więc skoki PH mogą być spore jak i zawartości Co2 w wodzie również. A po co chcesz dodawać bimbrownie, nie rosną rośliny?

turbinka_997`
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2007, 13:28
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: turbinka_997` » 29 gru 2007, 14:25

hmm słabiutko rosna ale trudno niedugo moze dorwe 150l to sie pomyśli

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 29 gru 2007, 15:40

Każdy z was dopytuje tylko, o CO2. Od tego same rośliny nie urosną. Nic nie piszecie o OŚWIETLENIU a to najważniejsza rzecz. Do tego nawozy i wtedy można cieszyć się bujną roślinnością.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 29 gru 2007, 15:44

mors29 pisze:Każdy z was dopytuje tylko, o CO2. Od tego same rośliny nie urosną. Nic nie piszecie o OŚWIETLENIU a to najważniejsza rzecz. Do tego nawozy i wtedy można cieszyć się bujną roślinnością.
... i plagą glonów, jak w moim przypadku :(

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 29 gru 2007, 19:27

Zmiana oświetlenia może, ale nie musi się tak kończyć. "Atak" glonów pewno każdy z nas przeżywał w jakimś momencie{ja też miałem}.Problem glonów jest bardziej skomplikowany, ale w uproszczeniu problemem jest woda {jej parametry}.Najlepszy sposób na glony to szybko rosnące rośliny by „glonki „ nie miały zbyt dużo „pożywienia”. Do tego troszkę czyścicieli{np.krewetki}i wszystko się unormuje oczywiście nie z dnia na dzień. Oczywiście nawozy dopiero w „dojrzałym” zbiorniku. :D :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Jaross
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 07 paź 2007, 16:55
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Post autor: Jaross » 11 sty 2008, 22:32

Ja w swoim 200L zamontowałem bimbrownie (próba walki z glonami) oświetlenie 3x30W. Bimbrownia chodzi już dwa tygodnie, czy jest mniej glonów to zbytnio nie zauważyłem ale za to widać szybszy wzrost roślin a przy takim zbiorniku pH spadło o 0,5 wartości.

Awatar użytkownika
fish
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:52
Imie i Nazwisko: Radek Rybak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pionki
Lokalizacja: Pionki

Bimbrownia cz nie zaszkodzi????????

Post autor: fish » 11 sty 2008, 22:54

Ja ze swojego doświadzcenia z bimbrownią powiem, że z bezpieczeństwem bywa różnie. Kiedyś w 112l akwarium podłączyłem bimbrownię do której dałem za dużo drożdży i dużo zacieru poszło do akwarium. Szybka podmiana wody i nic się nie stało. Obecnie też używam bimbrowni w akwarium 220l i jak do tej pory nic się nie stało. Jest tylko upirdliwy fakt, że przed wyłączeniem oświetlenia ręcznie odłaczam dopływ Co2 do akwa. Poza tym aby ciągle dostarczać Co2 w momencie spadku wydajności bimbrowni odpowiednio wcześniej trzeba przygotować drugi roztwór. Mimo stosowania Co2 rośliny rosną z różnym skutkiem, Ph w miarę stabilne, bez jakiś znacznych skoków.

Odpowiedz

Wróć do „Nawożenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość