Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

MałyDyskowiec
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:45
Imie i Nazwisko: Izabela Stefaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań

Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: MałyDyskowiec » 10 sty 2015, 16:58

Witam wszystkich,
chciałabym w mieszkaniu które wynajmuję założyć akwarium - 160 litrów. W planach miało stać w samym rogu pokoju ok.20 m2 (mieszkanie na II piętrze, ściana z balkonem, mieszkanie 10 letnie od dewelopera Atanera). Obecnie stoi w mieszkaniu z wielkiej płyty i od kilku miesięcy nic złego się nie stało, jednak gdy zapytałam właściciela o zgodę na postawienie takiego akwarium w tym mieszkaniu, zaczął mówić o zalaniu sąsiadów, przez co trochę dał mi do myślenia. Czy jest możliwość, że coś złego się stanie? W pokoju stoi łózko i stół z 4 krzesłami oraz telewizor i kilka mebli.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2015, 23:31 przez MałyDyskowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: roh » 10 sty 2015, 17:14

MałyDyskowiec pisze:Witam wszystkich,
chciałabym w mieszkaniu które wynajmuję założyć akwarium - 160 litrów. W planach miało stać w samym rogu pokoju ok.20 m2 (mieszkanie na II piętrze, ściana z balkonem, mieszkanie od Atanera). Obecnie stoi w mieszkaniu z wielkiej płyty i od kilku miesięcy nic złego się nie stało, jednak gdy zapytałam właściciela o zgodę na postawienie takiego akwarium w tym mieszkaniu, zaczął mówić o zalaniu sąsiadów, przez co trochę dał mi do myślenia. Czy jest możliwość, że coś złego się stanie? W pokoju stoi łózko i stół z 4 krzesłami oraz telewizor i kilka mebli. Zapewne będą odpowiedzi, że wymaga to ekspertyz lub zależy od materiałów z jakich zbudowany jest blok, ale może ktoś z Forumowiczów posiada takie lub większe akwarium w mieszkaniu w bloku, który ma ok.10 lat i jest od dewelopera?
W takich mieszkaniach muszą być stropy 400, czyli obciążenie znamionowe 400 kg/m2
Takie akwarium to jak pryszcz, nie ma powodu do niepokoju, chyba, że cos peknie :( :(

MałyDyskowiec
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:45
Imie i Nazwisko: Izabela Stefaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań

Re: Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: MałyDyskowiec » 10 sty 2015, 17:17

Coś pęknie? :) Ok dziękuję, trochę się uspokoiłam, czekam jeszcze jakby ktoś potwierdził to by było świetnie ;)

joca666
senior
senior
Posty: 148
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:32
Imie i Nazwisko: Jacek Łukasiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: joca666 » 10 sty 2015, 18:13

Potwierdzam. 160 litrów to pikuś każdy strop to wytrzyma. Problem może się zdarzyć jak baniak się rozszczelni, choć ja miałem kiedyś 140 litrów na podłodze i poza panelami nic nie ucierpiało, a sąsiad z dołu pozostał w głębokiej niewiedzy :)

MałyDyskowiec
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:45
Imie i Nazwisko: Izabela Stefaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań

Re: Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: MałyDyskowiec » 10 sty 2015, 21:53

Ok, dziękuję również za pomoc. A czy są szanse, żeby dwuletnie akwarium Rio 180 L (http://www.juwel.pl/files/produkt/8/big ... drewno.jpg) , rozszczelniło się po przewozie w nowe miejsce? Dodam jeszcze, ze w miejscu, gdzie obecnie stoi, akwarium nie było do końca dobrze wypoziomowane ( może maksymalnie 0,5-1 cm różnicy wynikające z krzywej podłogi).

Marcin1027
senior
senior
Posty: 169
Rejestracja: 10 lut 2010, 12:05
Imie i Nazwisko: Marcin Naleśnik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świdnica
Lokalizacja: Świdnica

Re: Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: Marcin1027 » 10 sty 2015, 22:42

160 kg to tak jakbyś stanął z żoną czy nażyczoną w jednym miejscu w pokoju i miałbyś wpaść z nią do sąsiada mysl trochę chłopie

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Re: Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: mkozubski » 10 sty 2015, 22:45

nie panikuj stawiaj akwa - 160L to 2 osoby, które stoją obok siebie, co do rozszczelnienia gwarancji nie ma żadnej, nowe akwaria się rozszczelniają, ale szansa na zalanie jest znikoma,

PS czy jak stawiasz np wannę 300l to pytasz o zgodę ? też się może coś rozszczelnić np na uszczelce w kanalizacji

MałyDyskowiec
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:45
Imie i Nazwisko: Izabela Stefaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań

Re: Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: MałyDyskowiec » 10 sty 2015, 23:26

Hehe, wie Pan, jestem jeszcze studentką i aktualnie wynajmuję mieszkanie, więc tak samo jak ze zwierzętami mogą mieć problemy, tak też wolałam zapytać się czy nie ma nic przeciwko akwarium. A do najmilszych nie należy ;)

MałyDyskowiec
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:45
Imie i Nazwisko: Izabela Stefaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań

Re: Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: MałyDyskowiec » 10 sty 2015, 23:29

Marcin1027 pisze:160 kg to tak jakbyś stanął z żoną czy nażyczoną w jednym miejscu w pokoju i miałbyś wpaść z nią do sąsiada mysl trochę chłopie
Panie Marcinie, jestem kobietą :D W sumie 184 kg plus szafka 30 kg, wiec jeszcze teściowa się zmieści :D

joca666
senior
senior
Posty: 148
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:32
Imie i Nazwisko: Jacek Łukasiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: joca666 » 10 sty 2015, 23:59

Jeżeli podczas przewożenia nic się nie zdarzy to sam transport nie powinien zaszkodzić akwarium. Ważne żeby jechało na płaskiej podstawie zabezpieczone np. Styropianem pod dnem i w nic nie uderzyło. To dość mały baniak więc i transport powinien być łatwy.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: arturo » 11 sty 2015, 17:04

Twój właściciel mieszkania zapewne boi się bardziej że kogoś zalejesz i tu bym w takim układzie wykupił ubezpieczenie, nie kosztuje dużo a w razie czego jesteś bezpieczna... jeśli akwa się rozszczelni to nie masz na to wpływu, jeśli nie uszkodzisz go mechanicznie, zdarza się to choć nie zbyt często.... ale się zdarza.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Akwarium w mieszkaniu od dewelopera

Post autor: roh » 11 sty 2015, 19:05

MałyDyskowiec pisze:
Panie Marcinie, jestem kobietą :D :D
To się chwali. Wstydzić się nie ma czego :lol: :lol: :lol:
Kurcze ja na swej drodze spotykałem tylko studentki, które chciały ze mną tańczyć na dyskotekach, pić piwo i .........kurcze zapomniałem :D :oops: :oops:

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości