720l Pterophyllum Scalare

Fotografie naszych zbiorników z żaglowcami

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

thaz
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 27 lip 2013, 06:30
Imie i Nazwisko: Piotr Jedliński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Białystok
Kontaktowanie:

720l Pterophyllum Scalare

Post autor: thaz » 19 lis 2015, 21:27

Witam,
jeszcze chyba nie miałem okazji pokazać zbiornika :-)
Akwarium w moim miejscu pracy, istnieje od końcówki 2012 (wystartowało jako biotop jez. Malawi),
po przeprowadzce pod koniec 2014 roku zaaranżowane w stylu SA.

Akwarium: 720l brutto, 200x60x60
Filtracja: JBL1901, HW302, głowica Aquaela turbo 2000
Oświetlenie: 4x36W
Obsada:
- Geophagus sp. Tapajos 'Red head' x6 szt
- Pterophyllum Scalare Altum Peru x10 szt
- obsada towarzysząca: Pristella Maxillaris, Rodostomus, Corydoras sterbai (max po 10 szt);

Praktycznie od początku miałem tam Tapajosy (zakupione jako maluchy ok 7cm), przewinęły się Płaskoboki,
potem Severumy Rocktail no i stanęło na skalarach. Te mam od niespełna tygodnia, nieco nie w formie
(siedziały w skandalicznie małym baniaku, to cud że wyrosły) ale mam nadzieję, że trochę je wyciągnę ;-)

Od niedawna są tam także rośliny, bo aranż był typowo piaskowo-korzenny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lis 2015, 09:46 przez thaz, łącznie zmieniany 1 raz.

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: 720l Peru Altum

Post autor: teo » 22 lis 2015, 17:04

Błędnie zasugerowałeś się opinią sprzedającego bo nie ma czegoś takiego jak Pterophyllum Scalare Altum Peru. To typowe poplątanie z pomyleniem.

Żaglowiec altum to Ptrophyllum altum. Twoje ryby nie maja nic wspólnego z tym gatunkiem.
Żaglowiec Peru to Pterophyllum scalare. Na obszarze Peru występuje wiele odmian i form lokalnych, które różnią się czasami dość mocno wyglądem i stąd do nazwy może być również dodane z jakiego obszaru lub rzeki pochodzi ryba np. Pterophyllum scalare Rio Nany.
Zdjęcie sugeruje, że masz Pt. scalare, którego odmianę można nazwać Żaglowiec cętkowany albo Skalar cętkowany w zależwności czy jest to dzikus czy pokolenie Fx.

Z kolei Żaglowiec miodowy jest bardzo podobny do Twojego ale ma znacznie więcej plamek i cętek rudych oraz niebieski metaliczny połysk. Żaglowce cętkowane i miodowe występują często w tej samej rzece. Obie formy są segregowane i sprzedawane za równie wysoką cenę.

thaz
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 27 lip 2013, 06:30
Imie i Nazwisko: Piotr Jedliński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Białystok
Kontaktowanie:

Re: 720l Peru Altum

Post autor: thaz » 22 lis 2015, 19:26

Dzięki za garsc informacji, mnie tez zdziwila ta nazwa ale ponoc poprzedni wlasciciel pod taka je kupil.
Do "altuma" im faktycznie daleeeeko z drugiej strony do "sklepowca" tez :)
Dziubki nieco zadarte.
Pokolenie Fx.

im@tapatalk

Odpowiedz

Wróć do „GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości