czym karmić młode altumy?

Tematy ogólne

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

jarek1976
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:19
Imie i Nazwisko: Jarosław Gołdyn
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

czym karmić młode altumy?

Post autor: jarek1976 » 22 sty 2013, 09:56

od ok tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem altumów Orinoko F 2 (mam taka nadzieję). Moje pytanie , czym najlepiej karmić aby młodzież dobrze i zdrowo rosła. Na razie karmie mrożonkami ochotki , wodzienia , artemi i suchymi- spirulina , D 50 .Bardzo proszę o kilka konkretnych porad co do dobrego menu dla nich . dzieki z góry

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: czym karmić młode altumy?

Post autor: _TOM_ » 22 sty 2013, 13:22

Zamiast mrożonek sugeruję liofilizowane pokarmy ochotki, tubifeksu, kryla, artemii. Rozważ też od czasu do czasu siekane krewetki, serca, ryby słonowodne.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: czym karmić młode altumy?

Post autor: niki 28 » 22 sty 2013, 14:02

_TOM_ pisze:Zamiast mrożonek sugeruję liofilizowane pokarmy ochotki, tubifeksu, kryla, artemii. Rozważ też od czasu do czasu siekane krewetki, serca, ryby słonowodne.
Tom ma rację :) .Stopniowo przyzwyczaj je też do pokarmów suchych.Im bardziej urozmaicone jedzenie ,tym lepiej :P

jarek1976
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:19
Imie i Nazwisko: Jarosław Gołdyn
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: czym karmić młode altumy?

Post autor: jarek1976 » 22 sty 2013, 21:19

ok dzięki Panowie , zamówię te pokarmy liofilizowane, a jeśli chodzi o serca to rozumiem że można przyrządzic jakiś dobry mix jak dla paletek?

jarek1976
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:19
Imie i Nazwisko: Jarosław Gołdyn
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: czym karmić młode altumy?

Post autor: jarek1976 » 23 sty 2013, 20:10

Tomek zamówiłem juz te liofilizowana ochotke , kryl i tubifex i kupiłem też dzis krewetki ( tylko pisało na opakowaniu że gotowane a powinny być surowe chyba) w każdym razie posiekałem zmiażdżyłem i łykały aż im sie uszy trzęsły :D to znaczy płetwy.serduszko indycze i szpinak też jest w zamrażalce :P pozdrawiam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: czym karmić młode altumy?

Post autor: _TOM_ » 23 sty 2013, 22:45

mixy są dobre dla narybku i małych ryb, najlepiej w sterylnych baniakach bo syfią wszystko, przy miksach podmiany wody częste potrzebne, a ja leń jestem, a moje ryby podmian wody nie lubią :)
dlatego ja odradzam mixy dla dorosłych dysków czy skalarów, szczególnie w ozdobnych szkłach.
lepsze siekane mięso, mrozisz a potem siekasz nożem, podajesz i wcinają, nie syfi wody jak mix, do tego podniosą do ostatniego kawałka z dna i toni, a mix zawsze zaśmieci wodę i upieprzy dno, mixa resztek drobnych już nikt nie podniesie z dna, filtry zaciągną mixa sporo, no chyba że masz ekipę sprzątającą co czyścić będzie ten syf po miksach, ale wolę 2 dyski więcej w baniaku niż ekipa sprzątająca :) kwestia gustu jak widzisz :)

co do krewetek to zdecydowanie lepsze te surowe - mrożone, niż te gotowane, ale można przyzwyczaić ryby i do tych już gotowanych, zaszkodzić im słona woda i ugotowana krewetka nie zaszkodzi.

jest takie fajne powiedzenie, najlepszy pokarm dla ryby to INNA RYBA :) skalary do tej zasady pasują jak ulał, podobnie jak dyski, stąd naucz je jeść siekanego morszczuka czy dorsza, warto w taki pokarm zainwestować też.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: czym karmić młode altumy?

Post autor: Bogdan » 29 sty 2013, 11:52

Może jakąś fotkę? :D

jarek1976
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 07 maja 2011, 13:19
Imie i Nazwisko: Jarosław Gołdyn
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: czym karmić młode altumy?

Post autor: jarek1976 » 30 sty 2013, 10:34

ok postaram się w najbliższych dniach pochwalić sie fotkami maluchów , a co do jedzonka to wcinaja jak głupie mrożona ochotkę artemię i wodzień , oraz miażdzę im krewetki. Co doliofiliowanych pokarmów to nie chcą sie tknąć tubifeksu i krylu , a wcinają ochotkę.Chętnie jedza natomiast płatkową spirulinę i D 50 .Pozdrawiam i postaram sie porzyczyć jakiś aparat to zrobię zdjęcia do Waszej oceny :P

Odpowiedz

Wróć do „ŻAGLOWCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości