Zdychające skalary Peru. Przoszę o porady

Tematy ogólne

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

joca666
senior
senior
Posty: 148
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:32
Imie i Nazwisko: Jacek Łukasiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zdychające skalary Peru. Przoszę o porady

Post autor: joca666 » 05 kwie 2014, 10:35

Witajcie
Kilka dni temu przeniosłem moje skalarki do akwa docelowego. Wiem, że trochę wcześnie ale wodę kilka dni ozonowałem, dolewałem po trochu do kwarantannowego i w końcu stwierdiłem że już czas. Rybki zaaklimatyzowały się właściwie od razu, tylko minął stres po przełoweniu zaczęły zachowywać się normalnie. Po dwóch dniach zaczęły się jakieś walki w akwa. Myślę sobie większy baniak, korzenie, kryjówki a tylko trzy ryby więc trzeba stado zwiększyć. Dziś wychodząc rano z roboty miałem w planach jecać do Aquapetu i zamawiać nowe. Przychodzę maluchy nakarmić a tu niespodzianka :)
ikra 1.jpg
ikra 1.jpg (93.22 KiB) Przejrzano 4213 razy
ikra2.jpg
ikra2.jpg (115.11 KiB) Przejrzano 4213 razy
sory za jakość pstryknąłem telefonem i szyb nie czyściłem żeby ryb nie stresować
Z tej ikry pewno nic nie będzie ale oko cieszy. Zastanawoa mnie tylko czemu tak młode ryby podeszły do tarła. Nie wiem też czy jeżeli jest para zwiększać obsadę, bo pewnie bedzie sporo agresji w baniaku.

Awatar użytkownika
Prezes2018
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2018, 11:01
Imie i Nazwisko: Grzegorz Pedziwiatr
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sieradz

Re: Zdychające skalary Peru. Przoszę o porady

Post autor: Prezes2018 » 18 wrz 2018, 21:21

Powiem tak.... Parametry wody.... Główna przyczyną........ Każda nowy nabytek stopniowo trzeba przyzwyczaić i podobne parametry wody ustawić :)kroplowka prosty sposób stopniowe mieszanie wody z akwariun o podobnych parametrach... Tak żeby ryba nie dostała szoku :) dużo może być przyczyn... Ale zazwyczaj to parametry wody.... Szoku dostają i mogą zdychac :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Zdychające skalary Peru. Przoszę o porady

Post autor: przynenta » 18 wrz 2018, 21:45

Dla mnie to ten kot jest problemem :-)

Odpowiedz

Wróć do „ŻAGLOWCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość