Altum orinoco

Fotografie naszych zbiorników z żaglowcami

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Altum orinoco

Post autor: arturo » 03 cze 2014, 07:08

Uprzedzili mnie z tymi odstającymi skrzelami.......... wygląda to na wadę genetyczną całego miotu... jak dla mnie.......... stąd chociażby można by dopatrywać się pokolenia hodowlanego w niewoli.......... z odłowu trudno było by trafić wszystkie z podobnym problemem z odstającymi pokrywami skrzelowymi, oczywiście rybcie bardzo ładne, choć u niektórych aż tak wyraźne załamanie pomiędzy czołem i pyszczkiem mi nie odpowiada, ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ładne!!!!! Pokaż proszę przy okazji te paletki, pozdrawiam

1979rafal
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 26 maja 2014, 20:43
Imie i Nazwisko: Rafał Mikiciuk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Czosnówka

Re: Altum orinoco

Post autor: 1979rafal » 03 cze 2014, 12:26

Witam.Mieszkam w takiej miejscowości że trudno jest coś zamówić dalej od Warszawy.Altumy sprowadzałem na raty .Trudno jest ściągnąć ryby nie widząc ich.I tak jestem zadowolony z tego co mam .Żaden hodowca nie chciał wysyłać ryb Pocztą Polską,ponieważ ryby przyjeżdżały zdechłe . Powiedz a o co biega z tymi załamaniami pomiędzy czołem a pyszczkiem jeśli są tak widoczne .Jak chcesz mogę wysłać więcej fotek altumów z paletkami ale na forum będzie trochę roboty ,może podaj mi e-meil to ci wyślę .Pozdrawiam.

ziemianowski
junior
junior
Posty: 31
Rejestracja: 14 mar 2014, 20:49
Imie i Nazwisko: Marcin P
Miejsce zamieszkania/miasto/: Krosno
Lokalizacja: Krosno

Re: Altum orinoco

Post autor: ziemianowski » 03 cze 2014, 19:35

To, że ryby się wycierają nie znaczy, że pływają w odpowiedniej wodzie ;) Czasem wręcz przeciwnie ;)

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Altum orinoco

Post autor: arturo » 04 cze 2014, 07:09

E'mail masz pod każdym postem. Przyjrzyj się rybom Roha który je sprowadza bezpośrednio z Amazonki a zauważysz różnicę, mam nieodparte wrażenie że Twoje ryby mają to odcięcie pomiędzy pyszczkiem a czołem zbyt widoczne, ale może to tylko moje wrażenie. Co do ryb to ciesz się nimi, są ładne i niczego im nie zarzucamy, byc może nie do końca jest to dzika ryba ale jest piękna, pozdrawiam

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Altum orinoco

Post autor: nobleKoziol » 04 cze 2014, 10:12

Arturo .
Ja tam znawcą nie jestem , ale różnicy nie widzę. Wiem za to że głębsze lub płytsze wcięcie może świadczyć iż ryba zamieszkiwała inny odcinek rzeki.
Mam styczność z Pterophyllum altum orinico Właśnie od Romana, i zauważyłem że niektóre ryby mają głębsze wcięcia . Ryby mają właśnie 2 lara.
Ale jeśli chodzi o te pokrywy skrzelowe :? ja skontaktował bym się że specjalistą. Jednak pobadał bym wodę żeby wiedzieć co jest.
Bo z mojego doświadczenia z takimi rybami wiem że dziś ryba je a jutro pływa do góry brzuszkiem :oops: .

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Altum orinoco

Post autor: arturo » 04 cze 2014, 13:36

To prawda, tak bywa... oczywiście, pisałem, ze znawcą nie jestem, pisałem tylko to co widzę i że rybcie są ładne... odstające skrzela natomiast, jeśli nie widać oznak dyszenia ryb dla mnie zawsze są wadą genetyczną, same z siebie nie odstają, a ponieważ nie znamy do końca jakości wody więc trochę zgadujemy.......... wiemy tylko że jest dobra....... :D pozdrawiam

1979rafal
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 26 maja 2014, 20:43
Imie i Nazwisko: Rafał Mikiciuk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Czosnówka

Re: Altum orinoco

Post autor: 1979rafal » 07 cze 2014, 11:57

Witam.Udało mi się zrobić kilka fotek moich paletek .Pozdrawiam .
Załączniki
IMG_20140607_124943.jpg
IMG_20140607_124943.jpg (37.85 KiB) Przejrzano 10292 razy
IMG_20140607_124114.jpg
IMG_20140607_124114.jpg (24.44 KiB) Przejrzano 10292 razy
IMG_20140607_122313.jpg
IMG_20140607_122313.jpg (42.79 KiB) Przejrzano 10292 razy

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Altum orinoco

Post autor: nobleKoziol » 07 cze 2014, 22:59

Tu trzeba starszego stopniem wezwać :D :wink:

Marcin1027
senior
senior
Posty: 169
Rejestracja: 10 lut 2010, 12:05
Imie i Nazwisko: Marcin Naleśnik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świdnica
Lokalizacja: Świdnica

Re: Altum orinoco

Post autor: Marcin1027 » 07 cze 2014, 23:01

tu to od razu widać że dziki bez żadnego gadania

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Altum orinoco

Post autor: roh » 14 cze 2014, 14:00

Ostrość zdjęć nijaka, ale dam sobie odciąć paznokieć, że to zwykłe greeny z Kolumbii, z okolicy Puerto Leticia.
Dość przyzwoicie prowadzone, lekko trójkątne--taki ich urok
Ładnie zaznaczony czarny pas na płetwie--oznaka niezłej kondycji
Piszę, że ostrość fotek ma tu znaczenie, nie wiem czy na tułowiu są kropki czy pasy, a to wielka różnica.

1979rafal
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 26 maja 2014, 20:43
Imie i Nazwisko: Rafał Mikiciuk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Czosnówka

Re: Altum orinoco

Post autor: 1979rafal » 15 cze 2014, 17:52

Witam.Sprzedałem paletki z zamiarem kupienia 4 altumów lub 5 pterophyllum dumerili / leopoldi nie wiem co lepiej wybrać.W akwarium pływa już 7 altumów oraz 7 szt biotodom cupido ,kilka sztuk zbrojników i kirysów.Z paletkami był problem gdyż było tylko 5 sztuk i nie mogły się dopchać do jedzenia zjadały resztki .Altumy odganiały je od jedzenia .Musiałem wybrać mniejsze zło .Akwarium ma 450 litrów.Może kiedyś wrócę do paletek .Czekam na wasze opinie bo sam już nie wiem co będzie lepsze.Do altumów mam zamiar jeszcze wpuścić 12 szt. bystrzyka pereza aby zjadały drobny pokarm.Pozdrawiam.

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: Altum orinoco

Post autor: teo » 18 cze 2014, 10:12

Jeśli mogę coś podpowiedzieć :)
Każdy z nas dąży do tego by mieć coraz lepsze rezultaty. Jak osiągniemy sukces mniejszy lub większy to dążymy do następnego a więc „mieszamy” w naszym akwarium. Poza tym ciągłe „mieszanie” wynika z dynamiki samego środowiska akwarium. Z Twoim akwarium jest tak samo. Natomiast nieznajomość parametrów wody hodowlanej w przypadku chowu Altumów jest balansowaniem na cienkiej lince :? . Gdy zmieni się któryś z czynników warunkujących hodowle, możesz ponieść sromotną klęskę, bo będziesz szukał przyczyny po omacku. Musisz być pewien przynajmniej jaką dysponujesz wodą.
Twoja sytuacja przypomina mi piekarza szczęściarza, który piecze ale nie wie do końca w jakim piecu.

1979rafal
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 26 maja 2014, 20:43
Imie i Nazwisko: Rafał Mikiciuk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Czosnówka

Re: Altum orinoco

Post autor: 1979rafal » 22 cze 2014, 10:30

Witam.Sądząc z odpowiedzi na pytanie najlpszym rozwiązaniem jest niczego nie dokładać do akwarium .Może tylko coś pokroju bystrzyka pereza aby ziadał drobny pokarm w ilości około 12 szt. Pozdrawiam .Ale cały czas myślę o paletkach z altumami .

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: Altum orinoco

Post autor: teo » 22 cze 2014, 18:00

Kiedyś przekonywałem jednego z akwarystów do stosowania filtra RO. Teraz jak czytam Jego posty to tak jakby otwarły mu się oczy na wiele zagadnień. Z badaniem wody nie chodzi tylko o literki i cyferki ph6,8, GH4 i ble, ble ale całe spektrum zagadnień, które przy okazji poznajesz.

Korci Cię coś „grubego” a „maluchy” typu bystrzyk prawie już wpuszczasz. Zanim to zrobisz oddaj wodę do zbadania sanepidowi albo lepiej kup zestaw podstawowych odczynników do badania wody w zoologu. W tym drugim przypadku będziesz mógł sam co jakiś czas sprawdzać wodę którą wlewasz do akwarium i tą z akwarium z Altumami. Zapewniam Cie, że jest to bardzo proste po wcześniejszym „opanowaniu tematu” (teoria + trochę uwagi przy miareczkowaniu).
A potem jak temat Twojej wody cię wciągnie to zrobisz z niej doktorat.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Altum orinoco

Post autor: roh » 22 cze 2014, 19:58

teo pisze:Kiedyś przekonywałem jednego z akwarystów do stosowania filtra RO. Teraz jak czytam Jego posty to tak jakby otwarły mu się oczy na wiele zagadnień. Z badaniem wody nie chodzi tylko o literki i cyferki ph6,8, GH4 i ble, ble ale całe spektrum zagadnień, które przy okazji poznajesz.

Korci Cię coś „grubego” a „maluchy” typu bystrzyk prawie już wpuszczasz. Zanim to zrobisz oddaj wodę do zbadania sanepidowi albo lepiej kup zestaw podstawowych odczynników do badania wody w zoologu. W tym drugim przypadku będziesz mógł sam co jakiś czas sprawdzać wodę którą wlewasz do akwarium i tą z akwarium z Altumami. Zapewniam Cie, że jest to bardzo proste po wcześniejszym „opanowaniu tematu” (teoria + trochę uwagi przy miareczkowaniu).
A potem jak temat Twojej wody cię wciągnie to zrobisz z niej doktorat.
Hahahaha. Brawo Tadeusz. JAKOŚĆ wody to jej podstawowy parametr przy hodowli niektórych fajnych rybek i nie musi ona wcale być jak kryształ przezroczysta (a co to znaczy jakość wody ????? hmmmmmmmm to pozostawiam pod rozważenie każdemu z osobna.))

Odpowiedz

Wróć do „GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości