IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Fotografie naszych zbiorników z żaglowcami

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: roh » 26 wrz 2012, 16:36

sopel1971 pisze:Dziekuje bardzo za podpowiedz. Ale wyczytalem ze te ryby sa terytorialne i najwyzej moge miec 1lub 2. Czy to prawda? Mam pytanie czy moge myslec tu o jakichs paletkach do mojego zbiornika i w jakiej ilosci?
Terytorializm tych ryb polega na zajęciu swoich 10 cm korzenia. Mam w baniaku ponad 20 L 27 royal z Xingu i nie widzę, żeby "brały się za bary"
Po założeniu gniazda to sie nieco zmienia, ale one nie budują gniazd w akwarium-póki co :lol:

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: roh » 26 wrz 2012, 16:42

rady3 pisze:No jak będziesz tam miał 5 dorosłych dyskowców to przygotuj się na o wieeeeele większe podmiany.
Robert, jesteś, starym, dobrym i mądrym akwarystą(dosyć cukru). Moim zdaniem niepotrzebnie straszysz młodszego zapaleńca. Ja mam w 400 l nacie bardzo dorosłych dyskowców a nie sądzę, żebym podmieniał 50 l wody tygodniowo----moooooooooooooże?????????????? Do tego chodzi tam jeszcze okołon1000 neona czerwonego. Odpowiednio urządzone peryferia akwarium to jest to-podmiany to ostateczność.

sopel1971

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: sopel1971 » 26 wrz 2012, 20:23

roh pisze:
sopel1971 pisze:Dziekuje bardzo za podpowiedz. Ale wyczytalem ze te ryby sa terytorialne i najwyzej moge miec 1lub 2. Czy to prawda? Mam pytanie czy moge myslec tu o jakichs paletkach do mojego zbiornika i w jakiej ilosci?
Terytorializm tych ryb polega na zajęciu swoich 10 cm korzenia. Mam w baniaku ponad 20 L 27 royal z Xingu i nie widzę, żeby "brały się za bary"
Po założeniu gniazda to sie nieco zmienia, ale one nie budują gniazd w akwarium-póki co :lol:

Dziekuje za rade. Teraz moje zadanie znalesc te rybki L27. Tu w Irlandi kiedys je widzialem ale ich jest bardzo duzo rodzaji i nie powiem nie malo kosztuja okolo 30-40 euro sztuka. To nic malymi krokami do przodu.

sopel1971

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: sopel1971 » 26 wrz 2012, 20:42

Wlasnie zrobilem testy wody. Wyszly mi takie:
NO3-5
NO2-0
KH-5
GH-9
PH-6.9
CO2- 20mg/l
PO4- 0.4 tu wlasnie nie jestem tego pewny cos mi ten test jest podejzany non stop to samo pokazuje chyba jutro pojade kupie nowy mam zamiar kupic JBL po4. Niewiem czy to dobry pomysl?
Prosze o rady czy ta woda jest ok dla paletek? I czy moze cos nie tak z nia bo jakis dziwny nalot zielony pojawja mi sie na korzeniu z ktorego nie jestem zadowolony. Moze stosunek PO4 do NO3 cos nie tak. Swiatlo mam 2x 54w Juwel Natura i Day. Pozdrawiam wszystkich i pieknie dziekuje za podpowiedzi :lol:
Załączniki
IMAG0296 (Kopiowanie).jpg
IMAG0296 (Kopiowanie).jpg (142.34 KiB) Przejrzano 5302 razy

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: roh » 26 wrz 2012, 21:03

sopel1971 pisze: Dziekuje za rade. Teraz moje zadanie znalesc te rybki L27. Tu w Irlandi kiedys je widzialem ale ich jest bardzo duzo rodzaji i nie powiem nie malo kosztuja okolo 30-40 euro sztuka. To nic malymi krokami do przodu.
L27 z Xingu kosztują minimum 90 Euro za szt.To jedyna panaqua, która ma wzór na ciele do końca życia-takie małe sprotowanko
Ale są też drewnojady po 15 euro

sopel1971

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: sopel1971 » 26 wrz 2012, 21:06

roh pisze:
sopel1971 pisze: Dziekuje za rade. Teraz moje zadanie znalesc te rybki L27. Tu w Irlandi kiedys je widzialem ale ich jest bardzo duzo rodzaji i nie powiem nie malo kosztuja okolo 30-40 euro sztuka. To nic malymi krokami do przodu.
L27 z Xingu kosztują minimum 90 Euro za szt.To jedyna panaqua, która ma wzór na ciele do końca życia-takie małe sprotowanko
Ale są też drewnojady po 15 euro
No to mnie pocieszyles. Cos tanszego nie znajdzie sie dla mnie? Jak sie one nazywaja? I jaki numer maja? pozdrawiam

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: nobleKoziol » 26 wrz 2012, 22:10

Sam jestem ciekaw

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: roh » 27 wrz 2012, 05:40

Najtańsze z prawdziwych drewnjadów jet L 190, L191, L 330. Te można kupić po 15-20 Euro. Wielkości około 10-12 cm. Zapraszam na PW lub maila.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: rady3 » 27 wrz 2012, 09:08

roh pisze:
rady3 pisze:No jak będziesz tam miał 5 dorosłych dyskowców to przygotuj się na o wieeeeele większe podmiany.
Robert, jesteś, starym, dobrym i mądrym akwarystą(dosyć cukru). Moim zdaniem niepotrzebnie straszysz młodszego zapaleńca. Ja mam w 400 l nacie bardzo dorosłych dyskowców a nie sądzę, żebym podmieniał 50 l wody tygodniowo----moooooooooooooże?????????????? Do tego chodzi tam jeszcze okołon1000 neona czerwonego. Odpowiednio urządzone peryferia akwarium to jest to-podmiany to ostateczność.
Po pierwsze z tym starym to bym nie przesadzał. Jestem w kwiecie wieku. :mrgreen: Nie no oczywiście, że tak. Można obok postawić drugie 250 litrów jako SUMP lub zastosować inne rozwiązania. No może rzeczywiście przesadzam. Beczka 50 litrów na filtr biologiczny powinna wystarczyć. Jednak jeżeli nie chcesz mieć obok akwarium stacji oczyszczania wody to podmiany będą duże. Zresztą moim zdaniem (i to nie ja wymyśliłem) nawet najlepsza filtracja nie zwalnia od regularnych podmian.
Co do korzeni. Hoduję Ancistrusa sp. od wielu lat i może nie należy on do typowych drewnojadów, ale drewno młóci aż miło. Miło bo w przeciwieństwie do tych typowych nie będziesz musiał co chwilę wkładać nowego korzenia.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: nobleKoziol » 27 wrz 2012, 11:50

sopel1971 pisze:Wlasnie zrobilem testy wody. Wyszly mi takie:
NO3-5
NO2-0
KH-5
GH-9
PH-6.9
CO2- 20mg/l
PO4- 0.4 tu wlasnie nie jestem tego pewny cos mi ten test jest podejzany non stop to samo pokazuje chyba jutro pojade kupie nowy mam zamiar kupic JBL po4. Niewiem czy to dobry pomysl?
Prosze o rady czy ta woda jest ok dla paletek? I czy moze cos nie tak z nia bo jakis dziwny nalot zielony pojawja mi sie na korzeniu z ktorego nie jestem zadowolony. Moze stosunek PO4 do NO3 cos nie tak. Swiatlo mam 2x 54w Juwel Natura i Day. Pozdrawiam wszystkich i pieknie dziekuje za podpowiedzi :lol:
Powiedz mi Soplu :mrgreen: czy te perfumy też ożywasz do aqwa. :wink: zarcik

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: nobleKoziol » 27 wrz 2012, 12:01

Co do filtracji, to można było by użyć filtracje z bakteria beztlenową. za 30 ojro tu kupisz pare odmian drewnojadów np. golden nuget, royal pleco. Ryba o rozmiarach 5cm.
Napisz jaka djete maja twe skalary i czym karmisz nale rybki, jaka masz tam jakość wody i co ile robisz podmiany w rozmnogowym. Moze wtedy ktoś podpowie co robic abyś mial jakies wychowy. :wink:

Ps. Nass, gdzie jest ta dziura w irlandi :?:

sopel1971

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: sopel1971 » 27 wrz 2012, 12:56

nobleKoziol pisze:Co do filtracji, to można było by użyć filtracje z bakteria beztlenową. za 30 ojro tu kupisz pare odmian drewnojadów np. golden nuget, royal pleco. Ryba o rozmiarach 5cm.
Napisz jaka djete maja twe skalary i czym karmisz nale rybki, jaka masz tam jakość wody i co ile robisz podmiany w rozmnogowym. Moze wtedy ktoś podpowie co robic abyś mial jakies wychowy. :wink:

Ps. Nass, gdzie jest ta dziura w irlandi :?:
Daleko od twojej dziury :D . Mam juz test i sprawdzimy kto tu klamie i co sie dzieje w moim zbiorniczku :lol:

sopel1971

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: sopel1971 » 27 wrz 2012, 17:39

Wlasnie zmierzylem PO4 i jest wynik. Bylo wielkie 0 w zbiorniku . A stary mi pokazywal ze jest 0.4. Teraz musze ustabilizowac zbiornik i mysle ze bedzie ok zielony nalot zniknie :D . Oby sie udalo :P

sopel1971

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: sopel1971 » 28 wrz 2012, 13:39

Witam ponownie ja. Moze byscie polecili jakies ksiazki akwarystyczne w stylu moje akwarium , cos o zaglowcach(skalar) i cos o dyskowcach. Wiem ze jest ksiazka zdrowe dyskowce tom 1 i 2 ale ten pierwszy jest nie osiagalny. Prosze o szybka odpowiedz b o tesciowa za 2 tygodnie leci :evil: to bym to gdzies kupil a ona mi przywiezie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: IRLANDZKIE WIELOGATUNKOWE

Post autor: nobleKoziol » 28 wrz 2012, 21:58

Koledzy a co sadzicie na temat takiej rybki, to chyba jest drewnojad :mrgreen:
Gold Nugget Pleco- Baryancistrus SP L85
powinien się nadawać. Wiem gdzie taki pływa od miesiąca, za niecałe 28 ojro. A w sklepie sieciowym widzialem podobnego za 50

Odpowiedz

Wróć do „GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości