moje pupile

Fotografie naszych zbiorników z żaglowcami

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

Awatar użytkownika
bart01
członek PKMD
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2011, 11:15
Imie i Nazwisko: bartlomiej maruszak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Celbridge
Lokalizacja: Celbridge

moje pupile

Post autor: bart01 » 30 gru 2012, 13:17

Witam wszystkich forumowiczow!W najblizszym czasie dodam zdjecia.Podam parametry mojego akwarium,
PH - 5,5
GH - 6
KH - 0
NO3 - 20
NO2 - o
NH3/4-0
Temp wody-28 C
Co trzy dni podmieniam 100 l wody w 450 l akwarium.Filtracja Fluval 405,drugi filter FX5, wypelnione po brzegi ceramika.W akwarium znajduje sie 25 szt paletek roznych gatunkow (przyslowiowa tecza)W najblizszym czasie w moim akwarium zagoszcza dzikusy,jak doczekam sie zamowienia to dodam kilka fotek :D
Ostatnio zmieniony 30 gru 2012, 13:40 przez bart01, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: moje pupile

Post autor: nobleKoziol » 30 gru 2012, 13:39

To ja Ci pomoge. Nie wiem 3 coś się zmieniło, ale.... :mrgreen:

aqwa
Załączniki
image-1356870482167-V.jpg
image-1356870482167-V.jpg (47.53 KiB) Przejrzano 10001 razy

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: moje pupile

Post autor: stanpiter » 30 gru 2012, 18:56

bart01 pisze:W akwarium znajduje sie 25 szt paletek roznych gatunkow (przyslowiowa tecza)W najblizszym czasie w moim akwarium zagoszcza dzikusy,jak doczekam sie zamowienia to dodam kilka fotek :D
Masz 25szt to dość sporo. i jeszcze chcesz tam dać dzikusy?
A może nie kumam czegoś :cry: :?:

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: moje pupile

Post autor: nobleKoziol » 30 gru 2012, 23:21

stanpiter pisze:
bart01 pisze:W akwarium znajduje sie 25 szt paletek roznych gatunkow (przyslowiowa tecza)W najblizszym czasie w moim akwarium zagoszcza dzikusy,jak doczekam sie zamowienia to dodam kilka fotek :D
Masz 25szt to dość sporo. i jeszcze chcesz tam dać dzikusy?
A może nie kumam czegoś :cry: :?:
nie mylisz sie

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: moje pupile

Post autor: Deszczowatwarz » 31 gru 2012, 00:51

Ostro :), ja bym wszystkie dyski komuś oddał i zrobił same dziki + obsada towarzysząca F0 ale to moje zdanie. nie pakowałbym do tego jeszcze dzików.
10 dzików i możesz próbować coś z nimi dalej zrobić :) a tak będziesz miał sos bo zupa to już jest.

Rafał

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: moje pupile

Post autor: arturo » 31 gru 2012, 10:15

Wróżę kiepski koniec..... jak dla mnie to zły pomysł.... na zdjęciach widać różnego rodzaju i różnej jakości ryby.... pytanie brzmi, wszystkie masz równo w tym samym czasie i wzroście wpuszczane i wyszło co wyszło... Pamiętaj, że dzikusy rządzą się trochę innymi prawami i czasami warto się do tego dobrze przygotować a łączenie dzikich ryb z fauną hodowlaną udaje się już naprawdę nielicznym i wprawionym w bojach zapaleńcom.... zastanów się, czy warto ryzykować, bo osobiście uważam, że Ci się nie uda....oczywiście wybór pozostawiam Tobie i powodzenia, pozdrawiam

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: moje pupile

Post autor: stanpiter » 31 gru 2012, 11:22

arturo pisze:Pamiętaj, że dzikusy rządzą się trochę innymi prawami i czasami warto się do tego dobrze przygotować a łączenie dzikich ryb z fauną hodowlaną udaje się już naprawdę nielicznym i wprawionym w bojach zapaleńcom
Święte słowa, życzę powodzenia

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: moje pupile

Post autor: nobleKoziol » 31 gru 2012, 12:32

Nie żebym go bronił, bo to samo mu mówiłem ale mnie nie słucha. Ryby ma kilku jakości bo z kilku źrudeł, kupowane w rużnych rozmiarach. wiem że pozbedzie sie kilku kaszalotów. Ale tylko kilku, co mnie martwi. (chodź to co tam pływa ma się swietnie) W razie ( w ) ma gdzie przełożyć te ryby, bo on ma jeszcze 400l w zapasie, oczywiście zalane.
Piszcie co myslicie bo po to go namówiłem żeby tu napisał, wiem że pomozecie :mrgreen:

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: moje pupile

Post autor: arturo » 31 gru 2012, 13:21

Jak ma w zapasie te 400L to niech tam robi dzikusy, zupełnie od początku i bez obciążeń w postaci ryb które posiada. Widziałem już sporo porażek z dzikusami i większość z nich wiązała się z kombinacjami tego typu na jakie to rozwiązanie chce się i kolega pokusić... ale to tylko moje skromne zdanie osoby słabej w temacie... co ja tam wiem o paletkach..... może pójdzie po rozum do głowy, ma tutaj paru odważnych i doświadczonych w dzikusach, i to mocno, jak Rafał czy Roman.... niech czyta, czyta, czyta i pyta, a jak nie będzie pewien niech czyta, czyta, czyta i pyta.... mimo wszystko trzymam kciuki..... pozdrawiam

Awatar użytkownika
bart01
członek PKMD
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2011, 11:15
Imie i Nazwisko: bartlomiej maruszak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Celbridge
Lokalizacja: Celbridge

Re: moje pupile

Post autor: bart01 » 31 gru 2012, 17:37

Witam wszystkich forumowiczow! Dzieki za cenne rady.Bede sie musial nad dzikusami zastanowic,gdzie je usadowic.Moze faktycznie to zly pomysl,ale strasznie mnie kusi zrobic maly eksperyment,ale wczesniej pozbede sie kilka dyskow.Zastanowie sie nad Waszymi uwagami,dzieki za pomoc:)Styczen luty planuje zmienic zbiornik na 1000 l + sump 200l .Wszystkiego dobrego w Nowym Roku:)

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: moje pupile

Post autor: Deszczowatwarz » 01 sty 2013, 05:10

To ja powiem tak jak planujesz zmienić zbiornik to albo poczekaj z dzikimi aż nowy się uruchomi czyli gotowe akwa 1-2 miechy funkcjonowania bez ryb ale z oświetleniem roslinami.
2. odpalasz zbiornik kwarantannowy i musi on chodzić normalnie przynajmniej miesiąc żeby biologia była. Dobrze jest dać do akwa ciut suchego pokarmu to pomaga biologii. Przygotowując akwaria pod nowy transport często w akwariach zostawiam jedną-kilka ryb typu glonojad, kirysy. Akwaria muszą mieć funkcjonującą w pełni biologię to zmniejsza problemy. Przy łączeniu dzikich z innymi dyskami robie tak: do akwarium w którym mieszkają dziki po kwarantanie zaczynam szczepić wodę z docelowego powolutku czyli w stosunku 1-2% stopniowo zwiekszając ilośc dolewanej wody ze zbiornika z hodowlanymi i obecnie u mnie trwa to ok 3-6 miesiecy może za długo ale dziła. Efekt jest czyli da rade to zrobić.
Rafał

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: moje pupile

Post autor: arturo » 01 sty 2013, 14:29

Jeśli mogę...dla mnie akwa dojrzałe z zaszczepioną odpowiednią biologią to zbiornik pracujący z minimalną obsadą ryb "testerów" typu glonojad, kirys czy jakaś inna drobnica przez okres 3-6 miesięcy pod warunkiem, że obsadzie testerów nic nie dolega, nie padają z niewiadomego powodu, nie chorują itp. Uważam, że do dzikusów trzeba się bardzo dobrze przygotować zarówno pod względem wody, a może zwłaszcza od strony wody i doskonałej wiedzy na temat ryb i ich biologii, inaczej wyrzucisz niepotrzebnie kasę... ale to moje zdanie...nadal uważam, że jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę...pozdrawiam

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: moje pupile

Post autor: roh » 02 sty 2013, 22:50

Czytam, czytam i fajnie. Można robić eksperymenty, ale te też potrzebują zastanowienia. Ja robiłem takie eksperymenty z powodzeniem(nawet miałem potomstwo- hodowlana/dzika)teraz połączyłem sobie dzikiego dyskowca z dzikim altumem atabapo, ale to wszystko kosztuje masę zdrowia i "luzuje" mocno kieszeń. Ja myślę, żeś Tyś jest ludź, który to potrzebuje poczuć, a niekoniecznie słuchać tego co plotą inni. Też dobrze. Przeginasz lekuchno z ilością ryby na litr wody. Ja zresztą czasami też.
Powodzenia

Awatar użytkownika
bart01
członek PKMD
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2011, 11:15
Imie i Nazwisko: bartlomiej maruszak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Celbridge
Lokalizacja: Celbridge

Re: moje pupile

Post autor: bart01 » 08 sty 2013, 00:20

Witam!Macie racje z iloscia ryb,powoli robie selekcje i planowo zostanie 15 ryb.Dzieki wielkie za cenne uwagi macie duza wiedze warto jest czasem skorzystac z rad innych dzieki temu mozna uniknac wielu problemow.Wybaczcie ale czasem lubie zaryzykowac jak narazie efekty zadowalajace,tylko pytanie jak dlugo:)Mam nadzieje ze nie pozaluje ze umieszcze dzikusy z moimi pupilami.Ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije:)Pozdrawiam wszystkich forumowiczow!

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: moje pupile

Post autor: arturo » 08 sty 2013, 08:06

I fajnie, informuj o efektach, nawet jeśli się nie uda, czego nie życzę..... pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości