Galeria Peter'a

Tematy ogólne

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Galeria Peter'a

Post autor: roh » 29 lip 2012, 20:56

Tutaj możecie zobaczyć co w Skalarach słychać na świecie. To wszystko co tam jest możemy mieć w Polsce.

http://www.villascityofangelfish.org/gallery/

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: Galeria Peter'a

Post autor: teo » 01 sie 2012, 18:13

Oj tam, importerze, czarowanie już było - w innym wątku :D

Jak byś napisał tak: ”importowałem Pinoje od Kena Kennedy– wybierajcie”, „importowałem Koi z linii Hlasnick&Rybicki – wybierajcie”, „importowałem Albinosy z linii Ramirez – wybierajcie” to by była dla nas amatorów frajda a Ty byś miał hiciora kasowego :!:

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Galeria Peter'a

Post autor: roh » 01 sie 2012, 20:05

teo pisze:Oj tam, importerze, czarowanie już było - w innym wątku :D
O jakich czarach piszesz Tadeusz-coś nie kumam-możem blondynka :D :wink:

Jak byś napisał tak: ”importowałem Pinoje od Kena Kennedy– wybierajcie”, „importowałem Koi z linii Hlasnick&Rybicki – wybierajcie”, „importowałem Albinosy z linii Ramirez – wybierajcie” to by była dla nas amatorów frajda a Ty byś miał hiciora kasowego :!:
Walisz jak z rękawa nazwami, które po raz pierwszy czytam. Napisz co cię interesuje w temacie to zorientuję się co i za ile, a nie chwalisz się tu wiedzą z nazewnictwa. To se można znaleźć w necie :lol: :lol: :lol: :lol:,a hiciory kasowe pływają u mnie w baniakach-niestety koluniu do garnka ich nie włożę :mrgreen: :mrgreen:

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: Galeria Peter'a

Post autor: teo » 02 sie 2012, 14:57

Nota bene nazwy skalarków, które podałem są w Twoim linku :wink: No ale nie podszczypujmy się wszak kolczaste są ważniejsze. :D

Na stronie oferują skalary „niebieskie filipińskie” z genem Pb. Powstało wiele form barwnych z tym genem. Mają one w nazwie słowo Pinoj i o takie skalarki głównie mi chodzi. W handlu krąży wiele kundli ochrzczonych Pinoj, na które można się naciąć. Dlatego podstawowa wiedza o Pinojach jest niezbędna dla przyszłych klientów jak i importerów.

W skalarkach zrobił się wielki ruch za sprawą właśnie tego genu. Jak chcesz dowiedzieć się nieco więcej o Pinojach to popatrz na linki na końcu tego wątku http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=6709

No i czekam z niecierpliwością co sprowadzisz. :)

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Galeria Peter'a

Post autor: roh » 02 sie 2012, 20:24

Niestety na ten sezon nic z kręgu twojego zainteresowania. ten sezon to tylko dzikie altumy i może Manacapuru zobaczymy też co siedzi w mniejszych odmianach ale tez odłów.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Galeria Peter'a

Post autor: gajowa » 02 sie 2012, 20:56

Tadku, pisałam kiedyś do Kena Kennedy'ego o ceny jego pinoy'i i nie wiem, ilu chętnych w naszym kraju było by na te ryby. Cena jest na takim samym lub nieco większym poziomie od dysków. Tu w Polsce ludzie NIE DOCENIAJĄ wysilków hodowcy i uwazają kazdego skalara za zwykłą rybę. Powoli mnożenie skalarów w Polsce zupełnie zniknie!!!

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Galeria Peter'a

Post autor: rady3 » 03 sie 2012, 09:24

gajowa pisze:Tadku, pisałam kiedyś do Kena Kennedy'ego o ceny jego pinoy'i i nie wiem, ilu chętnych w naszym kraju było by na te ryby. Cena jest na takim samym lub nieco większym poziomie od dysków. Tu w Polsce ludzie NIE DOCENIAJĄ wysilków hodowcy i uwazają kazdego skalara za zwykłą rybę. Powoli mnożenie skalarów w Polsce zupełnie zniknie!!!
Wątpię. Przynajmniej dopóki żyję. :mrgreen:

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Galeria Peter'a

Post autor: roh » 04 sie 2012, 15:01

Teo. pytasz i masz. Młodziutkie pinoye z linii Kena K możesz mieć za 85 zł sztuka. Myślę, że cena nie jest wcale taka szokująca -dla koneserów. Ja nie jestem zainteresowany ich zakupem do swoich baniaków. Mogę jedynie zorganizować przesyłkę od Petera. przy tej cenie minimalna ilość zamawianych ryb to 250 :shock: :shock: :shock: :shock: Przy ilości powyżej 500 możemy uzyskać poniżej 75 zł za sztukę. :D
Zorganizuj zainteresowanych, zbierz kasę ja podam Ci numer rachunku w USA gdzie ją trzeba wysłać i rybki lecą jak kaczki :lol: :lol: . Chcesz to masz. :lol: :lol:
I jeszcze jedno. W zamówieniu musi być kilka odmian pinoya.(mix) Całkowite ryzyko związane z wysyłką ryb po stronie kupującego. Ja umywam od tego rączki. Takie warunki. :(
To nie jest ogłoszenie komercyjne. Proponuję zwykłą przysługę.

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: Galeria Peter'a

Post autor: teo » 04 sie 2012, 18:29

Roh.
Ty mi proponujesz, że jak chcę mieć rybki to mam sobie je sam sprowadzić :roll: Aleś ludzki Pan :? - Twoja jak piszesz „zwykła przysługa” ma za dużo wilczych dołów żeby ktoś się na nią skusił :|

Pewnie nie ja jeden, czekam na możliwość zakupu Pinojów, sprowadzonych do Polski. Rolą akwarysty jest grymasić i płacić a importer ma to umożliwić. Jak się dało z paletkami to i ze skalarami tak samo może być :wink: . Największą przeszkodą jest powszechna świadomość, że skalar to bzdet, który nie jest wart specjalnego importu :cry:

Barbaro.
Zgadzam się - nie doceniają. Myślę, że wynika to z powszechnej ich dostępności w sklepach, niskiej ceny i nikłej świadomości akwarystów o mnogości odmian i form barwnych Pterophyllum scalare. A racjonalna hodowla i genetyka to już czarna dziura.
Zauważ, że jeśli w Polsce za ” Manacapuru” czy „Altuma” akwaryści potrafią wydać sporo kasy to i za pięknego Pinoja sypnęliby forsą. Cena Pinojów będzie się długo utrzymywała na wysokim poziomie ze względu na ich plastyczność i meandry związane z ich hodowlą. I tu mają pole do popisu rodzimi profesjonalni hodowcy i zaawansowani amatorzy.
Dziwię się importerom, że podejmują ryzyko i sprowadzają Żaglowce z odłowu, pomimo trudności z ich transportem, aklimatyzacją i utrzymaniem w hurtowni a przecież łatwiej by im było z formami hodowlanymi skalarów np. Pinojem czy Koi.
Ale cała rzecz w tym, by na początku nie sprowadzać gniotu w postaci mixsu pinoja tylko porządne wyselekcjonowane ryby.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Galeria Peter'a

Post autor: gajowa » 04 sie 2012, 18:50

roh pisze:Teo. pytasz i masz. Młodziutkie pinoye z linii Kena K możesz mieć za 85 zł sztuka. Myślę, że cena nie jest wcale taka szokująca -dla koneserów. Ja nie jestem zainteresowany ich zakupem do swoich baniaków. Mogę jedynie zorganizować przesyłkę od Petera. przy tej cenie minimalna ilość zamawianych ryb to 250 :shock: :shock: :shock: :shock: Przy ilości powyżej 500 możemy uzyskać poniżej 75 zł za sztukę. :D
Zorganizuj zainteresowanych, zbierz kasę ja podam Ci numer rachunku w USA gdzie ją trzeba wysłać i rybki lecą jak kaczki :lol: :lol: . Chcesz to masz. :lol: :lol:
I jeszcze jedno. W zamówieniu musi być kilka odmian pinoya.(mix) Całkowite ryzyko związane z wysyłką ryb po stronie kupującego. Ja umywam od tego rączki. Takie warunki. :(
To nie jest ogłoszenie komercyjne. Proponuję zwykłą przysługę.
Roman, a po kiego licha sprowadzac pinoy'e z drugiej ręki, jak mozna prosto od Kenny'ego?
rady3 pisze:
gajowa pisze:Tadku, pisałam kiedyś do Kena Kennedy'ego o ceny jego pinoy'i i nie wiem, ilu chętnych w naszym kraju było by na te ryby. Cena jest na takim samym lub nieco większym poziomie od dysków. Tu w Polsce ludzie NIE DOCENIAJĄ wysilków hodowcy i uwazają kazdego skalara za zwykłą rybę. Powoli mnożenie skalarów w Polsce zupełnie zniknie!!!
Wątpię. Przynajmniej dopóki żyję. :mrgreen:
Robert, Ty masz sklep i mnozysz skalarki dla siebie. Ale ile płacisz hodowcy za np koi czerwonolice, takie 4 cm (ciałko)?
teo pisze: Pewnie nie ja jeden, czekam na możliwość zakupu Pinojów, sprowadzonych do Polski. Rolą akwarysty jest grymasić i płacić a importer ma to umożliwić. Jak się dało z paletkami to i ze skalarami tak samo może być :wink: . Największą przeszkodą jest powszechna świadomość, że skalar to bzdet, który nie jest wart specjalnego importu :cry:

Barbaro.
Zgadzam się - nie doceniają. Myślę, że wynika to z powszechnej ich dostępności w sklepach, niskiej ceny i nikłej świadomości akwarystów o mnogości odmian i form barwnych Pterophyllum scalare. A racjonalna hodowla i genetyka to już czarna dziura.
Zauważ, że jeśli w Polsce za ” Manacapuru” czy „Altuma” akwaryści potrafią wydać sporo kasy to i za pięknego Pinoja sypnęliby forsą. Cena Pinojów będzie się długo utrzymywała na wysokim poziomie ze względu na ich plastyczność i meandry związane z ich hodowlą. I tu mają pole do popisu rodzimi profesjonalni hodowcy i zaawansowani amatorzy.
Dziwię się importerom, że podejmują ryzyko i sprowadzają Żaglowce z odłowu, pomimo trudności z ich transportem, aklimatyzacją i utrzymaniem w hurtowni a przecież łatwiej by im było z formami hodowlanymi skalarów np. Pinojem czy Koi.
Ale cała rzecz w tym, by na początku nie sprowadzać gniotu w postaci mixsu pinoja tylko porządne wyselekcjonowane ryby.
Tadku, masz racje. Nasi akwaryści i hurtownicy nie mają wiedzy o tym, np; że skalar koi jest wart więcej jak ma mniej czarnego koloru na ciele, ze odmiany niebieskie trudniej wychowac itp.
Słyszałam, że hodowla w Częstochowie sie zamknęła, bo hodowca nie chce dokładac do niej. ceny za wodę, prąd i pokarmy wzrosły, a czy ceny skalarka w hurcie też ? :?

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Galeria Peter'a

Post autor: roh » 05 sie 2012, 06:58

teo pisze:Roh.
Ty mi proponujesz, że jak chcę mieć rybki to mam sobie je sam sprowadzić :roll: Aleś ludzki Pan :? - Twoja jak piszesz „zwykła przysługa” ma za dużo wilczych dołów żeby ktoś się na nią skusił :|
Tadeusz. Chyba cie nie pojmuję. To ciebie interesuje pinoy w twoim baniaku. Ja go nie chcę(jak na ten czas) Ja ci go sprowadzę ale ty płacisz za niego z góry i ponosisz koszty transportu-masz za to cenę jakiej chyba na rynku nie spotkasz-zdaje mi sie to proste i logiczne

Pewnie nie ja jeden, czekam na możliwość zakupu Pinojów, sprowadzonych do Polski
.Bla, bla, bla, bla- gdzie ten niejeden jest- w temacie odzywa sie Basia i Robert-bez zainteresowania
Roman, a po kiego licha sprowadzac pinoy'e z drugiej ręki, jak mozna prosto od Kenny'ego?

Basiu nie wiem czy to druga czy siódma ręka, ale wiem, że Peter jest potentatem w skalarach w USA i rozmawiam z nim a nie z Kenny'm
A tutaj kilka fotek Pinoya od Petera.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: Galeria Peter'a

Post autor: teo » 05 sie 2012, 18:24

Roman, ot w czym rzecz - nie czujesz bazy :lol:

Najpierw ogólnie:
Ja siedzę na innej półce nie tej miękkiej komercyjnej ale twardej amatorskiej :cry: . Czego oczekuję napisałem wcześniej. Ja chcę wybrać ryby tu w Polsce, taki se jestem patriota :lol: :lol:

A teraz meritum:
Zdjęcia, które pokazałeś to reklamówka a rzeczywista ryba, która przyjdzie to mix a więc skalar pinejopodobny :? . Kolory Pinoja pogłębiają się wraz z wiekiem czyli podrostek, nieco inaczej wygląda niż te ryby ze zdjęć. Ryby trzeba sprowadzić bezpośrednio od K. Kenedy i Rybickiego bo oni dają gwarancję jakości ryb :!: .
Jak się przeczyta uważnie oferty hurtowni w USA (również tą, którą podałeś), to wynika z nich, że nie są to oryginalne ryby z linii hodowlanej Kenedy tylko mieszanka, mniej lub bardziej udana z innymi formami barwnymi. Na taki mix będziemy mogli sobie pozwolić u nas w Polsce jeśli zaczniemy hodowlę od Pinojów z najwższej półki. I takie ryby są teraz potrzebne.

I na koniec:
Na tą chwilę jestem przekonany, że 50 takich skalarków sprzedasz. Ale muszą to być Pinoje z linii Kena Kennedy i Koi z linii Hlasnick i Rybicki. Przypuszczam że Kenedy czy Hlasnick więcej ryb z najwyższej półki nie zaoferuje w jednorazowej dostawie. Szczególnie Koi z linii hodowlanej Dave Hlasnika mają prawie całe ciało pomarańczowo-czerwone więc powinny szybko znaleźć nabywców.
Taka oferta handlowa może być skierowana do niszy akwarystycznej zakochanej w skalarkach.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Galeria Peter'a

Post autor: roh » 05 sie 2012, 19:34

To mnie trochę inaczej formatuje w temacie, ale pinoji nie sprowadzę. Za cieniutki jestem. Ja musze poznać rybę żeby sie nią zająć :D :wink: 8)

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Galeria Peter'a

Post autor: rady3 » 06 sie 2012, 11:52

rady3 pisze:
gajowa pisze:Tadku, pisałam kiedyś do Kena Kennedy'ego o ceny jego pinoy'i i nie wiem, ilu chętnych w naszym kraju było by na te ryby. Cena jest na takim samym lub nieco większym poziomie od dysków. Tu w Polsce ludzie NIE DOCENIAJĄ wysilków hodowcy i uwazają kazdego skalara za zwykłą rybę. Powoli mnożenie skalarów w Polsce zupełnie zniknie!!!
Wątpię. Przynajmniej dopóki żyję. :mrgreen:
Robert, Ty masz sklep i mnozysz skalarki dla siebie. Ale ile płacisz hodowcy za np koi czerwonolice, takie 4 cm (ciałko)?

Nie no nie tylko dla siebie. Robię ryby przede wszystkim dla hurtowni. Jak na razie nie bardzo mam się czym pochwalić bo po przeprowadzce zaczynam od nowa, za to na większą skalę. Podstawą mojej hodowli jest skalar i ancistrus, ale poza tym będzie wiele innych gatunków. Mam zamiar mieć kilka, a może kilkanaście odmian skalara. No zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odpowiedz

Wróć do „ŻAGLOWCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości