II Mistrzostwa Żaglowców

Tematy ogólne

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: rady3 » 19 paź 2012, 20:26

gajowa pisze:Czyli do klasy "wzorzyste" pakujemy wszystko jak leci? No bo każdy skalar jakiś tam wzór ma :?
W takim układzie klasa "open" jest zbędna :? czy dobrze rozumie? Jeśli nie, to niech mnie sędziowie oświecą.
O przepraszam nie każdy. Np gold itp nie ma wzoru. :P :twisted:
Poza tym myślę, że to początek drogi w klasyfikacji żaglowców. Polecam książkę np Dobbrodrużstvi s amazonkymi andely Jana Burzanowsky'ego. Ummm jakie cacka tam są w tej książce. Mam zamiar je wszystkie mieć na hodowli. O ile zdrowie i czas jaki mi został oczywiście pozwolą. :mrgreen:

Ambra pisze:
rady3 pisze:Ups. Jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby szukać w regulaminie. :oops:
A niby gdzie tego rodzaju informacje trzeba zamieszczać jak nie w regulaminie?
Najlepiej zapoznawać się ze wszystkimi dokumentami.
Andrzeju nie bez powodu się tam zarumieniłem. Ale nie martw się i tak radzisz sobie z netem coraz lepiej. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: Diamond-Cukero » 19 paź 2012, 20:30

Ambra pisze:
gajowa pisze:Czyli do klasy "wzorzyste" pakujemy wszystko jak leci? No bo każdy skalar jakiś tam wzór ma :?
W takim układzie klasa "open" jest zbędna :? czy dobrze rozumie? Jeśli nie, to niech mnie sędziowie oświecą.
Zmiana w standaryzacji została wprowadzona po I Mistrzostwach, gdyż w sumie marmurkowych ryb było 8 z czego 3 nadawały się w zasadzie do oceny w tej grupie barwnej.
W grupie wzorzystej oceniane będą zarówno marmurki typowe, jak i inne ryby które mają plamisty wzór na ciele. Ważne by plamy lub wzór był czarny lub ciemno-szary - bez żadnych barwnych naleciałości.
Hodowlane żaglowce przypominające swych protoplastów z dzikiej grupy "C" oceniane są w grupie "D" jako pręgowane.

Takie rozwiązanie pozwala na bardziej symetryczne rozmieszczenie ryb w grupach.

Trzeba mieć świadomość, że standaryzacja grup barwnych będzie narazie stale ewoluować, tak jak to ma miejsce w przypadku dyskowców.
Przykładowo, na przyszłorocznych IV Mistrzostwach Dyskowców grupy barwne też ulegną pewnej modyfikacji - to już raczej pewne.
Wielka szkoda że ta dyskusja nie była prowadzona wcześniej żeby wszyscy wiedzieli co ktoś sobie wymyśli .
Powoli zaczyna się robić bałagan jak zawsze.
Myślałem ze w open będą takie ryby jak bikolory, red devil , leopard ,koi itp. a w klasie wzorzyste wszystkie które maja wzór plamiasty czarny ,szary ale także plamiasty zółty ,czerwony ,niebieski.
Lub wszystkie kolory razem ale plamiaste na całej lub większej powierzchni ciała Skalara;

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: rady3 » 19 paź 2012, 20:47

No nie wiem. Czy zabarwienie niebieskie u żaglowców to wzór? Chyba nie. Ja rozumiem, że czarny to też kolor, ale jednak różni się wzór od zabarwienia. I tak samo holendry i koi to moim zdaniem wzorzyste, a pomarańczowy kolor na głowie to tylko kolor, a nie wzór. We wzorzystych w przyszłości (jak się pojawi ich większa ilość) można wyszczególnić podgrupy np leopard, jaguar, dalmatyńczyk itd. Jednak na dzień dzisiejszy podział wydaję mi się oczywisty i ok. No ale.... nie jestem i nigdy nie byłem wszechwiedzący, więc mogę się mylić.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: _TOM_ » 19 paź 2012, 21:18

Generalna i międzynarodowa klasyfikacja to czasem jedno, choć i w tym jak wiemy poszczególne kraje, a nawet fachowcy mają spory i odmienne zdania, a grupy zrobione w danym kraju dla celów konkretnych mistrzostw to czasem odrobinę inne zagadnienie.
Czasem można się zgadzać, że jest bezdyskusyjna grupa X, ale jeśli na mistrzostwa są w tej grupie zgłoszone 2 ryby, to jaki sens to ma wtedy nazywać konkursem? Wtedy często by konkurs miał sens i ryby walczyły o podium w dużym gronie i konkurencji trzeba grupę scalić z inną, najbardziej zbliżoną Y. I dla celów czasem tylko 1 imprezy powstaje XY grupa. Miejcie to też na uwadze w tej dyskusji, że czasem nikt nie kwestionuje zasadności istnienia danej grupy, odmiany, ale bywa, że organizator jest zmuszony coś zmienić w tej kwestii dla celów konkursowych i prawdziwej rywalizacji.

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: Diamond-Cukero » 19 paź 2012, 21:22

rady3 pisze:No nie wiem. Czy zabarwienie niebieskie u żaglowców to wzór? Chyba nie. Ja rozumiem, że czarny to też kolor, ale jednak różni się wzór od zabarwienia. I tak samo holendry i koi to moim zdaniem wzorzyste, a pomarańczowy kolor na głowie to tylko kolor, a nie wzór. We wzorzystych w przyszłości (jak się pojawi ich większa ilość) można wyszczególnić podgrupy np leopard, jaguar, dalmatyńczyk itd. Jednak na dzień dzisiejszy podział wydaję mi się oczywisty i ok. No ale.... nie jestem i nigdy nie byłem wszechwiedzący, więc mogę się mylić.
Nie chodzi o zabarwienie niebieskie a o plamy niebieskie ,czarne ,szare ,czerwone.

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: Diamond-Cukero » 19 paź 2012, 21:39

_TOM_ pisze:Generalna i międzynarodowa klasyfikacja to czasem jedno, choć i w tym jak wiemy poszczególne kraje, a nawet fachowcy mają spory i odmienne zdania, a grupy zrobione w danym kraju dla celów konkretnych mistrzostw to czasem odrobinę inne zagadnienie.
Czasem można się zgadzać, że jest bezdyskusyjna grupa X, ale jeśli na mistrzostwa są w tej grupie zgłoszone 2 ryby, to jaki sens to ma wtedy nazywać konkursem? Wtedy często by konkurs miał sens i ryby walczyły o podium w dużym gronie i konkurencji trzeba grupę scalić z inną, najbardziej zbliżoną Y. I dla celów czasem tylko 1 imprezy powstaje XY grupa. Miejcie to też na uwadze w tej dyskusji, że czasem nikt nie kwestionuje zasadności istnienia danej grupy, odmiany, ale bywa, że organizator jest zmuszony coś zmienić w tej kwestii dla celów konkursowych i prawdziwej rywalizacji.
Jeśli w grupie wzorzyste maja być czarne i szare plamiaste oceniane a wszystkie czarne ,szare z dodatkiem plam czerwonych, niebieskich czy żółtych maja być zdyskwalifikowane lub nie oceniane to po co je przywozić na konkurs ?

Można scalać grupy ale powinno się informować
Panie Tom wydaje mi się ze ta wypowiedz nie jest na temat , dyskutujemy o rybach w danej grupie.
Aaaaaaaaaaaa rybcie co chcecie rządzicie .

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: Bogdan » 19 paź 2012, 22:11

Andrzeju bądź łaskaw zauważyć ze to jest dyskusja gdzie nikt nie rządzi a tylko wyraża własne zdanie.

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: Diamond-Cukero » 20 paź 2012, 02:44

Bogdan pisze:Andrzeju bądź łaskaw zauważyć ze to jest dyskusja gdzie nikt nie rządzi a tylko wyraża własne zdanie.
Nie właściwie to odebrałeś :D
Te słowa nie są skierowane do dyskutantów bo oni nie tworzą grup klas, tylko wyrażają własne zdanie .

Są raczej skierowane do tworzących klasy , dlatego napisałem rządźcie (z myślą o ludziach decyzyjnych).

Skąd zgłaszający z poza klubu ( z Polski) ma wiedzieć co twórca ma na myśli ?
Basa gajowa ma rację, wielu nazwa klasy wzorzyste wprowadzi w błąd.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: roh » 20 paź 2012, 05:45

Czegościk nie pojmuję, ale ja chłop prosty i stary jestem- proszę mi przedstawić w, którym miejscu w standardach, na liście zgłoszeniowej lub gdziekolwiek indziej jest napisana klasa "wzorzyste"----Kurna ten internet na wieś zawsze później dociera, Ja nie widzę takiej klasy. Czyżbym musiał powycinać denka od wecków?????

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: rady3 » 20 paź 2012, 09:21

Ambra pisze:
rady3 pisze:Ups. Jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby szukać w regulaminie. :oops:
A niby gdzie tego rodzaju informacje trzeba zamieszczać jak nie w regulaminie?
Najlepiej zapoznawać się ze wszystkimi dokumentami.

Zgodnie z informacją od Diamonta w standardach zamieszczonych na stronie Mistrzostw pojawił sie błąd.
Nie wiem jaki cudem - chyba że ktoś skopiował informację z I Mistrzostw - grupa "F" określona została po staremu jako "marmurkowe".
Powinno być "WZORZYSTE" !!!!!
Co najdziwniejsze, docierają do mnie karty zgłoszeń na których w jednym przypadku grupa "F" opisana jest jako wzorzyste a na innych "marmurkowe".
To jakaś paranoja :roll: Błędów jednak nie robi ten, co nic nie robi.
Proszę tę uwagę wziąć pod uwagę.
Wzorzyste to pojęcie szersze od marmurkowych i taka obecnie standaryzacja obowiązuje.

Lista miejsc hotelowych została zamknięta i nikomu więcej nie będziemy już dokonywać rezerwcji.

Andrzeju na stronie Mistrzostw jest błąd. Po lewej stronie jest karta zgłoszeniowa i kiedy ją ściągniesz to zobaczysz, że są tam marmurkowe a nie wzorzyste.

Ale burdel. Do wystawienia ryb pozostało 5 dni i ludzie są wprowadzeni w błąd. No nie zazdroszczę wyboru co z tym plackiem zrobić.
Sprawa wygląda tak, że ci którzy mieli kartę z marmurkowymi, automatycznie wszystkie inne wzorzyste zgłosili na pewno do klasy otwartej. Myślę, że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest pozwolenie na zmianę grupy w dniu wystawienia.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: gajowa » 20 paź 2012, 14:15

No i nie ma takiej informacji, ze w klasie "Wzorzyste" moga być ryby z plamami koloru szarego i czarnego tylko, Cholera, wstawiłam ryby do złej klasy :evil:
W zakładce "Standardy" tego nie ma.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: roh » 20 paź 2012, 17:08

N to powiedzcie mi w jakiej grupie ja mam wpasować skalara wysokiego z RIO Negro. Tam przecież nie ma Altumów ??????
To jest Pterophyllum Scalare według mojej wiedzy????

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: rady3 » 20 paź 2012, 17:20

Hihi dobre. Ciekawe dlaczego to wszystko tak późno wychodzi?

Awatar użytkownika
gajowy
członek PKMD
Posty: 268
Rejestracja: 29 kwie 2007, 23:07
Imie i Nazwisko: Krzysztof Gajoszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: gajowy » 20 paź 2012, 21:52

roh pisze:N to powiedzcie mi w jakiej grupie ja mam wpasować skalara wysokiego z RIO Negro. Tam przecież nie ma Altumów ??????
To jest Pterophyllum Scalare według mojej wiedzy????
to najmniejszy problem jeżeli taki masz :!:
Grupa "C" bezapelacyjnie :!:

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: II Mistrzostwa Żaglowców

Post autor: roh » 21 paź 2012, 06:59

gajowy pisze:
roh pisze:N to powiedzcie mi w jakiej grupie ja mam wpasować skalara wysokiego z RIO Negro. Tam przecież nie ma Altumów ??????
To jest Pterophyllum Scalare według mojej wiedzy????
to najmniejszy problem jeżeli taki masz :!:
Grupa "C" bezapelacyjnie :!:
Wrzucę tu i tu-sprawa prosta. Krzychu z grupy C te skalary zostaną zdyskwalifikowane przez sędziów na 99%. Wszystkie cechy zewnętrzne wskazują na altuma hahahahhaha

Odpowiedz

Wróć do „ŻAGLOWCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości