Plakat

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Plakat

Post autor: roh » 17 wrz 2011, 18:27

A gdzie jest napisane, że wszyscy wygrają Panie Andrzeju. Nie sztuka w wygrywaniu konkursu, sztuka w tym żeby zobaczyć jakie ryby wygrywają, aby wygrać w przyszłości. A w ogóle czasami wystarczy zaistnieć, ale tu masz rację. Widać dokładnie stare Polskie porzekadło
"krowa, która dużo ryczy....."
Jestem na forach dopiero od roku i z tego co czytam to byłem przekonany, że w drugim dniu zgłoszeń zabraknie baniaków, a tu ..... :?: :?: :?: :?: :?: :?: . Reszta jest milczeniem.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Plakat

Post autor: gajowa » 17 wrz 2011, 22:38

Andrzeju, spodziewałeś sie ze z tych 2 bratnich forów ktoś wstawi ryby na Mistrzostwa?

Tak jak po poprzednich dwóch Mistrzostwach na bank będa tylko komentarze typu - "u mnie w baniaku lepsze pływaja", albo ze "z góry wiadomo kto wygra" itp.

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Plakat

Post autor: hudy » 18 wrz 2011, 06:12

Są tacy ludzie którzy pieją "jacy jesteśmy wspaniali" a jak przychodzi do konkurencji to ogarnia ich strach. Nie rozumieją zdrowej konkurencji. Mistrz jest tylko jeden, a każdy z tych piewców sam dla siebie jest mistrzem. Nie konkurując, nigdy naprawdę nie będą tym jedynym prawdziwym mistrzem. Wyobraźmy sobie peleton kolarski z jednym mistrzem(zawodnikiem) a reszta zawodników nie startuje bo twierdzą "przecież to my jesteśmy mistrzami nie mamy się czego już uczyć". Jedno jest pewne "ci sami sobie mistrzowie" nie pozostawią na nas suchej nitki. Na tych mistrzostwach jest(była) możliwość(poprzez sam udział) integracji Stowarzyszeń, forów dyskomaniaków, niestety czekać trzeba będzie następne dwa lata.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Plakat

Post autor: Ambra » 18 wrz 2011, 06:52

roh pisze:A gdzie jest napisane, że wszyscy wygrają Panie Andrzeju. Nie sztuka w wygrywaniu konkursu, sztuka w tym żeby zobaczyć jakie ryby wygrywają, aby wygrać w przyszłości. A w ogóle czasami wystarczy zaistnieć, .............
Jest wiele prawdy w tym co piszesz.
Nie istnieją zawody w których wszyscy zajmują I miejsce, ale jest wielu starających się o podium.
To cecha współzawodnictwa i chęci zmierzenia się z innymi.

Jak napisała jednak Basia, najczęściej wielu pielęgnujących dyskowce akwarystów woli przyjmować "pozycję strusia".
Pozycja wygodna, choć niezbyt dyplomatyczna. :D
Dzięki niej delikwent nie może jednak stracić dobrego samopoczucia............................

Prawdę mówiąc, wygranych będzie wielu, bo to jednak Mistrzostwa, a w nich prócz "Best of show" wyłonimy Mistrza w kategorii dzikich dyskowców i mistrzów w 10 grupach barwnych.
Do tego "PBC" - czyli Memoriał imienia Andrzeja Ogrodnika.
Tam gdzie pojawiają się mistrzowie, nie może zabraknąć v-ce mistrzów i II v-ce mistrzoów.

Krótko mówiąc wręczonych zostanie 39 pucharów, statuetek, czy jak je tam zwał i tyleż samo medali, z których 13 będzie miało kolor złota, 13 srebra i 13 brązu.
Na dodatek każdy uczestnik, nie nagrodzony wyżej wymienionymi "specjałami" otrzyma medal pamiątkowy.
O dyplomach nie wspomnę, bo to "oczywista oczywistość". :roll:

Reasumując, masz też rację, że prawie zabrakło przygotywywanych zbiorników konkursowych, ale jeśli co, to Diversa zobowiazała się dokleić.
Nie jest więc źle.
Faktem jest też, że 67% dyskowców konkursowych zgłosili członkowie PKMD, 25% akwaryści zagraniczni a jedynie 8% stanowią akwaryści nie należący do żadnych klubów.
Zbytnio mnie to nie dziwi, bo przecież - jak to kiedyś powiedział Prezes - "członkowie PKMD to elita" :evil:

Osobiscie liczyłem na wieksze uczestnictwo akwarystów zagranicznych, ale tu zaważyło na takim stanie wiele elementów.
Najważniejsze to moim zdaniem: odbywanie się w Duisburgu przeglądu pielęgnic i konkursu dyskowców na Filipinach, gdzie do podziału zwycięzcy mają 10 000 dolarów.
Na takie nagrody nas narazie nie stać.
Może to jednak i dobrze, bo tam pulę zgarniają w zasadzie 3 osoby a u nas przybliżona kwota podzielona jest na bardzo wielu uczestników.
Jak by nie patrzeć, Polskie Mistrzostwa to jedyna na Świecie impreza, gdzie każdy uczestnik zostaje uhonorowany.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Plakat

Post autor: Przemek Wieczorek » 18 wrz 2011, 08:17

Zapominacie o jednym
-nie każdemu zdrowie pozwala na taki wyjazd
-nie każdy ma wolne środki aby mógł przeznaczyć na ten wyjazd
-niektórzy z nas sprawują nad kimś opiekę

Jeszcze by trochę wymieniać Ale co do pieniaczy to racja tych NIE bronię Ja mam bardzo ważny powód osobisty aby się nie stawić I wiedzcie że mnie skręca że nie poznam Was w realu I nie zobaczę tej zapewne pięknej imprezy
Ale liczę że kiedyś to nastąpi
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, 12:55 przez Przemek Wieczorek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Plakat

Post autor: stanpiter » 18 wrz 2011, 10:16

Przemek Wieczorek pisze:Ja mam bardzo ważny powód osobisty aby się nie stawić
No co Ty, przyjedź - jeśli o mnie chodzi - wybaczam i obiecuję że Cię nie pobiję :mrgreen: :wink:

Bardziej serio, tak czasem bywa że niemożna być tu gdzie się chce i trzeba to zrozumieć, jednak dla bardzo chcącego są to sporadyczne przypadki.
Daję Ci dzisiaj żółtą kartkę, jeszcze jedna i wpi... :wink:

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Plakat

Post autor: Skynet-Discus » 18 wrz 2011, 15:01

Przemek Wieczorek pisze:Wystarczy czytać Na plakacie pisze jak byk 8) :wink:


czytam i czytam i nie moge wyczytać kto będzie z Malezji ? o to mi głownie w moim pytaniu chodziło
czy ktoś wie kto konkretnie będzie ?

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Plakat

Post autor: roh » 18 wrz 2011, 17:54

Przemek tu nie biega o Ciebie, o mnie, "kudłatego" Piotra czy "dziadka" Bodzia. Chodzi o to, że tak jak napisał mecenas Andrzej PKMD zajmuje 75% baniaczków,a d..ę mu obrabia pozostałe ileś tam tysięcy ludzi, którzy boją się pokazać swoje paskudy. :roll: :roll:
I tu rzecz nie w braku czasu, kasy, czy możliwości dojazdu (nie będę opisywał swojej sytuacji). Rzecz w braku chęci, lęku przed oceną, strachu przed spotkaniem "na żywo" innego dinozaura i porozmawianiem z nim :roll: :roll: :roll: . Komputer daję dużą anonimowość i bardzo łatwo jest wyczytać gdzieś coś i przytoczyć jako swoje. W W-wce będzie konfrontacja tego wszystkiego "face to face" i tu się d..y zaczynają trząść :roll: :roll: :roll: . Ot cała filozofia
Panie Andrzeju S z tego co mówi statystyka(a ona jest nie ubłagana), jednak PKMD to elita jest i basta. Bez urazy w stosunku do innych- matematyka nie kłamie :D :D

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Plakat

Post autor: _TOM_ » 18 wrz 2011, 18:28

Jest jeszcze sporo różnic, PKMD nie ma na celu konkurowania z innymi klubami czy forami akwarystycznymi, nie bawimy się w przechwałki które jest lepsze, wręcz odwrotnie, PKMD wspiera wiele z nich i służy wszystkim pomocą, którzy chcą propagować akwarystykę, a nie jedynie stawać w konkury.
My zamiast dużo pisać, wolimy dużo robić :) dlatego jeśli chodzi o dokonania jesteśmy liderami w kraju, bo organizujemy już 3cie mistrzostwa dyskowców, zrobiliśmy udane 1sze mistrzostwa skalarów, nasze ryby jeździły po mistrzostwach Włoch, Słowacji, UK i innych krajów i zdobywały nagrody za granicą, ilość wystaw i targów gdzie PKMD wystawiało baniaki jest nie do zliczenia. To nas różni, my działamy znacznie więcej niż pisujemy czy się przechwalamy :) I niech tak pozostanie, przecież jak skończymy 3cie mistrzostwa, nie opadnie jeszcze pył i kurz, krytykancie będą się chełpić na forach, a my spokojnie zaczniemy już myśleć o kolejnej imprezie i ją organizować będziemy powoli :)

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Plakat

Post autor: Ambra » 22 wrz 2011, 06:02

_TOM_ pisze:..................... a my spokojnie zaczniemy już myśleć o kolejnej imprezie i ją organizować będziemy powoli :)
Narazie jednak "ciśnienie rośnie".
Jest jeszcze wiele do zrobienia, by impreza była na miare naszych oczekiwań.
Trzeba więc zakasać rękawy i realizować wcześniej ustalone założenia.

Nagrody główne i medale są prawie gotowe.
Dyplomy przygotowane i coraz więcej członków informuje o wykonaniu swych zadań.

Od poniedziałku czeka nas jeszcze kilka dni nerwówki, a potem .......... plaża :D

Pewnie przesadziłem z tą plażą, bo zaraz potem Poznań a może też wyjazd poza granice naszego kraju.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Plakat

Post autor: niki 28 » 22 wrz 2011, 09:50

Tak sobie czytam Wasze posty,i dochodzę do wniosku,że absolutnie macie rację.I to we wszystkich kwestiach jakie były tu poruszane.Jednak mnie poruszył nieco fakt,o którym powiedziała Basia.
gajowa pisze:Andrzeju, spodziewałeś sie ze z tych 2 bratnich forów ktoś wstawi ryby na Mistrzostwa?

Tak jak po poprzednich dwóch Mistrzostwach na bank będa tylko komentarze typu - "u mnie w baniaku lepsze pływaja", albo ze "z góry wiadomo kto wygra" itp.
To,że sąsiednie forum nie promowało naszej imprezy,to jest oczywiste.Ale to,że nikt z tegoż forum ryb nie wystawił,tego już nie rozumiem.Jedno jest pewne.Przemówienia pełne krytycyzmu będą napewno,w stylu o którym wspomniała Basia.Póki co "niech psy sobie szczekają",karawana i tak pójdzie dalej 8)
Ambra pisze:Narazie jednak "ciśnienie rośnie".
Zupełnie jak w kryminale "Hiczkoka" :wink:

Ja tam mówię.Damy radę :!: :!: :D :D

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Plakat

Post autor: roh » 22 wrz 2011, 11:36

Jacek ja też tak mówię i jestem pewien, że tak będzie. Szczególnie, że się w tym roku wykpiłem od obowiązków. :mrgreen: Ale powiem tylko-"Dzięki Bogu" bo niestety nie dałbym rady. Dość poważne komplikacje rodzinne. W W-wce i tak mnie nie zabraknie(choćby potop)

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Re: Plakat

Post autor: mirek » 24 wrz 2011, 08:26

Zaczniemy chyba troszeczkę później. Samochody ciężarowe mają zakaz poruszania się po Warszawie między 6- 10 rano.
Kierowca obiecał że będzie około 10;30.

jak będziemy wcześniej to sie rozpatrzymy na hali i ustalimy kolejność robót.
Załączniki
20110924024.jpg
20110924024.jpg (60.43 KiB) Przejrzano 14494 razy
20110924023.jpg
20110924023.jpg (59.44 KiB) Przejrzano 14494 razy

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Plakat

Post autor: przynenta » 24 wrz 2011, 09:16

Poprawka

7:00-10:00 , jak wiedzie do Wawy wcześniej to da radę


ZAKAZ RUCHU

Obrazek

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Plakat

Post autor: roh » 24 wrz 2011, 10:28

przynenta pisze:Poprawka

7:00-10:00 , jak wiedzie do Wawy wcześniej to da radę


ZAKAZ RUCHU

Obrazek
Ty to jesteś Panie Tomku 8) 8)

Odpowiedz

Wróć do „III Mistrzostwa Dyskowców Warszawa 2011”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości