altum

Tematy ogólne

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

Marcin1027
senior
senior
Posty: 169
Rejestracja: 10 lut 2010, 12:05
Imie i Nazwisko: Marcin Naleśnik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świdnica
Lokalizacja: Świdnica

Re: altum

Post autor: Marcin1027 » 27 wrz 2015, 17:21

ZA dużo zachodu dla takiego amatora jak ja nie jestem jakimś tam profesjonalistą który się na pala na nie wiadomo jaką hodowlę altumów dało się daw razy i tyle może już więcej się nigdy nie uda a ja na pewno nie będę się jakoś starał mogę powiedzieć tyle tylko że mam też dzikie dyski i jakaś tam para greenów się dobrała i coś tam knuję za korzeniem i to też bez mojej ingerencji
Możesz TEO rozwinąć temat tych wad młodych mnie pare sztuk nie ma fleszów albo ma je poziome zamiast pionowe

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: altum

Post autor: teo » 27 wrz 2015, 18:30

E tam przewodność to żaden profesjonalizm, zwykły parametr :? . Mierzenie przewodności konduktometrem to żadna filozofia, zwykła prosta czynność choćby jak mierzenie temperatury. W sklepie można kupić dobry konduktometr z termometrem za ±150 - 200 zł takie dwa w jednym (działa to przez wiele, wiele lat). No może interpretacja przewodności bez znajomości biologii gatunku, biologii kwaśnych wód itp. może nie być taka oczywista ale od czego ma sie kolegów na forum :) . Wcześniej czy późnie zajmiesz się innymi gatunkami z kwaśnych wód i w końcu dopadnie Cie ta chemia wody, zresztą sam już piszesz o dyskach. 8)

Przy wychowie Altumów szczęśliwcy którzy tego dokonali zwracali uwagę na pojawiającą się deformacje płetw u narybku w 2 -3 tygodniu życia, związaną z niską (no właśnie) przewodnością wody w której znajduje się zbyt mało minerałów do budowy organizmu młodej rybki. Szczęśliwcy poradzili sobie z tym przez zwiększenie przewodności wody dodając minerały. Najprościej chodziło o zwiększenie twardości wody użytej do podmian w akwarium z narybkiem.

Nic nie napisałeś o temperaturze.

Marcin1027
senior
senior
Posty: 169
Rejestracja: 10 lut 2010, 12:05
Imie i Nazwisko: Marcin Naleśnik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świdnica
Lokalizacja: Świdnica

Re: altum

Post autor: Marcin1027 » 27 wrz 2015, 19:36

o temperaturze nic nie pisałem bo nawet nie mam żadnego termometra chyba za bardzo ufam grzałką z termostatem (takie zboczenie ) w sumie to w żadnym zbiorniku nie mam termometrów może dlatego że często palety mi go rozbijały jak się chciały trzeć ale na oko jest 26-27 na tyle zawsze ustawiam.
A jeżeli chodzi o podmiany tow sumie tak robiłem gdzieś po 3 tygodniu zacząłem przestawiać je na kramówkę i robię tak dalej

sopel1971

Re: altum

Post autor: sopel1971 » 28 wrz 2015, 18:10

Ciezko mi tu wszystko zrozumiec. Podsumowac calosc to na niczym nie mozna sie czegos zaczepic zeby zaczac przygode z altumami . Nic tu nie jest znane jakie parametry temperatura wymiary zbiornika swiatlo . Dla mnie kompletne nic. Prosze sie nie obrazac ale tu nic sesownego nie ma. Ja mam juz 1 roczne altumy u siebie 13 szt. Plywaja na 1100l. Wczoraj przywiozlem zbiornik o wymiarach
120x45x90 z bocznym sumpem. Chce oddzielic najwieksze altumy do tego zbiornika i zrobic im biotop. Sledze ten watek zeby czegos sie zaczepic ale narazie nie mam za co. Zadnych fotek nie wstawiasz.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

sopel1971

Re: altum

Post autor: sopel1971 » 28 wrz 2015, 18:13

uploadfromtaptalk1443460371915.jpg
uploadfromtaptalk1443460328710.jpg
uploadfromtaptalk1443460296993.jpg
uploadfromtaptalk1443460245037.jpg
Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Marcin1027
senior
senior
Posty: 169
Rejestracja: 10 lut 2010, 12:05
Imie i Nazwisko: Marcin Naleśnik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świdnica
Lokalizacja: Świdnica

Re: altum

Post autor: Marcin1027 » 28 wrz 2015, 22:46

o fotkach już pisałem jak się nie ma sprzętu to się nie robi i tyle do tego ciemnia w mojej piwnicy jest tak że jak coś mi na ziemie spadnie to prędzej to rozdepcze niż znajdę do tego w akwarium woda jest tak mocno herbaciana że ryb nie widać do tego ryby płochliwa jak nie wiem co to jak ja mam jakieś sensowne zdjęcia porobić jak ja sam ryb prawie nie widzę,młode już mają światło więc jutro coś postaram sie pstryknąć jak to teraz wygląda.
a tu zdjęcie z drugiego tarła larwy większości już pospadały ze stożka
Załączniki
DSCN0643.JPG
DSCN0643.JPG (156.01 KiB) Przejrzano 11815 razy

Marcin1027
senior
senior
Posty: 169
Rejestracja: 10 lut 2010, 12:05
Imie i Nazwisko: Marcin Naleśnik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świdnica
Lokalizacja: Świdnica

Re: altum

Post autor: Marcin1027 » 09 paź 2015, 15:06

starsze wyglądają teraz tak może i są trochę do tyłu ze wzrostem bo karmię je tylko 3 razy dziennie
Załączniki
DSCN0645.JPG
DSCN0645.JPG (142.83 KiB) Przejrzano 11760 razy

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: altum

Post autor: teo » 17 paź 2015, 16:08

Czym.

thaz
junior
junior
Posty: 61
Rejestracja: 27 lip 2013, 06:30
Imie i Nazwisko: Piotr Jedliński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Białystok
Kontaktowanie:

Re: altum

Post autor: thaz » 07 lis 2015, 20:01

Mam podobne wrazenie jak kolega sopel1971. Zero konkretow, brak parametrow, wszystko jakby robione na oko w parze z gramotną polszczyzną.
Dla mnie caly ten watek trzyma sie ma gumie do żucia.
Kolego Marcin1027, tracisz wiarygodnosc z kazdym postem.


im@tapatalk

Marcin1027
senior
senior
Posty: 169
Rejestracja: 10 lut 2010, 12:05
Imie i Nazwisko: Marcin Naleśnik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świdnica
Lokalizacja: Świdnica

Re: altum

Post autor: Marcin1027 » 09 lis 2015, 23:58

hehe dobre
nie muszę nic nikomu udowadniać bo po co nie mam czasu na codzienna fotorelacje i siedzenie z aparatem przed akwa ci co byli i widzieli i byli pod wrażeniem ale to już prawie historia trochę ryb już poszło w świat trochę zostało para miała 3 tarła i po sprawie teraz rok przerwy i się obaczy co będzie w przyszłym

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: altum

Post autor: roh » 10 lis 2015, 13:08

Pewnie, że nie musisz, ale dorosły jesteś i chyba wiesz, że rozmnożenie dzikiego altuma w akwarium to nie byle jakie wydarzenie dla świata akwarystyki. Z tego też powodu taka relacja jest trochę dziwaczna. :? Jeżeli chodzi o altumy Simona lub czeskie to inna bajka, ale też nie lada wyczynem jest otrzymanie i wyhodowanie potomstwa

Pionek88
junior
junior
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:54
Imie i Nazwisko: Artur Piątek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbkowice Śląskie

Re: altum

Post autor: Pionek88 » 10 lis 2015, 20:48

Czarny dobra robota jeszcze raz graty zostaw cos dla mnie bede za miesiąc masz stary rękę do ryb pozdro .

Marcin1027
senior
senior
Posty: 169
Rejestracja: 10 lut 2010, 12:05
Imie i Nazwisko: Marcin Naleśnik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świdnica
Lokalizacja: Świdnica

Re: altum

Post autor: Marcin1027 » 10 lis 2015, 23:55

spoko coś na pewno będę miał dla ciebie jeszcze trochę zostało mi tego :D
nie rozumiem jakich chcecie konkretów jak piszę że nic nie robiłem specjalnego to co mam wam napisać :D
A tak wyglądają teraz te co pleśniały na stożku jest coś koło 150szt
Załączniki
DSCN0671.JPG
DSCN0671.JPG (148.07 KiB) Przejrzano 11641 razy

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: altum

Post autor: teo » 11 lis 2015, 17:30

To wszystko co dla Ciebie jest normalne, rutynowe w opiece nad Altumami dla Nas jest nieznane i interesujące a „robienie nic specjalnego” jest podstawą Twojego sukcesu. Czyli stworzyłeś takie warunki Altumom z których sam do końca nie zdajesz sobie sprawy bo to rutyna. Po prostu masz szczęście oparte rutynie. Oczywiście bez Twojej systematycznej pracy szczęścia by nie było.

Czego oczekujemy:
1. Stosowania znaków interpunkcyjnych.
2. Zaczynania zdań od dużej litery.
3. Rzetelnych odpowiedzi. Jak pytam „czym karmisz” to odpowiedz ze szczegółami, dokładnie. Czym o której godzinie, ile, skład mieszanki od poniedziałku do niedzieli, jakie były z tym problemy itp.
4. Jak masz możliwość porównania Twoich obserwacji do powszechnie znanej hodowli Skalarów to zrób to np.: „zachowanie narybku Altumów jest takie same jak młodych Skalarów bo …” ; „ich zachowanie odbiegało od zachowania młodych Skalarów bo …”; „karmie tak jak młode Skalary czyli …”.

I na koniec. Nie zamieszczaj pochopnie zdjęć np. ze spleśniałą ikrą chyba, że opatrzysz to stosownym wyjaśnieniem. Zresztą sam popatrz na tekst i zdjęcie „stożka z ikrą”. Ono ma ilustrować Twoją hodowlę ? Z jednej strony otrzymujemy od Ciebie informacje o nieprzeciętnym sukcesie a z drugiej serwujesz nam spleśniały stożek jako ilustracja Twojej hodowli. Nie dziw się że internauci nie wiedza co o tym sadzić.

Marcin1027
senior
senior
Posty: 169
Rejestracja: 10 lut 2010, 12:05
Imie i Nazwisko: Marcin Naleśnik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świdnica
Lokalizacja: Świdnica

Re: altum

Post autor: Marcin1027 » 12 lis 2015, 10:37

jakiej pracy jakie warunki poczytaj od początku wątek to będziesz wiedzial :P
1.hehe
2.Będę miał na uwadze
3.to już też pisałem :lol: niczym specjalnym nie karmie wodzień, artemia, spirulina, d-50,
rozwielitka jak mam to robale żywe jak nie to mrożonki karmie wtedy jak jestem w domu bo pracuje na 3 zmiany i bywa że ryby nie jedzą 12 godzin
4.Nie mam porównania z skalarami bo takowe miałem ostatnio z 15 lat temu i wtedy to były skalary nie to co teraz pokarłowaciałe popaprańce które mając 4 cm już się trą
młode miesiąc na solowcu i wegorku po miesiącu jedzą co mam po ręką
I na koniec jak byś przyjrzał się dokładniej tej pleśni to byś zobaczył tam larwy na ziemi i właśnie na tej pleśni i z tego jest koło 150 młodych które pokazałem na wcześniejszej focie
a że foty są kiepskie to mało widać ale jak się nie ma sprzętu to jest co jest

Odpowiedz

Wróć do „ŻAGLOWCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości