Czy forum zamiera?

Jeśli masz problem z dostępem do nowego forum, wejdź tutaj.

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Czy forum zamiera?

Post autor: Darcon » 02 gru 2015, 07:53

Witam

Od dłuższego czasu obserwuje mizerny ruch na forum, praktycznie w ostatnich tygodniach widzę tylko na czerwono tematy "100 lat dla" i dwa w galerii "Moje Paskudy" i "Moje maluszki" gdzie tak naprawdę w tych dwóch wątkach nie toczą się dyskusje na temat, tylko odbywają gaworzenia między sobą, które na innych forach umieszcza się w kolumnie shoutbox, bez obrazy dla nikogo.
Na głównej stronie forum jest 14 zakładek, gdzie nie było żadnego wpisu w 2015 roku! Po co trzymać je więc na głównej stronie? Może warto skompensować trochę tematy? Może w ogóle warto zastanowić się, nad wyglądem forum, skoro na aktywnych zakładkach, przynajmniej na kilku z nich, są wpisy jeden czy dwa w tym roku.
Tak naprawdę regularnie na forum pisze kilka osób i to jak już mówiłem, bardziej w luźnej formie Shoutbox, niż merytorycznie na jakiś temat, a wiem to gdyż od kilku miesięcy bywam tutaj dosłownie codziennie.

Więc powtórzę moje pytanie, czy forum przestaje funkcjonować? Może panowie i panie wam to pasuje. Może członkom klubu wystarczy porozmawiać luźno między sobą. Tak czy siak, ja wyraźnie widzę, że coraz mniej tu się dzieje.

Pozdrawiam wszystkich.

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: seba*1* » 02 gru 2015, 15:21

Darcon pisze:gdyż od kilku miesięcy bywam tutaj dosłownie codziennie.
Świetnie ,ze bywasz tu codzienie idąc dalej nasuwa się pytanie w jakim celu... Sam nie bierzesz udziału w życiu forum a psioczysz na innych . Twoje posty to głównie cyferki w konkursach fotograficznych ,fakt założyłeś temat i zaprezentowałeś swój zbiornik ,ale zaraz minie rok od twojego ostatniego wpisu. Mniemam ,że ryby nie zdechły.
Proponuję zacząć od siebie aby rozbudzić dyskusje na forum ,więc do dzieła . :wink:

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: Darcon » 02 gru 2015, 17:58

Pisałem, gdy miałem coś do powiedzenia. Są moje wątki w chorobach, gdy miałem problemy, jest wątek z mojego akwarium, są nowe wątki z wideo relacjami z ostatnich Targów Poznańskich, które podobały się kilku osobom. Ale ty oczywiście wymieniasz tylko cyferki w konkursach, bo nie spodobał ci się mój wątek i trzeba się było jakoś do gościa przyp..yć.

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: seba*1* » 02 gru 2015, 18:42

Nigdzie nie napisałem ,że nie spodobał mi się twój wątek ,nigdzie się też do ciebie jak to nazwałeś nie przyp...Co do problemów w dziale choroby to widać ,że masz problemy ale sam ze sobą skoro odrazu obrałeś drogę ,że najlepszą obroną jest atak. Skoro masz takie rozumowanie nie chce mi się z tobą polemizować.

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: Darcon » 02 gru 2015, 19:05

W swoim pierwszym wpisie nie napisałeś nic odnośnie tematu, cały poświęciłeś mi, każde zdanie: żę psioczę, że nic nie napisałem, że same cyferki, żebym sam się wziął do roboty. I mówisz, że to nie jest atak.
W drugim wpisie lecą już otwarcie epitety pod moim adresem, dalej nic na temat, rzeczywiście to nie jest polemika.

thaz
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 27 lip 2013, 06:30
Imie i Nazwisko: Piotr Jedliński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: thaz » 02 gru 2015, 20:03

Stojac z boku i czytajac ten watek mam wrazenie ze kolega seba*1* niepotrzebnie atakuje (w takim tonie jest obieram ten post) w miejscu na ciekawa dyskusje.
Czasami lepiej nie napisac nic, niz walnac cos z czapki w zlym tonie.

W moim odczuciu cos tam sie dzieje ale chyba ludzie przenosza sie ma latwiejsze formy komunikacji bezposredniej np. FB.
Era for phpBB pewnie juz powoli konczy sie.

im@tapatalk

Awatar użytkownika
marcinw
zarząd pkmd
Posty: 721
Rejestracja: 15 sty 2006, 21:41
Imie i Nazwisko: Marcin Wilk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: marcinw » 02 gru 2015, 20:59

Era phpBB nie skończy się sama, no chyba że my ze swojego wygodnictwa zrobimy to za nią. Nie ma się co spierać i kłócić. To jest Nasze forum, My je tworzymy i My decydujemy o jego wartości merytorycznej. Jest ono niewątpliwą skarbnicą wiedzy i dowodem zbudowanych i trwających między Nami przyjaźni. Faktem jest że mało osób aktywnie się udziela. Ja sam czytam i zaglądam codziennie ale odzywam się sporadycznie i właśnie od siebie zamierzam rozpocząć naprawę takiego stanu jaki opisujesz. Jak każdy zrobi tylko tyle i aż tyle to będzie sukces. Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych. Szukajcie tego co nas łączy a nie tego co dzieli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: Darcon » 03 gru 2015, 07:30

Coś w tym jest co napisał thaz, też mi się wydaje, że ludzie chętniej korzystają dzisiaj z portali społecznościowych i formy z większą ilością obrazków :)
Zgadzam się też z Marcinem, że jest tu kopalnia wiedzy, ale czy na głównej stronie forum potrzeba aż 48 wątków/zakładek? Z czego kilkanaście bez wpisów w tym roku. Ktoś wchodzi pierwszy raz, widzi mnóstwo starych wpisów i może mieć odczucie, że to archiwalne forum, tak mi się wydaje.
Podobną sytuację śledziłem kiedyś na innym forum/stronie, która też zajmuje się dosyć niszowym tematem, w dzisiejszych czasach celebry.
Zajrzyjcie tutaj:
http://www.portal-pisarski.pl/

Tak krótko, co zostało tam zrobione: Tak jak u nas główną częścią było forum, które podupadało. Chyba właśnie ze względu na php..., więc ludzie rozbudowali bardziej stronę główną, gdzie jak widać forum to nadal ważna część, ale dodano takie ciekawe rzeczy jak:
1) Shoutbox - gdzie Roman z Bogdanem mogliby sobie gaworzyć:)
2) Ostatnie komentarze - w tym przypadku do artykułów, które jednak przyciągają uwagę
3) Ostatnio dodane artykuły - można to u nas zamienić na ostatnio dodane, ciekawe tematy/recenzje/relacje.
Ja dodatkowo wyróżniłbym i przeniósł na główną stronę konkursy, przede wszystkim fotograficzny, bo zdjęcia każdy chętnie ogląda, widać to po frekwencji w naszych konkursach.
4) Polecane - gdzie polecić można wszystko, co ciekawe i atrakcyjne, nawet nie zawsze związane bezpośrednio z dyskami.

Myślę, że opcji jest dużo. Ja niestety, nie jestem informatykiem i nie wiem jakiego nakładu pracy to wszystko kosztuje, ale myślę panowie, że warto się nad tym zastanowić.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marcinw
zarząd pkmd
Posty: 721
Rejestracja: 15 sty 2006, 21:41
Imie i Nazwisko: Marcin Wilk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: marcinw » 03 gru 2015, 11:12

Cenne uwagi... Zobaczymy co się da zrobić. Ja też nie jestem biegły w tych sprawach ale Zarząd klubu może zlecić wykonanie takiej usługi. Będziemy o tym dyskutować na najbliższym zebraniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: slawekjul » 03 gru 2015, 18:01

Popieram propozycje Darcona, także praktycznie codziennie zaglądam na forum i myślę, że to by sporo dało ; uprzedzając ewentualne zarzuty, że sam niewiele daję od siebie - czytając to forum jestem na pozycji ucznia, jest takie powiedzenie "lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupka niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości" :D NIektórzy koledzy na tym forum mają bardzo dużą wiedzę w temacie i czasami strach się odezwać żeby po głowie nie zebrać , już lepiej użyć wyszukiwarki albo "wyguglać" problem który mnie interesuje.
Jeszcze raz podkreślam ,że dla mnie to forum stanowi cenne źródło informacji ze względu na fachowość niektórych osób, ale trochę zmian pewnie dodałoby życia i rumieńców.
Qrcze po co się odzywałem..... :roll:

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: przynenta » 03 gru 2015, 22:10

Wszyscy po trochu mają rację, ale po co pisać coś, co już jest napisane a komuś się nie che pisać :?:

Fakt, że Marcinowi proponowałem by dograł Chat, pewnie by coś dało. Ja osobiście nie wypowiem się na temat leków akwarystycznych, bo ich po prostu nie używam, itd.

Fakt, czasy się mieniają,teraz co drugi to spec od leczenia, co szósty to "hodowca" i znowu itd., itd.

Ponadto, co pisać , tekst typu "Dziś ryby pływały mi od jednej do drugiej strony, a jak mnie zobaczyły to spanikowały, co jest przyczyną?

Zadasz proste pytanie Np. jakie jest No3 a ktoś nie wie czy "deszcz pada"

Fakt, od zawsze wiadomo, że PKMD nie stawia na komercję, ale nie oznacza, ze nie można wstawiać ogłoszeń. To tez jest powód niskiej frekwencji.

Zobaczcie jak na FB są grupy akwarystyczne, to największy ruch w wypowiedziach jest przez dodawanie ogłoszeń :!:

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: _TOM_ » 04 gru 2015, 14:26

Sporo racji u wielu, sporo też zależy od każdego z czytelników / użytkowników.
PKMD nie ma pracowników, nie świadczy usług, jest stowarzyszeniem hobbystów i akwarystów, nie można wymagać za wiele, bo od kogo? Od siebie samych?
Czego nie zrobi każdy z nas, was, tego nie mamy ... widocznie nie potrzebujemy, skoro nie mamy :)
To takie naczynie połączone, co zrobimy sami, to sami potem mamy :)
Czego nei zrobimy, to nie mamy, nikt za nas nie zrobi.

Trzeba pamiętać też, forum PKMD powstało głównie na początku dla członków PKMD by mieli ze sobą kontakt również poza telefonami i poza imprezami wystawowymi. Potem ewoluowało to w forum ogólnodostępne i dla każdego. Stąd każdy pisać teraz może, a jak pisze każdy co chce i gdzie chce, to czasem, czytać strach, a co dopiero odpisywać :)

Trudno też dogodzić wszystkim, ja bym zlikwidował na przykład te życzenia i gratulacje, bo tam nie zaglądam, ale innym przyjemnie jest tam czytać i pisać, to niech jest, traktuję to jak TV, nie pasuje mi dany program, przełączam na inny, ale nie kasuję go z menu.
Choć sporo można by tematów zlikwidować lub połączyć, co z resztą miało miejsce jakiś czas temu i porządki były robione.
Tylko jeśli użytkownikom jest tego dużo, tego co widzą, a nie mają często nawet 50% forum jakie inna cześć z nas musi przeglądać, to sobie współczuję od teraz :)

Dodatkowy dział klubowy to pikuś, przy działach komisji, sędziowskim, moderatorów, zarządu, itp. Forum u części z nas jest 2x większe niż u reszty. Dlatego 2 łapki w górę za zmniejszeniem ilości działów i tematów.

Niemniej nie sądzę, by to zmieniło aktywność na forum, młodzież szuka teraz natychmiastowej odpowiedzi i wyguuuugluje czasem głupotę w 5 sekund, niż poczeka dzień czy dwa dni, na rzeczową dyskusję i poradę fachowca na forum. To jest przyczyna główna. Inne czasy, nowe pokolenie akwarystów.

Ale nie znaczy to sami czegoś nie możemy poprawić u siebie i mieć inaczej tutaj, czy lepiej, z czasem zobaczymy :)

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: roh » 05 gru 2015, 07:39

Darcon, skoro tak się bacznie przyglądasz temu forum i tak się o niego martwisz, to zrób to jeszcze raz i powiedz kto i gdzie na tym forum zrobił taki zamęt jak uczyniłeś to ty swoimi uwagami. Gdybyś się tak od serca zagłębił w to forum, to zobaczyłbyś, że ono tak własnie funkcjonuje od..... hmmmmmmm- nie pamiętam, stary już jestem :lol: :lol: :lol:
Tutaj nikomu nikt nie potrzebuje podnosić poziomu adrenaliny. Zadymiarze mają pole do popisu na innych wspaniałych forach. Tutaj nikt nikogo nie kopie, nie dokucza mu, a Ciebie drażnią żarty płynące z bardzo stałych i zażyłych znajomości. Jak się tak na prawdę zagłębisz, to to jest jedyne takie forum, gdzie nie ma fochów i jechania jeden po drugim. Jeżeli masz coś merytorycznego to przedstaw, ale zadym tutaj nie szukaj. Musisz zjeść jeszcze beczkę soli, wypić beczkę bimbru i zakąsić beczką ogórków (na razie w samotności), wtedy może zrozumiesz fenomen tego forum i zasiądziesz do wspólnego stołu

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: Darcon » 05 gru 2015, 08:58

Opacznie mnie zrozumiałeś Roman, nie miałem zamiaru wywoływać zamętu. Myślę, że kluczową odpowiedzią dla mnie jest odpowiedź TOMa, który częściowo wyjaśnił temat. Nie wiedziałem, że spora cześć z was patrzy na forum jako "wasze", choć dawało się to już wcześniej odczuć. W takim wypadku, rzeczywiście moja wypowiedź jest niepotrzebna.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Czy forum zamiera?

Post autor: roh » 05 gru 2015, 13:33

Darcon pisze:Opacznie mnie zrozumiałeś Roman, nie miałem zamiaru wywoływać zamętu. Myślę, że kluczową odpowiedzią dla mnie jest odpowiedź TOMa, który częściowo wyjaśnił temat. Nie wiedziałem, że spora cześć z was patrzy na forum jako "wasze", choć dawało się to już wcześniej odczuć. W takim wypadku, rzeczywiście moja wypowiedź jest niepotrzebna.
Ok.
Co do przynależności postrzegania forum--patrz nagłówek FORUM PKMD.
Jak też wiesz forum służy wszystkim, którzy tego potrzebują i nie wynurzają tutaj swoich mądrości, ale chcą dzielić sie wiedzą i potrzebują pomocy. Nikt jeszcze nie został stąd usunięty, tylko dlatego, że czegoś potrzebował lub chciał się czymkolwiek na temat ryb podzielić.
To jedyne forum w Polsce, które nie jest forum typowo komercyjnym--nikt nikogo nigdzie i nigdy -a jednak istnieje i służy temu czemu ma służyć. Forum służy jedynemu polskiemu klubowi miłośników dyskowców, miłośnicy dyskowców zrzeszeni w klubie też mu służą, żeby klub mógł służyć tym, którzy tego chcą i potrzebują
Tutaj nie ma jednego hodowcy, który ma naj, naj, naj :lol: :lol: :lol:


Zdublowałeś wypowiedź, jedną usunąłem. Moderator

Odpowiedz

Wróć do „Nowe forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości