Ile nas tu jest ?

Tematy ogólne

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Ile nas tu jest ?

Post autor: jzajonz » 03 lut 2010, 09:15

Ambra pisze:
Post Toma nawiązuje do sytuacji jaka wytworzyła się w trakcie imprezy.
Jak widać, nie jesteś w temacie.
Andrzeju, jestem w temacie i mimo że wiedziałem o co Tomowi chodzi to jednak uważam że WĄTEK POWINIEN MIEĆ SPÓJNOŚĆ. Post Toma nie trzyma się tematu i nie sposób osobom trzecim załapać do czego nawiązuje Tom ponieważ wybiegł daleko poza wątek. Zauważ że jest to w temacie ogólnodostępnym i że czytają to również osoby które nie były w Poznaniu.
Oczywiście ja też neguje takie zachowania jak w Poznaniu ale nie warto się nad tym rozpisywać.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Ile nas tu jest ?

Post autor: TURYSTA » 03 lut 2010, 09:30

Dziwie się jednemu skoro zamierzali tak znacząco i pokazowo wyjść to po co pokazowo przyszli ?

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Ile nas tu jest ?

Post autor: niki 28 » 03 lut 2010, 10:03

Cóż,Panie i Panowie.Jak zawsze po każdej imprezie zrówno czczej,jak i obiektywnej,tudzież chwalebnej mowy będzie zawsze dużo.Jedni chwalą ,drudzy krytykują,i tak już będzie ,i tego nie zmienimy.Nie jestem zwolennikiem wszelkiego rodzaju kłótni czy przepychanek,kto co i dlaczego bo do niczego dobrego to nie doprowadzi.Jednak dla mnie przykre jest to ,że ktoś podchodzi do akwariów konkursowych ,i mówi że poziom mistrzostw nie jest zbyt wysoki.Miał pełne prawo wystawić swoje zaglowce .Zobaczylibyśmy ,obiektywnie zgodnie z przepisami ocenilibyśmy je,i wtedy być może np Twój skalar Przemku byłby najlepszy.Mam nadzieje że na drugich mistrzostwach wystawisz swoją rybcię,z resztą myślę że nie tylko Ty jako niezrzeszony.A uwagi naszego kolegi Kazika sa conajmniej nie na miejscu,bo miejsca nawet tydzień przed imprezą były,
i każdy kto chciał jeszcze rybe mógł zgłośić.Serdecznie gratuluję żonie kocana Mari za zdobycie pierwszego miejsca w jednej z grup barwnych.Tym samym stwierdzenie Kazika,że nagrody zostały podzielone pomiedzy członków naszego klubu są poprostu złośliwe.Cóż ,dla mnie ta wystawa była bardzo owocna .Wiele się nauczyłem dobrego,a byle jaką paplaninę kwituję krótko "Psy szczekają a karawana jedzie dalej"

niki 28

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Ile nas tu jest ?

Post autor: _TOM_ » 03 lut 2010, 12:09

Januszu, ja mam taki charatkter, że lubie sobie pogadać, zazwyczaj pożartować i wszystko obracam w żart właściwie, czasem pomarudzić i ponarzekać też lubię, milczeć też potrafię, ale nie uważam, by w tej sytuacji i w tych okolicznościach też należało milczeć ... nie skomentować tego stanowczo co jest pisane poniżej mojej wypowiedzi.
Brak kultury jednego z wystawców i uzytkowników jednego forum, oszczerstwa i ewidentne kłamstwa przez nich i inne osoby wygłaszane w tym naszych członków skomentowałem tutaj, bo już w postach wcześniejszych było to przytoczone właśnie tutaj.
Mnie dotykają i szkalują takie opinie i zachowania. Czemu mam milczeć wtedy ?
Wcale nie jest mój post odniesieniem tylko do tego co widziałem i usłyszałem w Poznaniu, odnosi się bezpośrednio do 3 postów poniżej mojego, do postu Basi, Mariusza i Rafała, razem z tym co widziałem i usłyszałem na imprezie i tymi 3 postami chyba wiadomo co komentuję i nic oderwane nie jest, wystarczy uważnie przeczytać.
Gdy słyszę na forum oszczerstwa to na forum je komentuję, taki jestem.

Awatar użytkownika
wojdap
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2007, 14:40
Imie i Nazwisko: Przemysław Wojda
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile nas tu jest ?

Post autor: wojdap » 04 lut 2010, 07:41

gajowa, tak, miałem kiedyś konto na finaramie ale nie zaglądałem tam już dawno.

Jeżeli chodzi o osoby, które nie wystawiły swoich ryb i teraz żałują.
Niezdecydowani - tak, to właściwe słowo.
W moim przypadku była to pierwsze mistrzostwa, którymi się zainteresowałem.
Nie miałem pojęcia, jak taka impreza wygląda.
Nie byłem pewien, jakie warunki będą zapewnione rybom (a wspominałem już niejednokrotnie, że moje to straszne dzikusy).
Jako osoba postronna (niezrzeszona) zakładałem, że zjadą się same egzemplarze 'medalowe' (w tym same 35 centymetrowe P.Altum).
Byłem, zobaczyłem i teraz już wiem jak to wygląda.
Myślę że taki był i będzie koszt wystartowania nowej imprezy od podstaw.
Ja nie mam do nikogo o nic zastrzeżeń, rozumiem irytację organizatorów.
Wydaje mi się, że kolejna edycja zmobilizuje szersze grono i tyle w tym temacie.

Pod dyskusję: zdaję sobie sprawę, że sędziowie oceniali profesjonalnie na podstawie cech właściwych gatunkom.
Mimo to, czy nie wydaje Was się że P.Altum, który zajął drugie miejsce był po prostu ładniejszy od pierwszego?
To moje subiektywne wrażenie, jednak podzielało je sporo odwiedzających wystawę (spędziłem sporo czasu przy tej rybie).

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Ile nas tu jest ?

Post autor: niki 28 » 04 lut 2010, 08:20

_TOM_ pisze:Pod dyskusję: zdaję sobie sprawę, że sędziowie oceniali profesjonalnie na podstawie cech właściwych gatunkom.
Mimo to, czy nie wydaje Was się że P.Altum, który zajął drugie miejsce był po prostu ładniejszy od pierwszego?
To moje subiektywne wrażenie, jednak podzielało je sporo odwiedzających wystawę (spędziłem sporo czasu przy tej rybie
Jak wiesz Przemku czy też nie ,na karcie sędziowskiej znajduje się 10 elementów oceny.Ryby ocenia 6 +1 sędziów tym jednym jest przewodniczący Komisji Sędziowskiej który który ocenia ryby które są własnością poszczególnych sędziów.
Mówisz ,ze altum z drugiego miejsca podobał Ci się bardziej.Owszem miałeś do swojej oceny prawo,nie mniej biorąc pod uwagę pewne standardy jednak większość sędziów typowała inaczej.Wzór na ciele tego pierwszego był bardziej zaznaczony .Proporcje płetw grzbietowej i odbytowej również przemawiały za tym pierwszym.Pamiętaj wyglad ogólny w którym określamy indywidualnie ,to tylko jeden z elementów oceny.Zostaje jeszcze dziewięć które mogą być wysoko lub nisko ocenione w zależności co ryba ma prawidłowego ,a czego nie.Tak więc skoro ryba podoba Ci się to dobrze.Mnie sie też podoba.Jednak pierwsza moim zdaniem i większośći sędziów w pełni zasłużyła sobie na Mstrza Polski.

niki 28

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Ile nas tu jest ?

Post autor: _TOM_ » 04 lut 2010, 09:45

Nie zapominajcie o tym, że jedne ryby jechały w dobrych warunkach godzinę, inne w gorszych warunkach kilka godzin, czasem kilkanaście godzin spędziły w boksie w 2 litrach zimnawej wody, to rzutuje potem na wygląd ryby, przez co jedne po wpuszczeniu i na drugi dzień prezentowały się czasem trochę gorzej niż w potem 3ciego dnia czy 4tego dnia wystawy, gdy 'odżyły' i oglądali je zwiedzający.
Werdykt sędziów nie podlega dyskusji, to profesjonalisci najlepsi jakich mamy w kraju.
Według mnie i według moich odczuc nieprofesjonalisty osobiście po wpuszczeniu ryb wybrałem najładniejsze w zbierniku 3 i 4, więc moje subiektywne odczucia w połowie pokryły sie z werdyktem śedziów, w połowie spudłowałem.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Ile nas tu jest ?

Post autor: Ambra » 04 lut 2010, 12:21

wojdap pisze: ............ Pod dyskusję: zdaję sobie sprawę, że sędziowie oceniali profesjonalnie na podstawie cech właściwych gatunkom.
Mimo to, czy nie wydaje Was się że P.Altum, który zajął drugie miejsce był po prostu ładniejszy od pierwszego?
To moje subiektywne wrażenie, jednak podzielało je sporo odwiedzających wystawę (spędziłem sporo czasu przy tej rybie).
W zasadzie inni odpowiedzieli Ci dogłębnie na Twoje wątpliwości.
Będąc Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej dodam jedynie, że podobnie jak Ty jesteś subiektywny w swej ocenie, tak i sędziowie nie są wolni od tego elementu. Ich jednak wiążą pewne ustalenia, które składają się na standard danego gatunku.
W trakcie konkursowego oceniania ryb z rodzaju Pterophyllum ocenie podlega dziesięć następujących elementów:
- wielkość,
- proporcje i harmonia ciała,
- wygląd płetwy grzbietowej i odbytowej,
- wygląd płetwy ogonowej,
- wygląd płetw piersiowych i brzusznych,
- wygląd pokryw skrzelowych,
- wygląd oczu,
- wzór na ciele,
- kolorystyka,
- wygląd ogólny.

Sędziowie przechodzą długotrwałe szkolenie, kończące się egzaminem. W trakcie szkolenia zapoznają się bardzo szczegółowo na co trzeba zwrócić uwagę oceniając każdy z wymienionych elementów.
Zasada odrzucania najwyższej i najniższej oceny gwarantuje na dodatek z jednej strony bezstronność oceny, a z drugiej zwykłe ludzkie błędy.

Organizatorom Mistrzostw zależy głównie na bezstronności oceny ryby, dokonywanej w jednym miejscu i czasie.
Jest to GŁÓWNA zasada obowiązująca na konkursie.

Być może w przyszłym roku otwarty zostanie kolejny przewód sędziowski i jeśli będziesz zainteresowany możesz podjąć trud nauki. Z praktyki wiem, jak bardzo zmienia się po takim szkoleniu sposób patrzenia na rybę przez akwarystę :D

jamar
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2009, 18:34
Imie i Nazwisko: Marcin Jarząbek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kielce
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Ile nas tu jest ?

Post autor: jamar » 04 lut 2010, 14:12

Ambra pisze: W opinii wiodących polskich producentów wspomnianego forum nie należy popierać. Mało, Juwel przygotował dla nich specjalną ofertę współpracy i po tym jak zbeszcześcili medal Mistrzostw wycofał się w 100%. Zyskało Kieleckie Forum .... :P
"Pomogło" im też zachowanie w trakcie uroczystości ogłoszenia wyników Mistrzostw.
Minęły czasy, kiedy chamstwo było w modzie.
Mógłbyś jaśniej?? Nic o tym nie wiem.

--
pozdrawiam
jamar
Kieleckie Forum Akwarystyczne KFA
www.kfa.org.pl

Robin Hood
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2012, 19:54
Imie i Nazwisko: Bartłomiej Rogalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stepnica
Lokalizacja: Stepnica

Re: Ile nas tu jest ?

Post autor: Robin Hood » 21 kwie 2013, 22:10

Odświeżę temat po kilku latach ;-)
Pozycja b to manacapuru, a pozycja c to peru.
Mogę nie mylić, ale... ;-)

Awatar użytkownika
kocan1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 14 wrz 2005, 23:32
Imie i Nazwisko: Andrzej Kociołkowski
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Re: Ile nas tu jest ?

Post autor: kocan1 » 21 kwie 2013, 22:51

dokładnie tak: a - altum, b - manacapuru, c - peru

Odpowiedz

Wróć do „ŻAGLOWCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości