Ruszyła impreza w Krakowie

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Post autor: fomalhaut » 12 cze 2006, 17:31

Chciałbym dodać do wypowiedzi Alka informację, iż sędziowie nie wiedzieli czyje ryby oceniają. Może to dziwne, ale nie wszyscy to wiedzą. Podczas oceniania, na zbiornikach nie było ŻADNYCH informacji na temat ryby czy właściciela. Był tylko numer zbiornika i grupa barwna....
No, to tak dla ciekawych, snujących spiskowe teorie, na temat rozdzielenia nagród pomiędzy członków PKMD.........
Pozdrowienia
Wojtek
PS.
To wcale nie jest śmieszne, ale taki zarzut przeczytałem..... więc go staram się "prostować".

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 12 cze 2006, 18:20

Faktycznie to spisek ;) Jak sędzia z niemiec dowiedział się która ryba jest moja stwierdził że ją skrzywdził w ocenie kolorystyki bo wydawało mu się że jest dofarbowana ;) cóż mogłem mieć 46 miejsce - więc też przyłączę się do tych teorii spiskowych ;) skrzywdzono prezesa ;(
Mi się najbardziej podobało , stwierdzenie sędziego austriackiego - "już w ocenie wiedziałem które będą sięgać po zaszczyty ( on dał dwóm z nich maxymalną ilość punktów 100 ) żałuję że przez polaków mieszkających w austrii zabrałem drugi rzut . Straszyli mnie tą imprezą ludzmi że nie wyjdę z samochodu a już mi on zginie ( przyjechał pociągiem ) a okazało się że to najlepsza impreza na jakiej byłem w ostatnich 30 latach . Ja tu wrócę i nie liczcie że najlepsze ryby zostawię w domu . To tutaj czuję się jak w domu - zabawa połączona z mistrzostwami to dla mnie mistrzostwo świata - wyniki są bezdyskusyjne , nie sięgnełem po medale ale na własne życzenie ................. ".
Pewnie znajdzie się ktoś kto napisze że my sobie nagrody wręczamy a jemu nie chcemy dać , nawet dyplomu za nie wystawioną rybę o urodzie której może Krystyna z gazowni zaświadczyć .

Jednak proszę się nie przejmować takimi postami ludzi, którzy w życiu nic nie osiągneli , spłacają żelazko wzięte na raty i budują swoją sławę w internecie na krytyce wszystkiego co ich przerasta.

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 12 cze 2006, 23:19

Długo zastanawiałam nad sprawiedliwą oceną ryb. Przede wszystkim, im więcej sędziów, tym lepiej. Dobrze byłoby, aby każdy sędzia mógł ocenić rybę 2 razy i wybrać ocenę tę lepszą. Nie zawsze ryba ustawia sie tak jak chcemy. Często jest skulona i ciemna z powodu stresu. W innej chwili prezentuje sie kwitnąco. Stąd duże rozbieżności w punktacji między sędziami. Na szczęście wygrały ryby najładniejsze.
Jednak w moim odczuciu sędzia nie powinien wystawiać własnych ryb.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 13 cze 2006, 00:11

cała Beata - ten dylemat miała przed oceną ryb a co będzie jak skrzywdzę w ocenie rybę ? Zdecydowanie odrzuciła sugestie Bogdana aby przed oceną ocenić markowy koniak, słowami : wtedy nie będę wiedzieć która jest prawdziwa a przecież można ocenić tylko jedną . Pewnie miała największą tremę przed oceną - dawała każdej rybie jeszcze jedną i jeszcze jedną szansę - a my czekaliśmy aby wrzucić do komputera wyniki . Rekordzista sędzia niemiecki pokonał ją pewnie o 4 godziny ;) . Rozumiem jej dylemat jak można sędziemu patrzeć na swoją rybę i dać jej 0 punktów - fakt przykry to obowiązek . Później słyszałem tekst - wiesz Alek ale ta ryba w zbiorniku nr XX powinna być przeze mnie oceniona wyżej bo wczoraj była zestresowana a dzisaj wygląda inaczej . Ja w duchu dziękowałem że mamy regulamin który zabierał Beacie inicjatywę w wprowadzeniu sprawiedliwości .

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 13 cze 2006, 08:15

cocoloco pisze:cała Beata - ten dylemat miała przed oceną ryb a co będzie jak skrzywdzę w ocenie rybę ? Zdecydowanie odrzuciła sugestie Bogdana aby przed oceną ocenić markowy koniak, słowami : wtedy nie będę wiedzieć która jest prawdziwa a przecież można ocenić tylko jedną . Pewnie miała największą tremę przed oceną - dawała każdej rybie jeszcze jedną i jeszcze jedną szansę - a my czekaliśmy aby wrzucić do komputera wyniki . Rekordzista sędzia niemiecki pokonał ją pewnie o 4 godziny ;) . Rozumiem jej dylemat jak można sędziemu patrzeć na swoją rybę i dać jej 0 punktów - fakt przykry to obowiązek . Później słyszałem tekst - wiesz Alek ale ta ryba w zbiorniku nr XX powinna być przeze mnie oceniona wyżej bo wczoraj była zestresowana a dzisaj wygląda inaczej . Ja w duchu dziękowałem że mamy regulamin który zabierał Beacie inicjatywę w wprowadzeniu sprawiedliwości .
Wiecie co ? Mam taką propozycję :
utorzyc' nowe kategorie np.
- "X" - ryby zarządu
- "Y" - ryby sędziów
lub jedną połączoną - "V" - ryby VIP-ów

Dopiero np. 3 lub 5 najlepszych z tej kategorii wystawiac' w konkursie ogólnym.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 13 cze 2006, 08:32

wiesiek pisze:Wiecie co ? Mam taką propozycję :
utorzyc' nowe kategorie np.
- "X" - ryby zarządu
- "Y" - ryby sędziów
lub jedną połączoną - "V" - ryby VIP-ów
Dopiero np. 3 lub 5 najlepszych z tej kategorii wystawiac' w konkursie ogólnym.
Bardzo zła propozycja.
Jak bym się z moją rybą (samicą), która postanowiła zrobić wszystko by jej więcej nie wyjmować z akwarium "załapał do tej kategorii", to by pewnie nie mogła zająć 93 miejsca w konkursie (nie wypada :D ), a sumiennie się to "cholerze" należało i tak się stało.

Kiedy jednak w piątek weszli zwiedzający roztoczyła wszystkie swoje wdzięki.................

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 13 cze 2006, 10:09

Jak bym się z moją rybą (samicą), która postanowiła zrobić wszystko by jej więcej nie wyjmować z akwarium "załapał do tej kategorii", to by pewnie nie mogła zająć 93 miejsca
Hmm - aż 93 miejsce - proponuję utworzenie komisji która zbada sprawę dlaczego ryba Andrzeja zajęła tak wysokie miejsce . Wyprzedziła aż 3 inne ryby !! Zbadać czy Andrzej nie zmanipulował komisją sędziowską oraz czy nie namówił ryby niemieckiej na leżenie na dnie w czasie oceny . Z uwagi na to że komisja powinna pracować w spokoju proponuję miejsce pracy Barbados hotel 5 gwiazdek oczywiście wersja ALL czas pracy komisji 2 tygodnie . Z uwagi na to że wiem jak jesteście zajęci i jak mało macie czasu mogę z ramienia klubu zająć się tym tematem pod warunkiem przydzielenia mi "inteligentnej i oczytanej" sekretarki która powinna mieć dodatkowo coś z ryby Andrzeja i po powrocie napiszę o niej :
roztoczyła wszystkie swoje wdzięki.................

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 13 cze 2006, 23:10

nie wiem po co ta awantura-po co to wszystko - nie warto. po 1 to były pierwsze mistrzostwa - i żeby wszystko wszystkim wychodziło po raz pierwszy jak wyszło pkmd.-to już sukces.Po 2 ja pojechałaem z pesymistycznym nastawieniem i ;szok 4 godziny patrzyłem jak szpak w świecidełka.ktoś mnie zapytał ,czy widziałem inne akwaria jakie są na mistrzostwach - a ja na to -a są jakieś?inne?bo nie zauważyłem?byłem w amoku.Ja pesymista? i co ?- .mogę nie kochac prezesa mogę z czymś się nie zgadzac ale kocham palcie (paletki) i nikt tego nie zmieni.A atmosfera na mistrzostwach przekroczyła moje oczekiwania. Ludzie znający mnie tylko z linków zachowywali się jak starzy znajomi-po prostu brak słów.Nie krytykujmy ich za to co było, dajmy im radę aby było lepiej . To moja rada. Po prostu mnie zaskoczyliście . I dzięki wam za to :D :)

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 14 cze 2006, 09:04

Ambra pisze:
wiesiek pisze:Wiecie co ? Mam taką propozycję :
utorzyc' nowe kategorie np.
- "X" - ryby zarządu
- "Y" - ryby sędziów
lub jedną połączoną - "V" - ryby VIP-ów
Dopiero np. 3 lub 5 najlepszych z tej kategorii wystawiac' w konkursie ogólnym.
Bardzo zła propozycja. .....
Oczywiście, że zła i nawet głupkowata !!!
Ale podałem ją raczej dla zadowolenia TYCH wiecznie i z natury podejrzliwych ;)
Przecież wszyscy doskonale wiemy, że ONI zawsze będą mieli swoje ale......
Taka dodatkowa kategoria natomiast zmusiłaby ICH do myślenia, o ile to jest w ogóle możliwe :)

Ambra pisze: .......
Jak bym się z moją rybą (samicą), która postanowiła zrobić wszystko by jej więcej nie wyjmować z akwarium "załapał do tej kategorii", to by pewnie nie mogła zająć 93 miejsca w konkursie (nie wypada :D ), a sumiennie się to "cholerze" należało i tak się stało.
Kiedy jednak w piątek weszli zwiedzający roztoczyła wszystkie swoje wdzięki.................
Ej, w tej nowej, proponowanej wersji, ta Twoja "cholera" zajęłaby chyba niewiele wyższe miejsce. Przecież nie załapałaby się do pierwszej trójki(piątki) w kategorii "V" , a więc nie byłaby wystawiona do konkursu ogólnego .
No chyba, że występując w tak elitarnej kategorii od razu roztoczyłaby wszystkie swoje wdzięki !!!
A może to właśnie brak takiej kategorii był przyczyną jej frustracji ? Kto zrozumie te "Panie" ? :lol: :lol: :D

PS. Teraz to już wiem, która to była ta "cholera". Z żoną w sobotę zastanawialiśmy się właśnie dlaczego taka niska ocena, a Heckelka niczego sobie :) Ale zresztą wszystkie "Heckele" (czy taki skrót jest dobry, czy "Heckle" lepszy ?) zajęły dosyc' odległe miejsca......
Ostatnio zmieniony 14 cze 2006, 09:25 przez wiesiek, łącznie zmieniany 2 razy.

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 14 cze 2006, 09:16

cocoloco pisze: ..........Hmm - aż 93 miejsce - proponuję utworzenie komisji która zbada sprawę dlaczego ryba Andrzeja zajęła tak wysokie miejsce . Wyprzedziła aż 3 inne ryby !! Zbadać czy Andrzej nie zmanipulował komisją sędziowską oraz czy nie namówił ryby niemieckiej na leżenie na dnie w czasie oceny . Z uwagi na to że komisja powinna pracować w spokoju proponuję miejsce pracy Barbados hotel 5 gwiazdek oczywiście wersja ALL czas pracy komisji 2 tygodnie . Z uwagi na to że wiem jak jesteście zajęci i jak mało macie czasu mogę z ramienia klubu zająć się tym tematem pod warunkiem przydzielenia mi "inteligentnej i oczytanej" sekretarki która powinna mieć dodatkowo coś z ryby Andrzeja i po powrocie napiszę o niej :
roztoczyła wszystkie swoje wdzięki.................
Aleczku - co za profesjonalne słownictwo ! I gotowośc' do TAAAAAAAKIEGO poświęcenia............. Dlaczego Ty z takimi śledczymi zapędami jeszcze nie jesteś liderem LPR czy jakiejś innej tam przewodniej siły ?
Kasieńka zaś, pewnikiem, już szykowałaby się do wybijałnia Tobie z główki tych roztoczonych wdzięków :lol: :lol: :lol:

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 21 maja 2007, 14:37

Witam :)

Można odkupić od klubu jeden filtr ten na 54 zdjęciu

Dam bardzo atrakcyjną cene :)

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 21 maja 2007, 14:47

Witam

Można odkupić od klubu jeden filtr ten na 54 zdjęciu

Dam bardzo atrakcyjną cene
Archeolog :wink:
A mumii z muzeum egipskiego nie odkupisz przy okazji?
Pewnie sprzedają po atrakcyjnych cenach :mrgreen: od tego są muzea i mistrzostwa, by sprzedawać.

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 21 maja 2007, 14:57

Mistrzostwa odbywały sie w Krakowie a ja mieszkam w Mielcu troche km jest :)To jak z tym filtrem??

Chętnie odkupie tą mumie :)

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 21 maja 2007, 15:34

Mateusz pisze:Witam :)

Można odkupić od klubu jeden filtr ten na 54 zdjęciu

Dam bardzo atrakcyjną cene :)
Jaka to cena......... pyta skarbnik :wink:

Mateusz
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:00
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Post autor: Mateusz » 21 maja 2007, 17:27

125zł :) Jak mało to sie potargujemy

Jaki to filtr tzn ile Wat? Jak długo był używany??
Jest on przerobiony na filtr w którym będe mógł zamontowac wkłady z ziemi okrzemkowej??:)

Odpowiedz

Wróć do „I Mistrzostwa Dyskowców Kraków 2006”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość