Przede wszystkim wędkarstwo

Co jeszcze oprócz rybek hodujemy w naszych domach

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Przede wszystkim wędkarstwo

Post autor: Alenquer » 29 maja 2015, 14:10

Wędkuje od dziecka, prowadzę też sklep wędkarski w UK.
Jestem też zaangażowany w tworzenie nowego portalu wędkarskiego:

www.wedkarskapasja.pl

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Przede wszystkim wędkarstwo

Post autor: arturo » 31 maja 2015, 19:35

Na imię mam Artur........... też piję od dziecka............. yyyyyyyyyyyyyy............... ten.......... wędkuję.................. :D

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Re: Przede wszystkim wędkarstwo

Post autor: mkozubski » 31 maja 2015, 21:04

jak już piszecie że od dziecka to określcie tak uczciwie od jakiego wieku zaczęliście, od jakiego wieku Waszym zdaniem warto dać wędkę do ręki dziecku, aby się nie zraziło :)

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Przede wszystkim wędkarstwo

Post autor: arturo » 01 cze 2015, 07:46

ja miałem jakieś 8 lat......ale to zależy od samego dziecka....... i dobrego poprowadzenia na początku, bo zamiast pasji można dziecko zrazić do końca życia...... pozdrawiam

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: Przede wszystkim wędkarstwo

Post autor: Alenquer » 01 cze 2015, 18:19

mkozubski pisze:jak już piszecie że od dziecka to określcie tak uczciwie od jakiego wieku zaczęliście, od jakiego wieku Waszym zdaniem warto dać wędkę do ręki dziecku, aby się nie zraziło :)
Ojciec zaczął mnie nosić na ryb jak miałem 2 lata - inaczej mama go nie chciała puścić (nawet kiedyś opowiedziałem mu dzień nad wodą to się zdziwił i powiedział, że to niemożliwe żebym pamiętał bo miałem wtedy dwa lata).

W wieku 8 lat już sam chodziłem na ryby nad Wartę (bez wiedzy rodziców). No ale to były inne czasy, nie było internetu, komórek i stu kanałów telewizyjnych, rodzice nie byli przewrażliwieni. W pierwszej klasie podstawówki dostawało się klucz od domu na sznurku i po drodze ze szkoły trzeba było jeszcze brata i siostrę z przedszkola odebrać.



Musisz wyczuć, czy dziecko się interesuje i dobrać styl wędkowania aby wypad nad wodę był zabawą, myślę, że wtedy można zacząć bardzo wcześnie. Taki wypad z małym dzieckiem to raczej powinna być lekcja przyrody, pokazać wodę, jakieś ptaki powiedzieć coś interesującego i dziecko załapie.

Podejrzewam, że też są jakieś predyspozycje charakteru, jedno dziecko będzie od maleńkiego interesować się wszystkim co nad wodą a inne nie.

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: Przede wszystkim wędkarstwo

Post autor: Deszczowatwarz » 06 cze 2015, 09:50

mkozubski pisze:jak już piszecie że od dziecka to określcie tak uczciwie od jakiego wieku zaczęliście, od jakiego wieku Waszym zdaniem warto dać wędkę do ręki dziecku, aby się nie zraziło :)
Mój w tym roku kończy 6lat od zeszłego roku jeździ ze mną nad wodę i ma swoją na razie niezniszczalną wędeczkę. Przed każdym wyjazdem sam pamięta aby zabrać jego kij. Nie naciskam ma ochotę to łowi.
W tym roku mam zamiar zabrać go kilka razy na nocną zasiadkę i dać mu poczuć na wędce ponad 10kg niech zobaczy co to znaczy duża ryba :).

Odpowiedz

Wróć do „Nasze drugie hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości