manacapuru Red Shoulder

Fotografie naszych zbiorników z żaglowcami

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: manacapuru Red Shoulder

Post autor: roh » 04 lut 2015, 08:23

Pionek88 pisze:Facet od którego je kupiłem miał w domu baniak 2.400l z dyskami dzikimi i hodowlanymi do tego altumami, Manacapuru i płaszczkami widziałem całość B.ładne i w dobrej kondycji ryby .zapewniał mnie że ryby nie potrzebuja kwarantanej. Może to duży błąd ale na błędach się uczymy .
Facet od, którego to kupiłeś miał w swoich 2400 litrach zupełnie inną florę bakteryjną i inną kondycję biologiczno-chemiczną zbiornika. Powinieneś je przyzwyczaić do swojej wody i swoje ryby przyzwyczaić do ich biologii.
Trzymam kciuki, żebyś miał więcej szczęścia niż......... :D :D
Ja u siebie też robię takie manewry, ostatnio w ich skutek padło mi 3 altumy, które dobrze się miały przez 1,5 roku

Pionek88
junior
junior
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:54
Imie i Nazwisko: Artur Piątek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbkowice Śląskie

Re: manacapuru Red Shoulder

Post autor: Pionek88 » 04 lut 2015, 17:41

Wyjścia niestety nie miałem bo do 112 L która jest na kwarantane wylądowała Para Palet :D A szczęście dopisuje bo z 7 Manacapuru wyłoniła się para (chyba chłop się pomylił i nie te ryby odłowił) :D czyszczą korzeń i gonią wszystkie ryby na drugą strone bańki chyba będzie tarło czyli z rybami wszystko oki tak mi sie wydaje.

Pionek88
junior
junior
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:54
Imie i Nazwisko: Artur Piątek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbkowice Śląskie

Re: manacapuru Red Shoulder

Post autor: Pionek88 » 14 mar 2015, 09:27

Witam ,po jednym tarle w ogólnym przełożyłem pare do sterylnych 100 L po ok.3 tygodniach złożyły ikre niestety samiec po tarle padł :(jaka mogła być tego przyczyna ?z całej ikry a bylo jej mnóstwo wylęgło sie ok.250 szt na tą chwilę mają już 10 dni jest ich mniej jakieś 200 szt .pierwsze dni jadły zóltko teraz jedzą artemie i super vit .

Awatar użytkownika
Monika7213
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2019, 10:13
Imie i Nazwisko: Monika Bak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Zamosc

Re: manacapuru Red Shoulder

Post autor: Monika7213 » 13 sty 2019, 10:20

Witam .Mozna namiary do tego Wojtka z Walbrzycha ?interesuja mnie Manacapuru F0

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: manacapuru Red Shoulder

Post autor: roh » 01 mar 2019, 18:10

Gdybyś przyjrzała się dacie ostatniego posta to.... byc może Wojtek z Wałbrzycha robi dzisiaj makaron , albo frezuje osie do samochodów??????

Odpowiedz

Wróć do „GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości