dlaczego sercea ...

Diety naszych ryb

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

tytko
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 05 lis 2006, 20:09
Lokalizacja: wodzisław śląski

dlaczego sercea ...

Post autor: tytko » 03 sty 2007, 21:01

Dlaczego serce wołowe jest tak dobrym pokarmem ? Czy można je zastąpić zwykłą chudą wołowiną ,praktycznie niema na niej tłuszczu , twardych błon i no i żył . A z krojeniem i czyszczeniem wołowiny niema tyle roboty co z sercem.

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Re: dlaczego sercea ...

Post autor: J-23 » 03 sty 2007, 21:29

tytko pisze:Dlaczego serce wołowe jest tak dobrym pokarmem ? Czy można je zastąpić zwykłą chudą wołowiną
Mozna, pozostaje jednak kwestia ceny "zwyklej chudej wolowiny" w porownaniu z sercem. W poczatkach hodowli dyskow w Polsce ( polowa lat 70tych) popularny byl poglad ze najlepiej zyletka wolowine ciac na cieniutkie paseczki, brac je do pesety i merdac dyskowi przed pyskiem ;).
J-23

tytko
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 05 lis 2006, 20:09
Lokalizacja: wodzisław śląski

Post autor: tytko » 03 sty 2007, 21:36

Czy to jest tylko kwestia ceny ?

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: dlaczego sercea ...

Post autor: Rafal_W » 04 sty 2007, 01:21

tytko pisze:A z krojeniem i czyszczeniem wołowiny niema tyle roboty co z sercem.
Chyba strasznie leniwy jestem, bo poza pokrojeniem serca w paski, by wlazło do maszynki do mięsa nie robię z nim nic. Już więcej roboty kosztuje mnie szpinak, bo zamrożony skubaniec i ciężko się go łupie (na palce trzeba uważać) - potem to już też maszynka się martwi, co z nim zrobić..

Rafał

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 04 sty 2007, 12:12

tytko pisze:Czy to jest tylko kwestia ceny ?
Sprobuj znalezc gdzies w sieci srednia zawartosc tluszczu w miesniu sercowym krowy i np. w poledwicy wolowej. Podejrzewam (ale pewny nie jestem) ze beda zblizone, wiec z punktu widzenia zdrowia ryby nie bedzie mialo znaczenia czy karmisz sercem czy poledwica.
Btw. ja sobie (a wlasciwie swoim rybom) mieso wolowe odpuscilem ok 2 lata temu. Dorosle dyski przezyly 14 miesiecy karmione WYLACZNIE granulatem. Zadnych negatywnych nastepstw nie zauwazylem.
Mlode "jada" na tartym miesie z lososia- mniej wiecej za rok bede mogl porownac efekty w porownaniu z rybami z tego samego zrodla, karmionymi w sposob urozmaicony.
J-23

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 05 sty 2007, 10:57

Już więcej roboty kosztuje mnie szpinak, bo zamrożony skubaniec i ciężko się go łupie
Dlatego moje dostają spirulinę zamiast szpinaku, chętniej ją wcinają niż szpinak, który w mieszance omijają sprytnie i tylko śmiecił dno. Ale kwestia ceny pozostaje aktualna wtedy.

nowy1603
junior
junior
Posty: 31
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: nowy1603 » 02 cze 2007, 11:46

Witam!
Czy ktos moze mi powiedziec gdzie dostajecie te serca wołowe? Sa moze w jakiejs sieci supermarketow? Ja za zadne skarby nie moge dostac nigdzie wołowego wszedzie tylko wiepszowe i wiepszowe nigdy wołowe:( Czyzby członkowie PKMD wykupowali cały nakład na polski rynek :P
Ewentualnie moze znajde gdzies indycze czy te sa duzo gorsze od tych wołowych?

Awatar użytkownika
bqa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 273
Rejestracja: 10 gru 2004, 20:19
Imie i Nazwisko: Maciej Dziedzic
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: bqa » 02 cze 2007, 13:03

Można kupić w Makro dość często - no i ogólnie w hipermarketach czasami "rzucają" ;) - tylko spytaj ładnie pani sprzedawczyni z działu, kiedy jest dostępne (z reguły serca wołowe, sprzedawane są jeden dzień w tygodniu). Co do serc indyczych, to też dobry pokarm, wiec możesz śmiało robić z nich miksy. Te dużo łatwiej znaleźć w sklepach.

Awatar użytkownika
tomasz334
senior
senior
Posty: 163
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:46
Imie i Nazwisko: Tomasz Jajo
Lokalizacja: Będzin

Post autor: tomasz334 » 03 cze 2007, 06:04

Potwierdzam słowa Maćka w Makro dostaniesz na pewno i czasami w Auchanie.

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 03 cze 2007, 07:59

Paweł masz jeszcze do dyspozycji serce końskie jest lepsze od serca wołowego a możesz je kupić za zwyczaj w sklepach z dziczyzną (przynajmniej tak jest w Poznaniu).

wojam
senior
senior
Posty: 101
Rejestracja: 11 cze 2006, 20:13
Imie i Nazwisko: Wojtek Mackiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojam » 03 cze 2007, 11:25

Ja kupiję w Leclerc'u

nowy1603
junior
junior
Posty: 31
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: nowy1603 » 03 cze 2007, 11:53

Paweł masz jeszcze do dyspozycji serce końskie jest lepsze od serca wołowego a możesz je kupić za zwyczaj w sklepach z dziczyzną (przynajmniej tak jest w Poznaniu).

A to trafna uwaga pojecia nie miałem ze konskie serce tez sie nadaje. Dzieki za wszystkie podpowiedzi. Popytam poszukam i gdzies na pewno sie znajdzie. Moje paletki poprostu uwielbiaja serca ale do tej pory jechałem na katrinexsie ale mysle ze duzo lepiej wyjdzie jak sam zrobie im cos do jedzonka:))

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 03 cze 2007, 12:42

Tesco i Real też miewają serce wołowe na tackach w chłodniach, ale najczęsciej gdy akurat mi się kończy mój zapas to w sklepach go nie ma.
Mam wtedy mały sklepik mięsny niedaleko, gdzie na półkach nie ma serducha, bo kto by to kupował ... ale właściciel zawsze mi sprowadzi serca wołowego do woli, tylko trzeba 3 dni wcześniej zamówić, tak więc polecam układ z najbliższym miesnym sklepikiem, uśmiech i solidność potem odbioru po zamówieniu gwarantują dobrą współpracę i serca pod dostatkiem.

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 09 gru 2007, 18:37

Dzisiaj przy okazji wolnego czasu przeczesałem wszystkie sklepiki mięsne w okolicy, serduszek brak :?
Przypomniałem sobie że niektórzy pisali o podawaniu polędwicy wołowej :)
Kupiłem 30dkg (jak nie będą jadły mniejsza strata) przemieliłem ze szpinakiem, krewetkami i bananem.
Wołowinki wyszło jakieś ~60%
Porcja testowa została spałaszowana w ciągu 5-10 minut do czystego piasku :D
Ulżyło mi... jednak nie są takie wybredne 8)
Dziennie jedna kostka mixu +6 razy mieszanka wszelkich płatków tropicala dla palet z dodatkiem spirulina forte.

Okazjonalnie Tetra Discus moczony w fishtamin'ie dla wzmocnienia.

Co sądzicie o takiej diecie dla maluchów 8-9cm??
Dodam że każdy pokarm jest zjadany w trybie expresowym i mimo moich obserwacji nigdzie nie stwierdziłem nawet jednego kawałka płatka czy granulki pokarmu :wink:

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 09 gru 2007, 20:40

Taka dieta może być, ale szukaj serducha do następnego miksa.

Odpowiedz

Wróć do „Karmienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości