[540l] Cinek SA

Fotografie naszych zbiorników z żaglowcami

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: stanpiter » 22 gru 2012, 07:17

No cacy, tylko czym robisz te fotki - albo jestem już ślepy, albo ... :wink:

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 22 gru 2012, 08:58

Telefon... :roll: niestety nic lepszego nie mam. Ale po Świętach zaproszę koleżkę żeby pstryknął parę fotek.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: arturo » 24 gru 2012, 21:33

No chłopie... czapka z głowy ode mnie... wielki szacun... póki co wygląda świetnie.... :D

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: nobleKoziol » 26 gru 2012, 12:19

Nie no talent to Ty masz. :wink:

Moja żona powiedziała że szalony jesteś :mrgreen:

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: nobleKoziol » 26 gru 2012, 12:24

stanpiter pisze:No cacy, tylko czym robisz te fotki - albo jestem już ślepy, albo ... :wink:
Z kąd on ma wziąść aparat jak całą kasę puścił na silikon i pjankę . hihihiihihh :wink:

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: niki 28 » 26 gru 2012, 15:16

arturo pisze:No chłopie... czapka z głowy ode mnie... wielki szacun... póki co wygląda świetnie.... :D
Dokładnie :roll: Roboty multum ,materiału -surowca do tła wyszło od groma,ale efekt jest zaje...fajny.Co do filtracji ,to rzeczywiście nieco przekombinowałeś,jednak jak wszystko dojrzeje to o parametry wody nie powinieneś się martwić.Póki co kącik dla akwa super,pomysł też.Acha ,baniaki mamy też takiej samej wielkośći.Ciekaw jestem jak urządzisz go w środku. :) :?:

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 26 gru 2012, 19:47

Dzięki za dobre słowa, jak to mówi jedno z naszych kibicowskich haseł: całe życie z wariatami :D
Ta pianka i silikon to i tak w promocji hehe A nad aparatem muszę się zastanowić ale obiecuję, że jak w przyszłości będę zamieniał to akwarium na 3,2m to jako pierwszy kupię aparat ;)

niki 28, czemu uważasz, że filtracja przekombinowana? Założenie jest takie żeby jak już dojrzeje nic nie ruszać poza mechanikami. Ich wymiana zajmuje 3 minuty, dzisiaj sprawdzałem :)
W środku zostaną te dwa korzenie które już są, przesunę je tylko w lewo, z prawej zaś będą cienkie korzenie jak w słynnym akwarium Andoszki. Spróbuję je jakoś połączyć ze sztucznym drzewem tak żeby ładnie się komponowały i tworzyły całość.

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 27 gru 2012, 22:27

Teraz myślę czy nie popełniłem poważnego błędu... Korzenie które teraz są w akwarium wyciągnąłem kiedyś z bajorka znajdującego się niedaleko rzeki. Nie preparowałem ich w żaden sposób, po prostu wrzuciłem do akwarium. Wcześniej jeden z nich był w 112l. Zastanawiam się czy nie przywlekłem z nimi jakiejś zarazy, która dopiero po jakimś czasie się "odrodzi" i zabije mi ryby... Jak myślicie, możliwe to?
Niby w 112l nic się nie stało...

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: niki 28 » 27 gru 2012, 23:11

cinek1916 pisze:Teraz myślę czy nie popełniłem poważnego błędu... Korzenie które teraz są w akwarium wyciągnąłem kiedyś z bajorka znajdującego się niedaleko rzeki. Nie preparowałem ich w żaden sposób, po prostu wrzuciłem do akwarium. Wcześniej jeden z nich był w 112l. Zastanawiam się czy nie przywlekłem z nimi jakiejś zarazy, która dopiero po jakimś czasie się "odrodzi" i zabije mi ryby... Jak myślicie, możliwe to?
Niby w 112l nic się nie stało...
No jesteś odważny.Bajoro na pewno nie należy do najczystszych.Dobrze by było gdybyś je przynajmniej odkaźił,a już na pewno dobrze wymył np myjką ciśnieniową.To czy "coś" się z nimi złego nie stanie to już nie wiadomo.Pamiętaj że drewno żyje zawsze własnym życiem.Co do filtracji to zastanawiam się czy po takich licznych szeregowych łączeniach filtrów wydajność pompy nie będzie zbyt mała.Widzę że na "mechanikach"masz dość ciasne wkłady np ten sznurkowy.Generalnie z hydroponiką nie mam doświadczeń,zobaczymy czy Twój projekt filtracji zda egzamin.Ja jestem pod wrażeniem pomysłu i wykonania,póki co życzę powodzenia :P

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 28 gru 2012, 10:58

Nie wiem czy to odwaga czy raczej głupota... Korzenie myłem myjką ciśnieniową i tylko tyle z ich obróbki. Wygotowanie nie wchodzi w grę bo są za duże. Zapomniałem, że w zeszłą zimę leżały w garażu gdzie była ujemna temperatura. Możliwe, że wszystko wybiła? Bardziej teraz martwię się tym czy żadne przetrwalniki nie przeniosły się na szkło, filtrację, hydroponikę. Korzenie mogę wywalić.

Wydajność pompy jest dobra. Przetestowałem już ją od czasu zmontowania systemu. Sznurkowe 50 mikronów też spisują się nieźle, przy łączeniu akwarium i tła wsypało mi się dużo torfu, wszystko zostało ładnie wyłapane. Dodatkowo wczoraj w ramach testu zasypałem FBFa, "gotuje" się ładnie a przepływ nie spadł drastycznie. Pompa chodzi na II biegu.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: _TOM_ » 28 gru 2012, 15:12

Wątpię by garaż zimą załatwił cokolwiek w cystach pochowane, poza glonami i żywymi stworami raczej nic nie załatwił. Również wątpię by myjka ciśnieniowa coś pomogła. Za to mam inny pogląd, że być może przyniosłeś na tym korzeniu coś dobrego do swojego akwarium, na przykład szczepy korzystnych bakterii, może inne stwory, jak jakieś wieloszczety i robaki, jakie w dnie akwarium powinny żyć i przerabiać odchody i niezjedzone żarcie. Ja tego w dnie mam tyle naznoszone i zaszczepione, że jakiej karmy bym nie dał, ile by dyski nie nabrudziły, to po 2 dniach wszystko z dna zniknie, a wody jakiej bym nie wlał przy podmianie, zawsze szybko w max dobę PH się ustabilizuje do poziomu 5. Dlatego nie zawsze odkażanie piachu czy korzeni jest takie dobre. Wszystko zależy skąd pochodzą i co na sobie mają. Jak nie masz pewności, powinieneś odkazić, ale jak masz przekonanie, bajoro było czyste, niekoniecznie z rybami, to warto nawet trochę piachu z jego dna dodać do akwarium.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: roh » 30 gru 2012, 09:29

Czytaj s korzystaj z tego co pisze Tom, bo to mądry człowiek jest. 8) 8)

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 30 gru 2012, 16:04

Właśnie coś mi się przypomina, że chyba czytałem dyskusję na temat zaszczepiania dna różnymi pożytecznymi stworzonkami. W końcu też są istotnym składnikiem ekosystemu.
Tylko żeby z tymi dobrymi nie przytargać tych złych... No nic, korzonki porządnie wyparzę a akwarium i filtry przepłuczę wodą z solą lub chloraminą bo innej możliwości nie widzę.

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: Deszczowatwarz » 31 gru 2012, 01:29

No szacuneczek ostatnimi czasy też coś podobnego musiałem zbudować więc wiem co przeszedłeś :) Trzymam kciuki.
Rafał

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: arturo » 31 gru 2012, 10:10

Tylko czasem nie wyparzaj tych korzeni w akwarium.....różne rzeczy mogą się wydarzyć z silikonem, którym jest akwa sklejone... pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości